0
0
10
У 2024 році в Україні зріс рівень зарплат населення, але і зріс рівень бідності, а рівень глибокої бідності збільшився аж у 7 разів, повідомила докторка економічних наук Людмила Черенько на Громадському радіо.
Посилаючись на Макроекономічний та монетарний огляд НБУ, вона розповіла, що у 2024-му відбулося зростання заробітних плат у реальному вимірі. Зокрема, у третьому кварталі номінальні зарплати зросли на 22,3%, а реальні - на 14,2%. У більшості видів економічної діяльності реальні зарплати є вищими, аніж у третьому кварталі 2021 року, тобто до повномасштабного вторгнення.
Крім того, зазначила економістка, 1 квітня 2024 року в Україні зросла мінімальна заробітна плата - з 7100 гривень до 8000 гривень.
При цьому, наголосила Черенько, складно стало виживати людям, які живуть на мінімальну пенсію, що становить 2361 гривню, особливо у старших вікових групах, якщо вони не мають підтримки від родичів чи додаткової роботи.
"За два роки війни, 2022-2023 роки, рівень бідності зріс в 1,7 раза. Це, звичайно, велике зростання, але не таке критичне, як могло б бути. А от рівень глибокої бідності, тобто частка людей, які геть на межі фізіологічного виживання, зріс з 1,3% у 2021-му до 8,8% у 2023-му, тобто в сім разів", - повідомила економістка.
Вона пояснила, що "ситуація сьогодні критична навіть не для тих, хто працює, а для тих, хто не має допомоги від родичів і живе не мінімальні соціальні трансферти".
Зарплати українців: останні новиниЯк повідомляв раніше УНІАН, зарплати в Україні "стрімко зростають", і головною причиною є дефіцит працівників. Експерти додають, що в більшості видів економічної діяльності зарплати вищі, ніж були у ІІІ кварталі 2021 року, тобто до повномасштабної війни. Винятком є сфери освіти та мистецтва.
Зарплати чиновників в Україні зросли на 61% в період із січня по листопад 2024 року включно. В останній місяць осені середня зарплата в центральних державних органах становила 62 тисячі гривень.
Українці в Польщі більше не хочуть працювати за низьку зарплату, і тільки 5% готові отримувати нижче €900. Дослідження показують, що їхні вимоги перевершують інші групи економічних мігрантів.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
147
Коментарі:
0
Переглядів:
208
Коментарі:
0
Переглядів:
406
Коментарі:
1
Переглядів:
423
Коментарі:
0
Переглядів:
342
Коментарі:
0
Переглядів:
327
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.