0
0
40
Проблеми з дефіцитом озброєнь у Російської Федерації, про які днями згадував очільник української розвідки Кирило Буданов, дійсно існують, і Україна не видає бажане за дійсне. Про це заявив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко в ефірі Київ24.
"Достатньо відкрити гугл-мапс, подивитися яка ситуація у Росії зі складами, арсеналами збереження і центрами збереження по території - і все стає на свої місця. Не треба навіть піддаватися сумнівам. До того ж, якби все було добре у РФ з механізованою компонентою – технікою, в першу чергу, то чого б вона зверталась по всьому світу, до країн Африки, наприклад, того ж самого Судану з пропозицією викупу радянської техніки, танків, які передавалися цим країнам. Також вони в центральній Азії постійно шукають техніку, яку можуть викуповувати у тих країн, які можуть її продавати. І навіть зверталися до країн Латинської Америки, Нікарагуа, наприклад, Венесуели з пропозиціями щось викупити. Тобто проблематика наявна. І вона буде з кожним днем все більшою у Росії", - зазначив Коваленко.
Він підкреслив, що Росіяни готувалися до війни на "декілька тижнів", але отримали війну на декілька років і до цього не були готові. Потенціал, який був у них станом на 2022 рік, зараз фактично нівельований.
Коваленко звернув увагу, що зараз ми емоційно говоримо про просування на Донбасі – на Покровському напрямку, біля Вугледара. Але треба реагувати не емоціями, а з точки зору аналітики.
"В 2022 році у росіян темпи наступу та захоплення становили сотні, а іноді тисячі кв. кілометрів на добу! А зараз ми говоримо про їх наступальні можливості, які складаються не з декількох напрямків, тобто з півночі, зі сходу, з півдня одночасно з тисячами кілометрів, а говоримо про ділянку фронту- Покровський напрямок, Курахівський, район Вугледару. І там просування російських окупантів становлять або сотні метрів на добу, або й того менше", - наголосив Коваленко.
Він нагадав, що за три місяці літа на Покровському напрямку, де окупанти ведуть найбільш активні бойові дії, просування ворожих військ склало 21 км, при цьому вони втратили більше, ніж 100 тисяч особового складу, не кажучи про велику кількість техніки.
"Ось порівняння. Так, безумовно, росіяни зможуть наступати і в 2025 році. Але якими темпами, які площі вони зможуть захоплювати? І це все буде стосуватися як їх наступального потенціалу, так і в перспективі оборонного. Тобто про це й говорить пан Буданов, бо він говорить не емоціями, а суто аналітично, висновками, які отримують зі стану російського військово-промислового комплексу, а також можливості російської армії поповнювати свій ресурс для подальшої реалізації планів. А їх плани – захоплення всієї території України. Зможуть вони це зробити? Ні, якщо їм навіть зараз дається важко просуватись по сільській місцевості та захоплювати села в режимі нон-стоп", - сказав Коваленко.
Щодо того, наскільки Росія ще може просунутись і що для неї буде вважатися прийнятним оголосити як перемогу аби завершити війну, експерт зауважив, що нинішній план Кремля – це контроль всієї лівобережної України.
"Але вони не здатні зараз навіть закрити адміністративну межу - захопити в адміністративних межах Донецьку область. Тобто вони будуть обирати якийсь проміжний варіант. Але це не означає, що він нас влаштує. Нас жоден з тих варіантів, який будуть намагатись реалізувати росіяни, не влаштовує", - підкреслив Коваленко.
Читайте також: На Харківщині окупанти накрили "дружнім вогнем" свої підрозділи Найдорожчий ресурс: військовий розповів, кого на війні роботи не замінять Масовані удари Росії по Україні: генерал назвав головну причинуВін нагадав при цьому про Курську операцію ЗСУ та її вплив.
"Як росіяни можуть закінчити війну, якщо в них частина території буде під контролем Сил оборони України залишатися? Не зможуть закінчити війну і сказати, що все, ми перемогли, ми їх денацифікували, демілітаризували… Вони не зможуть цього зробити навіть за умов, якщо буде проведено тотальну пропагандистську кампанію: "не звертайте увагу, колись ми її повернемо ту територію"", - зазначив Коваленко.
Прогнози Буданова щодо РосіїЯк повідомляв УНІАН, тиждень тому в інтерв'ю українському письменнику Сергію Жадану начальник Головного управління розвідки МО України Кирило Буданов зазначав, що, попри санкції, РФ вдалося втримати свою економіку і перевести її на військові рейки. Однак, за прогнозом, Росія матиме відчутні наслідки від війни та санкцій вже в наступному році.
На 20-й щорічній конференції YES (Ялтинська європейська стратегія), що відбулася в Києві цими вихідними, Буданов сказав, що Російська Федерація хотіла би завершити розвʼязану проти України війну до кінця 2025 – початку 2026 року. При чому Москва сподівається завершити її своєю перемогою.
За словами Буданова, якщо росіяни не виходять з цієї війни умовними переможцями, то на далеке майбутнє - це горизонт від 30 років, вони "випадають взагалі з можливості бачити в Росії наддержаву". Тоді на світовій арені залишиться всього два головних гравці - США і Китай. Росія, за словами Буданова, в такому разі зможе розраховувати лише на регіональне лідерство, а це її не влаштовує.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
175
Коментарі:
0
Переглядів:
284
Коментарі:
0
Переглядів:
248
Коментарі:
0
Переглядів:
881
Коментарі:
0
Переглядів:
608
Коментарі:
0
Переглядів:
746
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.