Головна Блог ... Аналітична стаття Legal Tech Прощавай, рутино: як legal tech стартапи оживляють ринок юрпослуг Прощавай, рутино: як legal tech стартапи оживляють...

Прощавай, рутино: як legal tech стартапи оживляють ринок юрпослуг

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 0

  • 0

  • 4160

Відключити рекламу
 - tn1_0_92424000_1571744581_5daeeb45e1ac9.jpg

Юридичні послуги як нова зубна щітка — рано чи пізно знадобиться у житті всім. Відкриваєте ви ФОП, одружуєтесь чи хочете легально купити дельтаплан — через усі процеси червоною лінією проходять юридичні нюанси. Дякувати XXI століттю, купу юридичних послуг вже можна автоматизувати, пише blog.1991.center

Отримати довідку в два кліки, надіслати запит о 9:00, а о 9:10 отримати готовий документ — до таких реалій юридичного ринку хочеться прагнути.

Нові legal tech стартапи зростають на базі 1991 Open Data Incubator в конкурсі Innovating Justice Challenge за підтримки HiiL та Програми USAID "Нове правосуддя". Завдяки їх проектам ФОПи, бізнеси та громадяни зможуть спати спокійніше. Гайда знайомитись?

Але спершу — що там по тенденціях
розвитку legal tech?

Юридичні технології розвиваються в напрямку інформаційної безпеки: конфіденційність даних клієнтів має першочергове значення. Також активно використовуються чатботи для надання правових консультацій у зручних для клієнтів месенджерах. Перенесення у "хмару", використання API державних порталів, відкритих даних — теж серед трендів.

Legal Tech: Основанный украинцами стартап Grammarly привлек $90 млн инвестиций и стал единорогом

Як проекти Innovating Justice Challenge змінюють ринок юрпослуг

1

FastDoc

Проект FastDoc розвиває команда студентів та аутсорс-компанія. FastDoc — автоматичний конструктор, який допомагає скласти необхідний документ за 5 хвилин. Сервіс буде корисним для громадян з областей та малого бізнесу, якому незручно звертатися до юристів на місцях.

Наразі FastDoc — це сайт на кшталт інтернет-магазину з вітриною для товарів, але замість товарів на вітрині — договори.

На думку засновників проекту, метою legal tech є осучаснення консервативного юридичного ринку України. Стартаперам радять раціонально використовувати вільний час, а також ділитися думками із колегами. Можливо, наступна ідея народиться у одному з численних Telegram чатів :)

2

LawFinder

LawFinder розвиває юридичний маркетплейс, що структурує правову експертизу у деталізовану систему: конкретні правові ситуації із життя, родини чи побуту. Команда орієнтується на потреби громадян, бізнесу, а експертизу збирає серед адвокатів, юристів, юридичних компаній, чатботів.

На думку команди, монетизувати можна лише той проект, що вирішує справжню, а не надуману правову проблему. Радять усім стартаперам слідкувати за тим, що відбувається і чого не відбувається у правовому полі України та не втрачати ідейний тонус.

AirLaw.Pro

Ви вхопили квитки на літак за символічні гроші і вже готуєтесь гуляти по улюбленій Барселоні/Будапешту/Вінниці. Але тут на голову щастячко — ваш рейс скасували. Або ж пошкодили багаж. Що робити, куди бігти?

Команда зі Словаччини та України працює над сервісом, що допомагає пасажирам отримувати компенсації у випадках затримки, скасування чи перепродажу рейсів, а також проблем з багажем.

На думку AirLaw.Pro, один з головних викликів legal tech в Україні — невикоренений радянський бюрократизм. Команда вважає, що запорукою блискучої ідеї для стартапу та його розвитку є участь у Legal Startup Crash Test або конкурсі Innovating Justice Challenge (ми погоджуємося :). Бо мозок постійно ставить одне і те саме запитання: «Чому вони щось вигадали, а ти ні?».

Legal Tech:Стартап Legal Nodes стал победителем конкурса инновационных идей на Львов IT Arena

4

Правомен

Команда проекту створила чатбот, який отримує відповіді користувачів та надає їм індивідуальні правові консультації. Плюс формує необхідні документи. Мета Правомена — переконати громадян, що юридичні консультації можуть бути доступними та швидкими.

Команда Провомена радить відвідувати конференції, івенти та проводити час в лігалхакер-комьюніті. І, звісно ж, моніторити новинки в сфері права, аби бути на кілька кроків попереду.

5

Dumka.ua

Буває на думку спадає блискуча ідея, і хочеться розповісти її комусь впливовому, як мінімум міністру. Але ж організувати діалог з представником влади не завжди просто... Чи ні?

Dumka.ua — чатбот, де міністерства створюватимуть опитування з нагальних питань, а громадяни відповідатимуть. Засновники сподіваються, що так громадянам стане простіше доносити свої думки та позиції владі. Плюс чатбот допоможе міністерствам тримати руку на пульсі настроїв громадськості.

Команда Dumka.ua каже, що готовність громадян переходити на онлайн-сервіси — головний виклик для legal tech в Україні. Стартаперам творці проекту радять побільше спостерігати та робити висновки. З часом помітите, скільки ж ще процесів довкола вас можна оптимізувати :)

ReporTax

Сидиш собі, працюєш, радієш своєму ФОПу третьої групи. Аж тут в пошту прилітає лист щастя: «До такого-то числа необхідно сплатити податок туди, податок сюди…». А ще ж врахувати терміни, оновлення реквізитів, не помилитися в розрахунку податків — наче у підприємців мало головного болю. Щоб вам спалося спокійніше, команда ReporTax створила бота-бухгалтера для ФОПів 2,3 групи. Він дозволяє сплатити податки та здати звітність просто в смартфоні за кілька кліків.

Юристи з ReporTax вважають, що legal tech потрібен громадянам, для яких деякі послуги задорогі та не завжди географічно доступні, а також юристам, які потопають у рутині. Legal tech стартаперам радять ходити на Legal Startup Crash Test, а також долучатися до Telegram каналів Kyiv Legal Hackers та Future Law School.

Legal Tech:Как юристы автоматизируют работу: опыт МегаФона, ЧТПЗ, Skolkovo Legal и Semenov&Pevzner

7

StaffBot

Ви нарешті знайшли нового гравця в команду і вже готові вриватися у роботу. Але укладення договорів зі співробітниками ще ніхто не скасовував. Для спрощення процесу з'явився StaffBot — чатбот, що допомагає укладати договори зі співробітниками онлайн. Сервіс буде корисним для підприємств з проектними, сезонними та тимчасовими працівниками. Також команда планує розширити власну аудиторію до працівників сфери продакшн та індустрії кіно.

Команда радить стартаперам присвятити час вивченню законодавства. Але при цьому і не забувати про відпочинок: масаж та спорт — гарні способи перезавантажити тіло та розум.

Конкурс Innovating Justice Challenge реалізується в Україні SocialBoost за підтримки Програми USAID "Нове правосуддя" та у партнерстві з HiiL та 1991 Open Data Incubator. Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» реалізується з жовтня 2016 року і ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх проектів USAID «Україна: верховенство права» та «Справедливе правосуддя». Мета програми – надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, адвокатській спільноті, правничим школам, громадянському суспільству, ЗМІ та громадянам у створенні умов для функціонування незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної системи правосуддя, яка забезпечує верховенство права, та у боротьбі з корупцією. Детальнішу інформацію про програму можна отримати на вебсайті або на сторінці у Facebook.

Legal Tech:Как не потерять в цене: 10 юридических советов основателям стартапов — колонка Нестора Дубневича, Legal Nodes

  • 4160

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 4160

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні аналітичні статті

    Дивитись усі статті
    Дивитись усі статті
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати