0
0
1613
Діяльність псевдонаукових копрораций мафіозного типу, які зробили плагіат у дисертаціях типовою практикою української науки, завдає державі колосальних економічни збитків. У нинішньому році збиток від їх діяльності становитиме понад 4 млрд грн. Про це йдеться у зверненні групи "Диссергейт" і наукової громадськості до Президента України Петра Порошенка.
"Рахунок прямих збитків, спричинених продукуванням ними (корпораціями — ред.) академічних плагіаторів і псевдонауковців, йде на мільярди гривень. За експертними оцінками, плагіат містять щонайменше 30% від загальної кількості докторських і кандидатських дисертацій, захищених за період з 1993 року по квітень 2017-го. Володарі отриманих за плагіат наукових ступенів, одержуючи доплати за них та за вчені звання і займаючи посади, які б вони без цих ступенів не мали права посісти, у цьому році коштуватимуть державному бюджету України понад 4 мільярди грн", - пише видання із посиланням на документ групи "Диссергейт".
Пользуйтесь консультацией: Сущность и проблемы уголовно-правовой защиты прав интеллектуальной собственности в Украине
До звернення додаються вихідні дані для розрахунку бюджетних коштів, виділених на доплати для 30% осіб (плагіаторів) від загальної кількості докторів/кандидатів – професорів/доцентів України.
Зазначається, що автори звернення вказують на те, що неекономічні збитки від діяльності псевдонаукових корпорацій ще більш руйнівні.
"Це — корупція, моральне розтління студентської молоді, моральна і духовна деградація суспільства, катастрофічне зниження якості вищої (як наслідок — і середньої) освіти, фактична відсутність захисту прав інтелектуальної власності... Цей негативний відбір веде до деградації освіти і науки, що вже у найближчій перспективі може сприяти ослабленню технологічної безпеки країни і зниження конкурентоспроможності української економіки", - цитує видання позицію групи "Диссергейт".
Джерело: УНН
Згадайте новину: І хтось задається питанням: чому у нас погано з академічною наукою?
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
267
Коментарі:
0
Переглядів:
242
Коментарі:
0
Переглядів:
448
Коментарі:
0
Переглядів:
617
Коментарі:
0
Переглядів:
923
Коментарі:
0
Переглядів:
319
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.