Головна Блог ... Відеоконсультація Призначення військової пенсії та пенсії МВС з урахуванням пільгової вислуги. Показуємо на практиці Призначення військової пенсії та пенсії МВС з урах...

Призначення військової пенсії та пенсії МВС з урахуванням пільгової вислуги. Показуємо на практиці

Відключити рекламу

В даному відео адвокат Тетяна Голиця на прикладі реальних справ наших клієнтів розповідає про те, чи можна призначити військову пенсію та пенсію МВС з урахуванням пільгової вислуги років, якщо у вас немає 25 календарних років вислуги і більше. Як це зробити і що для цього потрібно.

Перш за все нагадаємо, що колишні військовослужбовці, поліцейські та деякі інші особи, право на пенсію яких передбачено Законом №2262, можуть претендувати на призначення пенсії за вислугу років, якщо на день свого звільнення мають необхідну вислугу, передбачену пунктом «а» ч. 1 ст. 12 Закону №2262. Станом на сьогодні така вислугу має становити 25 років і більше, а для призначення пенсії відповідно до п. «б» ч. 1 ст. 12 Закону №2262 – не менше 12,5 років вислуги.

Тобто, якщо Ви проходили службу в ОВС, ЗСУ, інших військових формуваннях, Національній гвардії України, Прикордонних військах України тощо і на день звільнення зі служби Ваша вислуга років на службі в календарному обчисленні становила, наприклад, 16 років, а в пільговому обчисленні 25 років і більше, то Ви можете претендувати на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту «а» ч. 1 ст. 12 Закону №2262 з урахуванням пільгової вислуги незалежно від віку.

Але призначити таку пенсію на даний час можливо лише в судовому порядку, добровільно ні уповноважений орган, в якому проходили службу особи, ні пенсійний фонд документи для призначення пенсії не готують та відповідних рішень не приймають.

І, як правило, судитись доведеться двічі: спочатку з тим органом, в якому ви проходили службу, щоб вони підготували та подали всі необхідні документи для призначення пенсії, а потім з пенсійним фондом, щоб він призначив, нарахував та виплачував пенсію.

Але, повірте, воно того вартує!

Розглянемо декілька прикладів наших діючих клієнтів, яким ми допомогли в призначенні пенсії за вислугу років відповідно до Закону 2262 з урахуванням пільгової вислуги.

У листопаді 2021 року в наше Адвокатське бюро за правовою допомогою звернувся клієнт, який повідомив, що проходив службу в Національній гвардії України та на день звільненні зі служби в червні 2019 року його загальна вислуга років становила 26 років 1 місяць 4 дні, з яких вислуга років на службі в календарному обчисленні становила лише 17 років 10 місяців 25 днів, а пільгова – 8 років 2 місяці 9 днів.

У зв’язку з тим, що у клієнта вислуга в календарному обчисленні становила менше 24 років, територіальним органом ПФУ йому було відмовлено у призначенні такої пенсії.

За результатами надання адвокатами Адвокатського бюро правової допомоги клієнту рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 29.03.2022 у справі №560/20440/21 було зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області перевести клієнта з 22.11.2021 з пенсії по інвалідності на пенсію за вислугу років на підставі пункту "а" статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з урахуванням вислуги 26 років 01 місяць 04 дні та здійснити перерахунок і виплату пенсії за вислугу років з урахуванням фактично виплачених сум.

В червні 2022 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області було виконане зазначене судове рішення і з липня місяця 2022 року клієнт вже почав отримувати пенсію, розмір якої з урахуванням індексації становить 14 717,34 грн.

До того ж за період з 22.11.2021 по 30.06.2022 – клієнту нарахована доплата в розмірі 33 546,70 грн.

Ще однією з успішно завершених справ Адвокатського бюро Івана Хомича щодо призначення пенсії за вислугу років відповідно до Закону 2262 з урахуванням пільгової вислуги є справа клієнта, який проходив службу в органах Державної прикордонної служби України і на день звільнення зі служби в серпні 2013 року мав загальну вислугу 21 рік 11 місяців 12 днів, з яких календарна становила 16 років 00 місяців 11 днів, а пільгова – 05 років 11 місяців 1 день.

Управління Пенсійного фонду відмовило у призначенні такої пенсії з підстав недостатності у клієнта вислуги років в календарному обчисленні. Тому адвокатами Адвокатського бюро було підготовлено та подано до суду позовну заяву до управління Пенсійного фонду, за результатами розгляду якої рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 20.06.2022 у справі 560/5805/22 було зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити клієнту з 16.04.2021 пенсію за вислугу років відповідно до пункту «а» ч. 1 ст. 12 Закону №2262.

Отже, якщо хтось задумується над тим, чи варто звертатися до суду для отримання пенсії за вислугу років відповідно до Закону 2262, якщо календарної вислуги недостатньо, однак вона наявна, виходячи з пільгового обчислення, то давайте разом для розуміння цінності проходження такого важливого процесу порахуємо, яку приблизно суму пенсії ви отримаєте у випадку призначення вам такої пенсії.

Умовно кажучи Вам зараз 45 років і ви в червні 2022 року звільнилися зі служби в органів Державної прикордонної служби України. На день звільнення у Вас наявна наступна вислуга років: календарна – 17 років 5 місяців 27 днів, пільгова – 8 років 1 місяць 24 дні, загальна – 25 років 5 місяців 27 днів. Тобто в загальному порядку Пенсійний фонд Вам не призначить пенсію. Потрібно судитись. Але чи варто судитись, подумаєте ви?

Якщо вам буде призначена пенсія за вислугу років, виходячи з вашого грошового забезпечення, розмір якого становив, наприклад, 20 000 грн, то розмір Вашої щомісячної пенсії становитиме 14 000 грн (20 000 х 65% (розмір пенсії у відсотках від суми ГЗ, враховуючи вислугу 25 років)). І цю пенсію Вам призначать у віці 45 років, тобто до 60 років (коли особа набуває пенсійного віку та права вийти на пенсію за віком на загальних підставах) Ви отримуватимете пенсію 15 років. І якщо розмір вашої пенсії становитиме 14000 грн щомісячно, то за 15 років ви отримаєте 2 520 000 грн і це сума без індексації пенсії та перерахунків. Як бачите, цінність, яку ви отримаєте в результаті призначення вам такої пенсії, колосальна.

Отже, якщо у вас наявна календарна вислуга років в пільговому обчисленні для призначення пенсії за вислугу років відповідно до Закону 2262, однак вам відмовляють у призначенні такої пенсії, то знайте, ви можете зміните це, звернувшись з відповідним позовом до суду. Ми маємо достатній досвід у цьому напрямку і допоможемо вам отримати заслужену пенсію. Пам’ятайте, перемога обов’язково буде за нами і на всіх фронтах. Бережіть себе!

Багато корисної інформації ви можете знайти для себе на нашому Youtube каналі. Тому переходьте за посиланням на наш канал, підписуйтесь та натискайте на дзвіночок, щоб не пропустити нові відео та новини нашого Адвокатського бюро.

Для отримання БЕЗКОШТОВНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ ви можете зателефонувати нам за номером: +𝟑𝟖-𝟎𝟔𝟖-𝟕𝟒𝟖-𝟐𝟓-𝟐𝟓

Більше інформації про наші послуги ви можете знайти на наших спеціалізованих сайтах: https://vijskova-pensiya.khomychivan.com.ua/ та https://jurprotect.com.ua/ua/

Наш YouTube канал: https://cutt.ly/nJZ7kYm

 • 1473

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1473

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Дивитись відео консультації

  Дивитись всі відео консультації
  Дивитись всі відео консультації
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст