41
0
5236
На сьогоднішній день процедура реєстрації речових прав на нерухоме майно врегульована Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та Порядком державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №1127 від 25.12.2015 року (далі по тексту – Порядок).
Пункт 80 вказаного Порядку визначає особливості державної реєстрації права власності на окреме індивідуально визначене нерухоме майно (квартира, житлове, нежитлове приміщення тощо), розміщене в об'єкті нерухомого майна, будівництво якого здійснювалося у результаті діяльності кооперативу.
Для проведення державної реєстрації на кооперативну квартиру в будинку, будівництво якого та прийняття в експлуатацію відбулося до 01.01.2013 року, державному реєстратору потрібно подати лише два документа:
Таким чином, для того, щоб зареєструвати своє право власності на квартиру у кооперативному будинку особа повинна вчинити наступні дії:
Такий витяг і буде документом, підтверджуючим право власності особи на її квартиру у кооперативному будинку. При цьому, відразу потрібно зазначити, що витяг буде видано на простому папері, що не містить жодних ступенів захисту (бланки більше не використовуються).
Як бачимо, на сьогоднішній день процедура державної реєстрації права власності на квартиру у кооперативному будинку є досить простою та прозорою.
В той же час непоодинокими є випадки, коли державні реєстратори всупереч вимогам закону приймають рішення про зупинення розгляду заяв або взагалі про відмову у їх задоволенні із надуманих підстав.
У таких випадках ми радимо Вам звертатися до суду із відповідними позовами про оскарження їх дій та рішень.
КОРИСНА ПОРАДА. У своїй практиці для проведення такої реєстрації ми звертаємося виключно до приватних нотаріусів, що гарантує об’єктивність та своєчасність розгляду наших заяв. Звісно, ця послуга коштує дорожче, ніж сплата державного мита при подачі документів державному реєстратору, але вона попереджує подальші порушення прав клієнтів та необхідність звернення до суду, а звідси – значно економить час.
Автор консультації: Адвокатское бюро АБ "Дмитрия Цыплицкого"
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
152
Коментарі:
0
Переглядів:
853
Коментарі:
1
Переглядів:
324
Коментарі:
0
Переглядів:
226
Коментарі:
0
Переглядів:
303
Коментарі:
0
Переглядів:
570
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.