Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Постанова ВГСУ від 14.12.2016 року у справі №910/22571/15 Постанова ВГСУ від 14.12.2016 року у справі №910/2...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Державний герб України

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 грудня 2016 року Справа № 910/22571/15

Вищий господарський суд України у складі колегії: головуючого, судді Васищака І.М., суддів Бондар С.В., Палія В.В., за участі представників сторін А. Жураківського (дов. від 29.11.2016), Є. Негоди (дов. від 24.05.2016), розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу товариства з додатковою відповідальністю "Трикотажна фабрика "Киянка" на рішення Господарського суду міста Києва від 21 жовтня 2015 року та постанову Київського апеляційного господарського суду від 4 жовтня 2016 року у справі № 910/22571/15 за позовом товариства з додатковою відповідальністю Трикотажна фабрика "Киянка" до товариства з обмеженою відповідальністю "ВІЗАРД", Департаменту комунальної власності міста Києва, Київського міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна про витребування майна із чужого незаконного володіння, скасування наказу та свідоцтва про право власності,

УСТАНОВИВ: У серпні 2015 року товариство з додатковою відповідальністю Трикотажна фабрика "Киянка" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "ВІЗАРД", Департаменту комунальної власності міста Києва, Київського міського бюро технічної інвентаризації про витребування в товариства з обмеженою відповідальністю "ВІЗАРД" нежилі приміщення у будинку № 30 по вулиці Васильківська у м. Києві, а саме: нежитлові приміщення з № 1 по № 11, № І (групи приміщень № 14) загальною площею 1161 м2 (в літ. Б), у тому числі виробничі приміщення площею 1102 м2, складські приміщення площею 59 м2 купонного цеху головного корпусу, реєстраційний номер майна 36906962, скасування наказу про оформлення права власності та видачу товариству з обмеженою відповідальністю "ВІЗАРД" свідоцтва про право власності на нежилі приміщення головного корпусу літ. Б (4 поверх) площею 1161 м2 за адресою: м. Київ, вул. Васильківська, 30, виданий Головним управлінням комунальної власності м. Києва від 16 травня 2012 року № 317-В; скасувати свідоцтво про право власності на нежилі приміщення від 16 травня 2012 року СА Е553959 та скасувати державну реєстрацію права власності за товариством з обмеженою відповідальністю "ВІЗАРД" на зазначені приміщення, вчинену Київським міським бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна.

Позовні вимоги мотивовані тим, що товариство з додатковою відповідальністю "Трикотажна фабрика "Киянка" є власником нерухомого майна, а саме: нежитлових приміщень головного корпусу літ. Б (4 поверх) площею 1161 м2, розташованих за адресою: м. Київ, вул. Васильківська, 30, проте у вересні 2013 року з матеріалів справи № 910/7145/13 позивачу стало відомо про реєстрацію у червні 2012 року за товариством з обмеженою відповідальністю "ВІЗАРД" права власності на ці приміщення на підставі свідоцтва про право власності, яке було видано Головним управлінням комунальної власності м. Києва.

Товариство з обмеженою відповідальністю "ВІЗАРД" і Департамент комунальної власності міста Києва позов не визнали.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 21 жовтня 2015 року (суддя О. Чинчин), залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 4 жовтня 2016 року, у позові відмовлено з мотивів безпідставності вимог.

Товариство з додатковою відповідальністю Трикотажна фабрика "Киянка" просить рішення та постанову скасувати з підстав неправильного застосування господарськими судами статей 358 і 364 Цивільного кодексу України та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити.

Товариство з обмеженою відповідальністю "ВІЗАРД" проти доводів касаційної скарги заперечує і в її задоволенні просить відмовити.

Сторони належним чином були повідомлені про час і місце судового засідання, проте Департамент комунальної власності міста Києва та Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна право на подання відзиву на касаційну скаргу не використали і їхні представники у судове засідання не з'явилися.

Колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає.

Господарськими судами встановлено, що 11 червня 1993 року між Фондом державного майна України та Київською базовою експериментальною трикотажною фабрикою "Киянка" було укладено Договір КП-98, посвідчений 11 червня 1993 року Київською державною нотаріальною конторою Печерського району м. Києва за № 4-У-683, відповідно до умов якого Фонд державного майна України продав, а Київська базова експериментальна трикотажна фабрика "Киянка" придбала частину майна цілісного майнового комплексу орендного підприємства Київська базова експериментальна трикотажна фабрика "Киянка", яке знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Васильківська, 30 на земельній ділянці площею 16 139 м2.

З наявного в матеріалах справи акта прийому-передачі від 15 липня 1993 року убачається, що Фонд державного майна України на виконання умов договору КП-98 від 11 червня 1993 року передав, а Київська базова експериментальна трикотажна фабрика "Киянка" прийняла вказане майно.

На підставі договору купівлі-продажу від 11 червня 1993 року № КП - 98 та акта прийому-передачі від 15 липня 1993 року була проведена реєстрація права власності на головний корпус за адресою: м. Київ. вул. Васильківська, буд. 30 у складі цілісного майнового комплексу за організацією орендарів Київської базової експериментальної трикотажної фабрики "Киянка", що підтверджується свідоцтвом про право власності від 22 лютого 1994 року за реєстраційним № П-203 та реєстраційним посвідченням.

Зі змісту листа Фонду державного майна України від 22 серпня 1996 року №10-21-9197 убачається, що організація орендарів Київської базової експериментальної "Трикотажної фабрики "Киянка" є власником, зокрема, головного корпусу за адресою: м. Київ, вул. Васильківська, 30.

Згідно з пунктом 1.1 Статуту колективного підприємства "Трикотажного фабрика "Киянка" (далі - Статут), затвердженого протоколом конференції представників 15 березня 1994 року № 20, колективне підприємство "Трикотажна фабрика "Киянка" створене шляхом реорганізації орендного підприємства Київської базової експериментальної трикотажної фабрики "Киянка".

Відповідно до пунктів 3.3. 3.5 Статуту колективне підприємство "Трикотажна фабрика "Киянка" є правонаступником майнових та інших прав і обов'язків орендного підприємства Київської базової експериментальної фабрики "Киянка", та власником майна перетвореного підприємства.

Протоколом від 5 червня 2003 року № 1 загальних зборів закритого акціонерного товариства "Трикотажна фабрика "Киянка" затверджено Статут закритого акціонерного товариства "Трикотажна фабрика "Киянка", який 18 червня 2003 року зареєстрований Голосіївською районною у м. Києві державною адміністрацією за реєстраційним № 07200.

Пунктом 1.1 Статуту товариства з додатковою відповідальністю "Трикотажна фабрика "Киянка", затвердженого протоколом загальних зборів учасників (засновників) від 27 квітня 2011 року № 1 позивач є повним правонаступником прав та обов'язків закритого акціонерного товариства "Трикотажна фабрика "Киянка".

Протоколом конференції представників засновників колективного підприємства "Трикотажна фабрика "Киянка" від 10 лютого 1996 року вирішено дати згоду на створення спільного підприємства з фірмою "Асмап Анштальт" спільного підприємства товариства з обмеженою відповідальністю "ВІЗАРД" і внести до статутного фонду спільного підприємства товариства з обмеженою відповідальністю "ВІЗАРД" приміщення купонного цеху - 4 поверху головного корпусу літ. Б, групи 14, загальною площею 1170 м2. Крім того згідно протоколу зборів засновників спільного товариства з обмеженою відповідальністю "ВІЗАРД" від 20 лютого 1996 року №1 вирішено створити спільне підприємство "ВІЗАРД".

У подальшому колективне підприємство трикотажна фабрика "Киянка", фірма "Асмап Анштальт", громадяни України ОСОБА_3, ОСОБА_4 уклали Установчий договір від 1 березня 1996 року про створення та діяльність спільного товариства з обмеженою відповідальністю "ВІЗАРД" з метою задоволення потреб в її послугах та реалізації отриманого прибутку інтересів учасників товариства, а також економічних та соціальних інтересів трудового колективу. Цей договір посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Бойко О.В. за реєстровим № 422.

Згідно з пунктом 14 Установчого договору колективне підприємство трикотажна фабрика "Киянка" вносить у статутний фонд підприємства, зокрема, приміщення площею 1170 м2, у тому числі складська площа 67 м2.

На виконання Установчого договору колективне підприємство трикотажна фабрика "Киянка" передало, а спільне підприємство "ВІЗАРД" прийняло обладнання, що підтверджується актом прийому-передачі основних засобів в уставний фонд спільного підприємства "ВІЗАРД" від 1 квітня 1996 року, а також основні засоби: виробничий цех площею 1103 м2 по вул. Васильківська, 30; склад площею 67 м2 по вул. Васильківська, 30, що підтверджується актом прийому-передачі основних засобів в Уставний фонд спільного підприємства "ВІЗАРД" від 5 травня 1996 року.

За таких обставин господарські суди дійшли висновків про те, що товариство з обмеженою відповідальністю "ВІЗАРД" набуло спірне майно на законних підставах і правові підстави для задоволення позову в частині витребування майна відсутні.

Як установлено господарськими судами, товариством з обмеженою відповідальністю "ВІЗАРД", з метою реєстрації права власності на спірні приміщення, були подані всі необхідні документи, визначені Положенням про порядок оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна в м. Києві і Головним управлінням комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) правомірно були видані наказ від 16 травня 2012 року № 317-В "Про оформлення прапва власності на об'єкт нерухомого майна" та Свідоцтво про право власності від 16 травня 2012 року, відповідно до якого нежилі приміщення з № 1 по № 11, № І (групи приміщень № 14) загальною площею 1 161 м2 (у тому числі виробничі приміщення площею 1 102 м2, складські приміщення площею 59 м2). купонного цеху головного корпусу, які розташовані в м. Києві по вул. Васильківська, 30 (літера Б) належать товариству з обмеженою відповідальністю "ВІЗАРД".

За обставин належності права та не порушення процедури державної реєстрації господарські суди дійшли обґрунтованого висновку про відмову в задоволенні позову в частині скасування зазначених наказу та свідоцтва про право власності, а також скасування державної реєстрації права власності товариства обмеженою відповідальністю "ВІЗАРД".

З урахуванням меж перегляду справи в касаційній інстанції, колегія суддів вважає, що під час розгляду справи фактичні її обставини були встановлені господарськими судами на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження поданих доказів, висновки судів відповідають цим обставинам і їм дана належна юридична оцінка з правильним застосуванням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 1115, 1117, 1119, 11111 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ: Рішення Господарського суду міста Києва від 21 жовтня 2015 року та постанову Київського апеляційного господарського суду від 4 жовтня 2016 року у справі № 910/22571/15 залишити без змін, а касаційну скаргу товариства з додатковою відповідальністю "Трикотажна фабрика "Киянка" без задоволення.

Головуючий, суддя І. М. Васищак Суддя С. В. Бондар Суддя В. В. Палій

logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст