Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КЦС ВП від 15.04.2020 року у справі №140/2516/17 Ухвала КЦС ВП від 15.04.2020 року у справі №140/25...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КЦС ВП від 15.04.2020 року у справі №140/2516/17

Державний герб України

Постанова

Іменем України

24 червня 2020 року

м. Київ

справа № 140/2516/17

провадження № 61-5372св20

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду:

головуючого -Синельникова Є. В. (суддя-доповідач),

суддів: Осіяна О. М., Сакари Н. Ю., Хопти С. Ф., Шиповича В. В.,

учасники справи:

позивач - Немирівська міська рада Вінницької області,

відповідач - ОСОБА_1 ,

розглянув у порядку спрощеного позовного провадження касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Вінницького апеляційного суду, у складі колегії суддів: Медвецького С. К., Копаничук С. Г., Оніщука В. В., від 20 лютого 2020 року.

Короткий зміст позовної заяви та її обґрунтування

У жовтні 2017 року Немирівська міська рада Вінницької області звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1 про визнання додаткової угоди до договору оренди землі укладеною.

Позовна заява обґрунтована тим, що 20 квітня 2007 року між Немирівською міською радою Вінницької області та ОСОБА_1 укладено договір оренди земельної ділянки водного фонду, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та другого ставка санаторію «Авангард» строком на 25 років. На цій земельній ділянці знаходиться гідротехнічна споруда, що перебуває на балансі Немирівської міської ради Вінницької області. Площа земельної ділянки складає 0, 9030 га, у тому числі з гідротехнічними спорудами - 0, 0943 га, під водою - 0, 6218 га, під прибережною захисною смугою - 0, 180 га за рахунок земель водного фонду Немирівської міської ради Вінницької області. Згідно з пунктом 13 договору розмір орендної плати переглядається щорічно у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством. Відповідно до Витягу з технічної документації нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 20 червня 2016 року становить 810 771, 19 грн.

Рішенням № 757 позачергової 21-ї сесії Немирівської міської ради 6 -го скликання від 13 лютого 2014 року затверджено Порядок встановлення розмірів орендної плати в м. Немирів за земельні ділянки, які перебувають у комунальній власності на території громади м. Немирів, розмір річної орендної плати для земель водного фонду встановлено на рівні 8 % від нормативної грошової оцінки земель.

Посилаючись на те, що з метою укладення додаткової угоди до договору оренди землі позивачем на адресу відповідача неодноразово надсилалися відповідні листи та повідомлення, а також проект додаткової угоди, проте остання ухиляється від її підписання, що завдає значних збитків територіальній громаді м. Немирів, позивач просив визнати укладеною в редакції, викладеній у заяві про уточнення позовних вимог, додаткову угоду до вказаного договору оренди землі.

Короткий зміст рішення суду першої інстанції

Рішенням Немирівського районного суду Вінницької області, у складі судді Науменка С. М., від 01 жовтня 2019 року у задоволенні позову Немирівській міській раді Вінницької області відмовлено.

Рішення суду першої інстанції мотивовано тим, що факт відсутності підписаної сторонами додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки свідчить про небажання відповідача її укладати в редакції, запропонованій позивачем, а визнання такої додаткової угоди укладеною в судовому порядку суперечитиме волі відповідача. Позивачем не доведено безумовного прийняття відповідачем пропозиції на укладення додаткової угоди. Крім того, на момент розгляду справи втратило чинність рішення Немирівської міської ради Вінницької області, яким встановлено розмір орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у комунальній власності територіальної громади, а тому районний суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

Короткий зміст постанови суду апеляційної інстанції

Постановою Вінницького апеляційного суду від 20 лютого 2020 року апеляційну скаргу Немирівської міської ради Вінницької області задоволено.

Рішення Немирівського районного суду Вінницької області від 01 жовтня 2019 року скасовано.

Позов Немирівської міської ради Вінницької області до ОСОБА_1 задоволено.

Визнано укладеною додаткову угоду до договору оренди землі від 20 квітня 2007 року, укладеного між Немирівською міською радою Вінницької області в особі міського голови Качура В. М. та ОСОБА_1 , за № 040710100007, зареєстрованого 21 травня 2007 року, та викладено пункт 5 розділу 2 у такій редакції: «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 01 січня 2017 року становить 859 417, 46 грн»; пункт 9 розділу 4 викладено

в наступній редакції: «Орендна плата вноситься орендарем у розмірі річної орендної плати для земель водного фонду, встановленої на рівні 8 %

від нормативної грошової оцінки земель, що становить 68 753,40 грн у рік», пункт 11 Розділу 4 викладено у такій редакції: «Орендна плата вноситься щомісячно у розмірі 1/12 частини річної орендної плати, що становить

5 729, 45 грн на рахунок орендодавця: УК у Немирівському районі

ОТГ м. Немирів 18010900, ЄДРПОУ 37336738, банк ГУ ДКСУ у Вінницькій області МФО 802015 р/р № 33211815700796 не пізніше 30 числа наступного місяця за звітним».

Вирішено питання щодо розподілу судових витрат.

Постанова суду апеляційної інстанції мотивована тим, що при вирішенні спору районним судом не було враховано, що відбулась зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки в сторону збільшення та відповідно до пунктів 288.5.1, 288.5 статті 288 Податкового кодексу України збільшилася й орендна плата за землю, що знаходиться у користуванні відповідача, а відповідач ухиляється від укладання додаткової угоди, а тому вимоги позивача є правомірними та підлягають до задоволення.

Короткий зміст вимог касаційної скарги та доводи особи, яка її подала

У касаційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати постанову Вінницького апеляційного суду від 20 лютого 2020 року та направити справу на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.

Підставами касаційного оскарження вказаного судового рішення заявник зазначає порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального

і процесуального права, посилаючись на те, що суд апеляційної інстанції

в оскаржуваному судовому рішенні застосував норму права без урахування висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у постанові Верховного Суду (пункт 1 частини другої

статті 389 ЦПК України).

Також заявник вказує на відсутність висновку Верховного Суду

щодо питання застосування норм права у подібних правовідносинах

(пункт 3 частини другої статті 389 ЦПК України) та порушення судом апеляційної інстанції норм процесуального права, що унеможливило встановлення фактичних обставин, які мають значення для правильного вирішення справи, внаслідок неналежного дослідження судом зібраних

у справі доказів (пункт 4 частини другої статті 389 ЦПК України).

Задовольняючи позовні вимоги, суд апеляційної інстанції використав нечинне рішення сесії Немирівської міської ради № 757 від 13 лютого 2014 року про встановлення розміру річної орендної плати на рівні 8 %, яке було скасовано самим позивачем, та встановив розмір орендної плати для відповідача на рівні, що в два рази перевищує розмір, встановлений самим позивачем. Ні в мотивувальній, ні в резолютивній частині судового рішення суд апеляційної інстанції не вказав дату, з якої додаткова угода до договору оренди земельної ділянки на умовах, визначених апеляційним судом, вважається укладеною. Не здійснення міською радою оприлюднення проекту регуляторного акту в газеті, яка є друкованим засобом масової інформації, є порушенням вимог статей 9, 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Апеляційним судом в основу судового рішення покладено рішення сесії Немирівської міської ради № 757 від 13 лютого 2014 року, яке ніколи не було офіційно оприлюднене, тобто не набуло статусу регуляторного нормативно-правового акту локальної дії, а в подальшому і взагалі було скасовано позивачем, ще до постановлення судових рішень у цій справі.

Відзив на касаційну скаргу не надходив

Надходження касаційної скарги до суду касаційної інстанції

Ухвалою Верховного Суду від 09 квітня 2020 року відкрито касаційне провадження за поданою касаційною скаргою.

Ухвалою Верховного Суду від 17 червня 2020 року справу призначено

до судового розгляду колегією у складі п`яти суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду без повідомлення учасників справи за наявними у ній матеріалами.

Фактичні обставини справи, встановлені судами

20 квітня 2007 року між Немирівською міською радою Вінницької області в особі міського голови Качура В. М. та ОСОБА_1 укладено договір оренди земельної ділянки водного фонду, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та другого ставка санаторію «Авангард», загальною площею 0,9030 га у тому числі гідротехнічними спорудами 0,0943 га, під водою 0,6218 га, прибережною захисною смугою 0,180 га за рахунок земель водного фонду Немирівської міської ради Вінницької області, строком на 25 років, зареєстрований 21 травня 2007 року за № 040710100007.

Відповідно до пункту 9 указаного договору, сторони погодили, що орендна плата встановлюється у грошовій формі у сумі 671, 83 грн.

Згідно з пунктом 10 договору оренди землі обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового використання та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, затвердженими КМУ формами, що заповнюються під час укладення або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.

Орендна плата вноситься щомісячно у розмірі 1/12 частини річної орендної плати, що становить 55, 99 грн на рахунок орендодавця (пункт 11 договору).

Згідно з пунктом 13 договору оренди землі розмір орендної плати переглядається щорічно у разі зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розміру земельного податку, підвищення ціни, тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законом; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документально; в інших випадках, передбачених законом.

Листами № 02-17-276 від 26 березня 2014 року та № 02-17-706 від 13 серпня 2014 року Немирівська міська рада зверталася до ОСОБА_1 з повідомленням про прийнятті рішень № 489 та № 757 та пропозицією про надання письмової згоди на внесення змін до договору оренди й оформлення додаткової угоди до чинного договору оренди землі.

Відповідно до проекту додаткової угоди від 08 червня 2017 року про внесення змін до договору оренди землі від 20 квітня 2007 року, зареєстрованого 21 травня 2007 року за № 040710100007, орендодавець запропонував змінити пункти 5, 9, 11 Розділу 4 «Орендна плата» договору, виклавши їх в новій редакції: пункт 5 Розділу 2 «Об`єкт оренди»: нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 01 січня 2017 року становить 859 417, 46 грн, пункт 9 розділу 4 «Орендна плата» договору оренди земельної ділянки водного фонду змінити на наступну редакцію: «Орендна плата вноситься орендарем у розмірі річної орендної плати для земель водного фонду, встановленої на рівні 8 % від нормативної грошової оцінки земель, що становить 68 753, 40 грн у рік». Пункт 11 Розділу 4 «Орендна плата» договору оренди земельної ділянки водного фонду змінити на наступну редакцію: «Орендна плата вноситься: щомісячно у розмірі 1/12 частини річної орендної плати, що становить 5 729, 45 грн на рахунок орендодавця: УК у Немирівському районі ОТГ м. Немирів 18010900, ЄДРПОУ 37336738, банк ГУДКСУ у Вінницькій області МФО 802015 р/р № НОМЕР_1 не пізніше 30 числа наступного місяця за звітним».

Рішенням позачергової 21-ї сесії 6-го скликання Немирівської міської ради Вінницької області № 757 від 13 лютого 2014 року затверджено Порядок встановлення розмірів орендної плати за використання земельних ділянок, які перебувають у комунальній власності територіальної громади м. Немирова Вінницької області та вирішено провести перегляд орендної плати за земельні ділянки комунальної власності територіальної громади м. Немирова, які передані в оренду шляхом укладення додаткової угоди в частині оплати в порядку, встановленому законодавством з метою приведення у відповідність до вимог цього рішення.

Зазначеним порядком розмір річної орендної плати для земель водного фонду встановлено на рівні 8 % від нормативної грошової оцінки земель.

Відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки нормативна грошова оцінка переданої в оренду земельної ділянки станом на 29 червня 2016 року становить 810 771, 19 грн.

Згідно з рішенням 30-ї сесії 1-го скликання Немирівської міської ради Вінницької області № 740 від 20 листопада 2018 року при укладенні договорів оренди земельних ділянок комунальної власності на території Немирівської об?єднаної територіальної громади розміри орендної плати за землю розраховуються у відсотках від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки. Розмір орендної плати за землі водного фонду складає 4 %.

Позиція Верховного Суду

Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши доводи касаційної скарги та матеріали справи, колегія суддів дійшла наступних висновків.

Частиною третьою статті 3 Цивільного процесуального кодексу Українивизначено, що провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Згідно з положеннями частини другої статті 389 ЦПК України підставами касаційного оскарження судових рішень, зазначених у пункті 1 частини першої цієї статті, є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права виключно у таких випадках: якщо суд апеляційної інстанції в оскаржуваному судовому рішенні застосував норму права без урахування висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у постанові Верховного Суду, крім випадку наявності постанови Верховного Суду про відступлення від такого висновку; якщо скаржник вмотивовано обґрунтував необхідність відступлення від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у постанові Верховного Суду та застосованого судом апеляційної інстанції в оскаржуваному судовому рішенні; якщо відсутній висновок Верховного Суду щодо питання застосування норми права у подібних правовідносинах; якщо судове рішення оскаржується з підстав, передбачених частинами першою, третьою статті 411 цього Кодексу.

Відповідно до частини першої статті 400 ЦПК України, переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, суд касаційної інстанції в межах доводів та вимог касаційної скарги, які стали підставою для відкриття касаційного провадження, перевіряє правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.

Суд касаційної інстанції перевіряє законність судових рішень лише в межах позовних вимог, заявлених у суді першої інстанції.

Відповідно до частин першої, другої та п`ятої статті 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відповідно до статті 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов`язковими до виконання на відповідній території.

Згідно з пунктами 34, 35 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування» до виключної компетенції міської ради належить вирішення на пленарних засіданнях питань регулювання земельних відносин; затвердження відповідно до закону ставок земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами, що є у власності відповідних територіальних громад.

Частиною першою статті 632 Цивільного кодексу України визначено, що ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди, крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України (частини перша, друга статті 21 Закону України «Про оренду землі»).

Відповідно до пункту 289.1 статті 289 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Пунктами 288.5.1, 288.5 статті 288 Податкового кодексу України передбачено, що мінімальна орендна плата встановлена у розмірі трьох відсотків нормативної грошової оцінки землі.

Положеннями пункту 2 частини першої статті 13, частини першої статті 15 Закону України «Про оцінку земель» визначено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. Підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 15 Закону України «Про оренду землі» істотною умовою договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення, перегляду та відповідальності за її несплату.

Таким чином нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати, а зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати.

Такий правовий висновок викладено Верховним Судом України у постанові від 18 травня 2016 року у справі № 6-325цс16.

Відповідно до статті 30 Закону України «Про оренду землі» зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Згідно зі статтею 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Частиною другою цієї статті визначено, що договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї зі сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Згідно з частиною першою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

За змістом статті 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов`язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом (пункт 271.2 статті 271 Податкового кодексу України).

З матеріалів справи слідує, що пунктом 13 договору оренди земельної ділянки водного фонду передбачено перегляд розміру орендної платищорічно у разі: зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.

Відповідно до статті 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Статтею 76 ЦПК України визначено, що доказами, є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Скасовуючи рішення суду першої інстанції та ухвалюючи нове рішення про задоволення позовних вимог, суд апеляційної інстанції, враховуючи вказані норми матеріального права, дійшов обґрунтованого висновку про наявність підстав для визнання укладеною додаткової угоди до договору оренди землі від 20 квітня 2007 року між Немирівською міською радою Вінницької області в особі міського голови Качура В. М. та ОСОБА_1 . Апеляційний суд правильно виходив із того, що відбулась зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки в сторону збільшення та відповідно до пунктів 288.5.1., 288.5 статті 288 Податкового кодексу України підлягає збільшенню й орендна плата за землю, що знаходиться у користуванні відповідача, при цьому останній ухиляється від укладання додаткової угоди до договору.

Апеляційний суд, посилаючись на рішення позачергової 21-ї сесії 6-го скликання Немирівської міської ради Вінницької області № 757 від 13 лютого 2014 року, яким затверджено Порядок встановлення розмірів орендної плати за використання земельних ділянок, які перебувають у комунальній власності територіальної громади м. Немирова Вінницької області, виходив із того, що зазначеним порядком розмір річної орендної плати для земель водного фонду встановлено на рівні 8 % від нормативної грошової оцінки земель, а тому орендна плата за договором оренди становить 68 753, 40 грн на рік, а на місяць 5 729, 45 грн.

Апеляційний суд, вирішуючи спір також посилався на рішення Немирівської міської ради Вінницької області 30-ї сесії 1-го скликання № 740 від 20 листопада 2018 року, яким визнано таким, що втратило чинність з 01 січня 2019 року рішення позачергової 21-ї сесії 6-го скликання Немирівської міської ради Вінницької області № 757 від 13 лютого 2014 року «Про встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у комунальній власності територіальної громади м. Немирова» та рішення Немирівської міської ради 28-ї сесії 6-го скликання № 958 від 26 березня 2015 року «Про внесення змін в рішення позачергової 21-ї сесії 6-го скликання Немирівської міської ради Вінницької області № 757 від 13 лютого 2014 року».

Визначаючи розмір орендної плати у розмірі 8 % нормативної грошової оцінки землі, апеляційний суд залишив поза увагою, що додатком до рішенням Немирівської міської ради Вінницької області 30-ї сесії 1-го скликання № 740 від 20 листопада 2018 року визначено розміри орендної плати у відсотковому відношенні від нормативно-грошової оцінки земель, що застосовуються при розрахунку орендної плати за земельні ділянки комунальної власності Немирівської об`єднаної територіальної громади. Зокрема у пункті 10 додатку до вказаного рішення визначено, що розмір орендної плати за землі водного фонду складає 4 % від нормативно-грошової оцінки земель.

Враховуючи те, що на момент винесення рішення суду першої інстанції та ухвалення судом апеляційної інстанції постанови рішення позачергової 21-ї сесії 6-го скликання Немирівської міської ради Вінницької області № 757 від 13 лютого 2014 року втратило чинність, а орендну плату за землі водного фонду відповідно до рішення Немирівської міської ради Вінницької області 30-ї сесії 1-го скликання № 740 від 20 листопада 2018 року встановлено у розмірі 4 %, постанова апеляційного суду підлягає зміні в частині визначення розміру орендної плати. Розмір орендної плати відповідача за користування орендованою на підставі договору від 20 квітня 2007 року земельною ділянкою становить 34 376, 70 грн на рік (4 % нормативної грошової оцінки землі), що складатиме 2 864, 72 грн на місяць.

В іншій частині постанова апеляційного суду підлягає залишенню без змін.

Частиною першою статті 412 ЦПК України визначено, що підставами для скасування судових рішень повністю або частково і ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Оскільки у справі не вимагається збирання або додаткової перевірки чи оцінки доказів, обставини справи встановлені апеляційним судом повно, але апеляційним судом допущено неправильне застосування норм матеріального права та порушено норми процесуального права, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду дійшов висновку про часткове задоволення касаційної скарги та зміну судового рішення.

Керуючись статтями 400, 402, 409, 412, 416 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду

ПОСТАНОВИВ:

Касаційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.

Постанову Вінницького апеляційного суду від 20 лютого 2020 року у частині вирішення позовних вимог Немирівської міської ради Вінницької області змінити, виклавши резолютивну частину постанови апеляційного суду у наступній редакції.

Позов Немирівської міської ради Вінницької області до ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати з дня набрання судовим рішенням законної сили укладеною додаткову угоду до договору оренди землі від 20 квітня 2007 року, укладеного між Немирівською міською радою Вінницької області в особі міського голови Качура Віктора Миколайовича та ОСОБА_1 , зареєстрованого 21 травня 2007 року за № 040710100007, виклавши пункт 5 Розділу 2 у такій редакції: «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 01 січня 2017 року становить 859 417, 46 грн; пункт 9 Розділу 4 викласти в наступній редакції: «Орендна плата вноситься орендарем у розмірі річної орендної плати для земель водного фонду, встановленої на рівні 4 % від нормативної грошової оцінки земель, що становить 34 376, 70 грн на рік», пункт 11 Розділу 4 викласти у наступній редакції: «Орендна плата вноситься щомісячно у розмірі 1/12 частини річної орендної плати, що становить 2 864, 72 грн на рахунок орендодавця: УК у Немирівському районі ОТГ м. Немирів 18010900, ЄДРПОУ 37336738, банк ГУДКСУ у Вінницькій області МФО 802015 р/р № 33211815700796 не пізніше 30 числа наступного місяця за звітним.

В іншій частині постанову Вінницького апеляційного суду від 20 лютого 2020 року залишити без змін.

Постанова суду касаційної інстанції набирає законної сили з моменту її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.

Головуючий Є. В. Синельников

Судді: О. М. Осіян

Н. Ю. Сакара

С. Ф. Хопта

В. В. Шипович

logo