Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КАС ВП від 19.02.2018 року у справі №822/957/17 Ухвала КАС ВП від 19.02.2018 року у справі №822/95...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 19.02.2018 року у справі №822/957/17

Державний герб України

ПОСТАНОВА

Іменем України

27 березня 2019 року

Київ

справа №822/957/17

провадження №К/9901/22565/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

головуючого - Смоковича М. І.,

суддів: Білоуса О. В., Данилевич Н. А.,

розглянув у попередньому судовому засіданні у касаційній інстанції адміністративну справу № 822/957/17

за позовом ОСОБА_1 до Кам'янець-Подільської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області, Виконавчого комітету Кам'янець-Подільської міської ради, Кам'янець-Подільської міської ради про визнання протиправним та скасування висновку, розпорядження та зобов'язання вчинити дії, провадження по якій відкрито

за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 08 червня 2017 року, прийняту у складі головуючого судді Майстер П. М., та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 16 серпня 2017 року, постановлену у складі колегії суддів: головуючого - Боровицького О. А., суддів: Матохнюка Д. Б., Сапальової Т. В.

І. Суть спору

1. У березні 2017 року ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до Кам'янець-Подільської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області (далі - Кам'янець-Подільська ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області), Виконавчого комітету Кам'янець-Подільської міської ради Хмельницької області (далі - Виконком Кам'янець-Подільської міської ради), Кам'янець-Подільської міської ради Хмельницької області (далі - Кам'янець-Подільська міська рада), в якому просила:

1.1. визнати протиправними та скасувати висновки Кам'янець-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області від 27 лютого 2017 року № 2172/2209-1302/20 про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини п'ятої статті 5 Закону України "Про очищення влади" відносно ОСОБА_1;

1.2. визнати протиправним та скасувати розпорядження голови Кам'янець-Подільської міської ради від 01 березня 2017 року № 50-к "Про звільнення ОСОБА_1";

1.3. поновити ОСОБА_1 на посаді головного спеціаліста - юрисконсульта організаційного відділу Виконкому Кам'янець-Подільської міської ради.

2. В мотивування позову вказує, що 01 березня 2017 року ОСОБА_1 було звільнено із займаної посади на підставі пункту 14 статті 5 Закону України "Про очищення влади" та пункту 7-2 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) та пункту 20 частини четвертої статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування" у зв'язку зі встановленням Кам'янець-Подільською ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області під час проведення перевірки відповідно до вимог Закону України "Про очищення влади" недостовірності відомостей щодо наявності майна (майнових прав) вказаного ОСОБА_1 у декларації про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік.

2.1. У сформованому висновку Кам'янець-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області вказано, що позивачем у декларації не відображено відомості про наявність у неї автотранспортного засобу SCHMITS SKO 24, реєстраційний номер НОМЕР_1, який перебуває на обліку з 12 грудня 2015 року. Також відповідач робить висновок про невідповідність вартості майна (майнових прав), вказаного (вказаних) у декларації, набутого (набутих) позивачем за час перебування на посадах, визначених у пунктах 1 - 10 частини першої статті 2 Закону України "Про очищення влади". Доходам, отриманих із законних джерел.

2.2. Позивач наголошує, що надавала Кам'янець-Подільській ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області пояснення стосовно походження наявних у неї заощаджень, а саме кошти у сумі 22000,00 доларів США подарували батьки та дідусі у зв'язку із закінченням школи з відзнакою та успішним вступом до університету. Разом з цим вказувала в поясненнях, що не мала змоги відобразити ці кошти у поданих попередніх деклараціях у зв'язку з відсутністю в них відповідних граф "Заощадження".

2.3. Вважаючи наказ про звільнення незаконним, ОСОБА_1 з метою захисту своїх прав звернулась до суду з вимогою про поновлення на посаді.

ІІ. Встановлені судами фактичні обставини справи

3. Починаючи з 14 вересня 2012 року, ОСОБА_1 обіймала посаду головного спеціаліста з питань кадрової роботи організаційного відділу виконавчого комітету Кам'янець-Подільської міської ради.

4. Відповідно до розпорядження голови Кам'янець-Подільської міської ради від 01 липня 2014 року № 148-к ОСОБА_1 було переведено на посаду головного - юристконсульта організаційного відділу виконавчого комітету Кам'янець-Подільської міської ради.

5. Відповідно до пункту 2 частини п'ятої статті 5 Закону України "Про очищення влади", Порядку проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами 3, 4 статті 1 Закону України "Про очищення влади", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 563 та Порядку проведення перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини п'ятої статті 5 Закону України "Про очищення влади", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03 листопада 2014 року № 1100, посадовими особами Кам'янець-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області проведено перевірку відомостей, визначених у пункті 2 частини п'ятої статті 5 Закону України "Про очищення влади" відносно позивача.

6. 27 лютого 2017 року контролюючим органом складено висновок № 2172/2209-1302/20 про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини п'ятої статті 5 Закону України "Про очищення влади" з урахуванням письмових пояснень, в яких зафіксовано, що позивачем у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік вказано недостовірні відомості щодо наявності майнових прав, набутих ним за час перебування на посадах, визначених у пунктах 1-10 частини першої статті 2 Закону України "Про очищення влади", які не відповідають наявній податковій інформації про майно ОСОБА_1

7. Так, у позиції 35 розділу IV "Відомості про транспортні засоби" не відображено відомості щодо транспортного засобу SCHMITS SKO 24, реєстраційний номер НОМЕР_1, який перебуває на обліку з 12 грудня 2015 року. Крім того, зазначається про те, що доходи, одержані із законних джерел, згідно з відомостями з центральної бази даних Державного реєстру фізичних осіб ДФС України про суми виплачених доходів та відомостей, загальний сукупний дохід виплачений позивачу за період з 01 січня 1998 року по 31 грудня 2015 року становить 66316,91 грн., а витрати - 138814,25 гривень. До складу витрат віднесено придбання: домоволодіння, об'єкт житлової нерухомості, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 - 50000 грн.; земельна ділянка площею 0,25 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 - 14870,25 грн.; транспортний засіб MERCEDES-BENZ CL 500 4966 (державний номерний знак НОМЕР_2) - не надано документи, що підтверджують його вартість; транспортний засіб SCHMITS SKO 24, реєстраційний номер НОМЕР_1 - 20000 грн.; транспортний засіб MAN 18.463 12816, реєстраційний номер НОМЕР_3, - 53944 гривень.

8. Розпорядженням голови Кам'янець-Подільської міської ради від 01 березня 2017 року № 50-к звільнено позивача із займаної посади з посади відповідно до пункту 14 статті 5 Закону України "Про очищення влади", пункту 7-2 частини першої статті 36 КЗпП України та пункту 20 частини четвертої статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування".

9. Підставою звільнення позивача слугувала доповідна записка завідувача організаційного відділу ОСОБА_3 від 28 лютого 2017 року № 04-06/59 та висновок Кам'янець-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області від 27 лютого 2017 року № 2172/2209-1302/20 про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини п'ятої статті 5 Закону України "Про очищення влади".

ІІІ. Рішення судів першої та апеляційної інстанцій і мотиви їх ухвалення

10. Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 08 червня 2017 року, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 16 серпня 2017 року, в позові відмовлено.

11. Відмовляючи в позові, суд першої інстанції виходив з встановлення за наслідком проведеної перевірки факту невідповідності вартості майна (майнових прав), набутого за час перебування на посадах, визначених у пунктах 1-10 частини першої статті 2 Закону України "Про очищення влади", доходам, отриманим із законних джерел, а також факту недостовірності відомостей щодо наявності майна (майнових прав), зазначених у поданій позивачем за попередній рік декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, тому звільнення позивача з посади є законним та обґрунтованим.

12. Зазначена позиція була підтримана і Вінницьким апеляційним адміністративним судом, який переглянув постанову суду першої інстанції та залишив її без змін.

IV. Касаційне оскарження

13. У касаційній скарзі відповідач, посилаючись на порушення судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, просить скасувати їх рішення та ухвалити нове, яким відмовити в позові.

14. В обґрунтування касаційної скарги вказує на неврахування судами попередніх інстанцій письмових пояснень, які надавались Кам'янець-Подільській ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області позивачем за наслідками проведеної перевірки. Наголошує, що контролюючим органом не встановлено жодної обставини, через яку можна вважати заощадження позивача незаконним доходом, а факт подарованих коштів у загальній сумі 22000,00 доларів США підтверджуються поясненнями батьків та ніким не спростовані.

15. Водночас, у запереченні на касаційну скаргу представник Кам'янець-Подільськкої ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області вказує на безпідставність касаційної скарги і просить залишити її без задоволення, а рішення судів попередніх інстанцій - без змін.

V. Релевантні джерела права й акти їх застосування

16. Статтею 327 Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів", що набув чинності 15 грудня 2017 року (далі - КАС України), обумовлено, що судом касаційної інстанції в адміністративних справах є Верховний Суд.

17. За правилами частини третьої статті 3 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

18. Приписами частини першої статті 341 КАС України визначено, що суд касаційної інстанції переглядає судові рішення в межах доводів та вимог касаційної скарги та на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє правильність застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права.

19. Частиною другою статті 19 Конституції України обумовлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

20. Закон України "Про очищення влади" визначає правові та організаційні засади проведення очищення влади (люстрації) для захисту та утвердження демократичних цінностей, верховенства права та прав людини в Україні.

21. Пунктом 7-2 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України передбачено припинення трудового договору з підстав, визначених Законом України "Про очищення влади", згідно з частиною другою якої у випадку, передбаченому пунктом 7-2, особа підлягає звільненню з посади у порядку, визначеному Законом України "Про очищення влади".

22. Визначення очищення влади (люстрація) міститься у частині першій статті1 Закону України "Про очищення влади" та означає встановлену цим Законом або рішенням суду заборону окремим фізичним особам обіймати певні посади (перебувати на службі) (далі - посади) (крім виборних посад) в органах державної влади та органах місцевого самоврядування. Протягом десяти років з дня набрання чинності цим Законом посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація), не можуть обіймати особи, зазначені у частинах першій, другій, четвертій та восьмій статті 3 цього Закону, а також особи, які не подали у строк, визначений цим Законом, заяви, передбачені частиною першою статті 4 цього Закону.

23. Заборона, передбачена частиною третьою статті 1 цього Закону, застосовується до осіб, перевірка стосовно яких встановила недостовірність відомостей щодо наявності майна (майнових прав), зазначених у поданих ними за попередній рік деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, складених за формою, що встановлена Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції", та/або невідповідність вартості майна (майнових прав), вказаного (вказаних) в їх деклараціях, набутого (набутих) за час перебування на посадах, визначених пунктами 1-10 частини першої статті 2 цього Закону, доходам, отриманим із законних джерел (частина восьма статті 3 Закону).

24. Згідно зі статтею 2 Закону України "Про очищення влади" заходи з очищення влади (люстрації) здійснюються щодо:

1) Прем'єр-міністра України, Першого віце-прем'єр-міністра України, віце-прем'єр-міністра України, а також міністра, керівників центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів України, Голови Національного банку України, Голови Антимонопольного комітету України, Голови Фонду державного майна України, Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України, їх перших заступників, заступників;

2) Генерального прокурора України, Голови Служби безпеки України, Голови Служби зовнішньої розвідки України, начальника Управління державної охорони України, керівника центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та/або митну політику, керівника податкової міліції, керівника центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, їх перших заступників, заступників;

3) військових посадових осіб Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців служби за призовом під час мобілізації;

4) членів Вищої ради юстиції, членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, професійних суддів, Голови Державної судової адміністрації України, його першого заступника, заступника;

5) Глави Адміністрації Президента України, Керівника Державного управління справами, Керівника Секретаріату Кабінету Міністрів України, Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики, їх перших заступників, заступників;

6) начальницького складу органів внутрішніх справ, центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та/або митну політику, податкової міліції, центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту;

7) посадових та службових осіб органів прокуратури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Національного банку України;

8) членів Центральної виборчої комісії, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, голів та членів національних комісій, що здійснюють державне регулювання природних монополій, державне регулювання у сферах зв'язку та інформатизації, ринків цінних паперів і фінансових послуг;

9) керівників державних, у тому числі казенних, підприємств оборонно-промислового комплексу, а також державних підприємств, що належать до сфери управління суб'єкта надання адміністративних послуг;

10) інших посадових та службових осіб (крім виборних посад) органів державної влади, органів місцевого самоврядування;

11) осіб, які претендують на зайняття посад, зазначених у пунктах 1 - 10 цієї частини.

25. Згідно з частиною п'ятою статті 5 Закону України "Про очищення влади" перевірці підлягають: 1) достовірність вказаних у заяві відомостей щодо незастосування заборон, передбачених частинами третьою та четвертою статті 1 цього Закону; 2) достовірність відомостей щодо наявності майна (майнових прав) та відповідність вартості майна (майнових прав), вказаного (вказаних) у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, поданій особою за минулий рік за формою, що встановлена Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції", набутого (набутих) за час перебування на посадах, визначених у пунктах 1-10 частини першої статті 2 цього Закону, доходам, отриманим із законних джерел.

26. Процедуру проведення органами Державної фіскальної служби України перевірки достовірності відомостей, визначених пунктом 2 частини п'ятої статті 5 Закону про очищення влади, зазначених особами, перелік яких наведено у пунктах 1-11 частини першої статті 2 Закону України "Про очищення влади", у деклараціях, за формою, встановленою Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції", визначено Порядком № 1100, затвердженим наказом Міністерства фінансів України 3 листопада 2014 року.

27. В силу підпункту 3 пункту 3 цього Порядку проведення перевірки фактично полягає в:

аналізі наявної в контролюючого органу податкової інформації щодо доходів, отриманих особою, стосовно якої проводиться перевірка, з метою з'ясування джерел їх отримання, в тому числі щодо повноти їх відображення в декларації;

порівнянні відомостей про вказане в декларації майно (майнові права), набуте (набуті) особою, стосовно якої проводиться перевірка, за час перебування на посадах, визначених у пунктах 1-10 частини першої статті 2 Закону, з наявною в контролюючого органу податковою інформацією про майно (майнові права) такої особи з метою з'ясування достовірності відомостей щодо його (їх) наявності;

порівняльному аналізі наявної інформації з метою з'ясування відповідності вартості майна (майнових прав), вказаного (вказаних) у декларації, набутого (набутих) особою, стосовно якої проводиться перевірка, за час перебування на посадах, визначених у пунктах 1-10 частини першої статті 2 Закону, доходам, отриманим із законних джерел.

28. За правилами частини десятої статті 5 Закону України "Про очищення влади" у разі встановлення за результатами перевірки недостовірності відомостей, визначених пунктом 2 частини п'ятої цієї статті, орган, який проводив перевірку, протягом трьох робочих днів з дня виявлення всіх недостовірностей та/або невідповідностей, але не пізніше ніж на тридцятий день з дня отримання запиту та копії декларації особи, повідомляє про них особу, стосовно якої проводиться перевірка. Особа, стосовно якої проводиться перевірка, не пізніше ніж на п'ятнадцятий робочий день з дня отримання нею відповідного повідомлення надає письмове пояснення за такими фактами та підтверджуючі документи, які є обов'язковими для розгляду та врахування відповідним органом при підготовці висновку про перевірку.

VI. Позиція Верховного Суду

29. З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1, обіймаючи посаду головного спеціаліста - юрисконсульта організаційного відділу Виконкому Кам'янець-Подільської міської ради, є особою щодо якої здійснюються заходи з очищення влади (люстрації).

30. Аналіз частини десятої статті 5 Закону України "Про очищення влади" дає підстави для висновку, що органи ДФС здійснюють перевірку осіб, зазначених у пунктах 1-10 частини першої статті 2 Закону України "Про очищення влади" за двома критеріями: 1) достовірність відомостей щодо наявності майна (майнових прав), вказаного (вказаних) у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру; 2) відповідність вартості майна (майнових прав), набутого за час перебування на посадах, визначених у пунктах 1-10 частини першої статті 2 Закону, доходам, отриманим із законних джерел.

31. При цьому, під час проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", контролюючим органом має бути встановлена не лише невідповідність відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, а й також врахований час набуття майна та незаконність джерел таких доходів.

32. З матеріалів справи вбачається, що 27 лютого 2017 року контролюючим органом відносно позивача складено висновок № 2172/2209-1302/20 про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини п'ятої статті 5 Закону України "Про очищення влади", згідно з яким у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік ОСОБА_1 вказала недостовірні відомості щодо наявності майна, набутого ним за час перебування на посадах, зазначених у пунктах 1-10 частини першої статті 2 Закону України "Про очищення влади", а саме: не відобразила відомості щодо транспортного засобу SCHMITS SKO 24, реєстраційний номер НОМЕР_1, який перебуває на обліку з 12 грудня 2015 року.

33. Поряд з цим, податковим органом встановлено, що вартість майна (майнових прав), вказаного позивачем у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік, набутого нею за час перебування на посадах, визначених пунктом 1-10 частини першої статті 2 Закону України "Про очищення влади", не відповідає наявній податковій інформації про доходи, отримані ним із законних джерел, оскільки відомостями з центральної бази даних Державного реєстру фізичних осіб ДФС України про суми виплачених доходів та відомостей, загальний сукупний дохід виплачений позивачу за період з 01 січня 1998 року по 31 грудня 2015 року становить 66316,91 грн., а витрати - 138814,25 гривень. До складу витрат віднесено придбання: домоволодіння, об'єкт житлової нерухомості, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 - 50000 грн.; земельна ділянка площею 0,25 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 - 14870,25 грн.; транспортний засіб MERCEDES-BENZ CL 500 4966 (державний номерний знак НОМЕР_2) - не надано документи, що підтверджують його вартість; транспортний засіб SCHMITS SKO 24, реєстраційний номер НОМЕР_1 - 20000 грн.; транспортний засіб MAN 18.463 12816, реєстраційний номер НОМЕР_3, - 53944 гривень.

34. Слід зазначити, що інформація про недостовірність відомостей щодо наявності майна (майнових прав) та/або невідповідність вартості майна (майнових прав), вказаних у декларації, або виявлених органами державної фіскальної служби у процесі проведення перевірки, не може бути підставою для застосування заборони без врахування обов'язкових умов, що таке майно (майнові права) було набуте за час перебування на посадах, визначених у пунктах 1-10 частини першої статті 2 Закону України "Про очищення влади", і його вартість не відповідає доходам, отриманим із законних джерел.

35. Отже, лише незазначення у декларації майна не тягне за собою настання відповідальності за Законом України "Про очищення влади", оскільки питання декларування доходів певних осіб врегульовано у цьому випадку Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".

36. Верховний Суд звертає увагу на те, що при здійсненні відносно позивача перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади" контролюючим органом крім встановленого факту незазначення у декларації транспортного засобу SCHMITS SKO 24, реєстраційний номер НОМЕР_1, встановлено також й невідповідність вартості майна доходам, отриманим із законних джерел.

37. Крім того в оскаржуваному висновку наявні дані, як про вартість майна, так і про суму отриманого позивачем доходу на час придбання цього майна. Також контролюючий орган в своєму висновку зазначив про врахування письмових пояснень позивача та документів під час перевірки.

38. Враховуючи, що недостовірність відомостей, зазначених позивачем у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за звітний 2015 рік, застосування до неї відповідних заборон, встановлена в сукупності з невідповідністю вартості майна, яке належить ОСОБА_1, Верховний Суд погоджується з висновками судів попередніх інстанцій про обґрунтованість оскаржуваного висновку Кам'янець-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області, з дотриманням всіх вимог до його складання, та як наслідок правомірність дій Виконкому Кам'янець-Подільської міської ради разом з безпосередньо Кам'янець-Подільської міської радою з приводу звільнення ОСОБА_1 із займаної посади.

39. Посилання на пояснення ОСОБА_5 та ОСОБА_6, які є батьками позивача спростовуються відсутністю будь-яких документів, які б підтверджували безпосередньо їх пояснення.

40. Доводи ж касаційної скарги не спростовують висновків судів попередніх інстанцій і зводяться до переоцінки встановлених судами обставин справи.

41. З огляду на викладене, висновки судів попередніх інстанцій є правильними, обґрунтованими, відповідають нормам матеріального та процесуального права, підстави для скасування чи зміни оскаржуваних судових рішень відсутні.

42. Зважаючи на приписи статті 350 КАС України, касаційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а оскаржувані судові рішення - без змін.

VII. Судові витрати

43. З огляду на результат касаційного розгляду та відсутність документально підтверджених судових витрат, понесених учасниками справи у зв'язку з переглядом справи в суді касаційної інстанції, судові витрати розподілу не підлягають.

Керуючись статтями 3, 341, 343, 349, 350, 355, 356, 359 КАС України, суд

п о с т а н о в и в :

1. Касаційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.

2. Постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 08 червня 2017 року та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 16 серпня 2017 року у цій справі залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.

Головуючий М. І. Смокович

Судді О. В. Білоус

Н. А. Данилевич

logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати