Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Постанова КАС ВП від 25.11.2021 року у справі №804/4464/16 Постанова КАС ВП від 25.11.2021 року у справі №804...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Постанова КАС ВП від 25.11.2021 року у справі №804/4464/16



ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 листопада 2021 року

м. Київ

справа № 804/4464/16

касаційне провадження № К/9901/41946/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача Бившевої Л. І.,

суддів: Хохуляка В. В., Ханової Р. Ф.,

розглянув у порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін касаційну скаргу Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Дніпропетровській області (далі - Інспекція) на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.10.2016 (суддя Турова О. М. ) та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 25.07.2017 (головуючий суддя - Божко Л. А., судді - Круговий О. О., Лукманова О. М. ) у справі за Товариства з обмеженою відповідальністю "Стандарт Україна" (далі - Товариство) до Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Дніпропетровській області про зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИЛ:

У липні 2016 року Товариство звернулось до суду із позовом до Інспекції, у якому просило: зобов'язати Інспекцію надати Головному управлінню Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області висновок про повернення надміру сплачених грошових сум з податку на додану вартість у розмірі 129213,00
грн.
на електронний рахунок Товариства.

На обґрунтування зазначених позовних вимог Товариство послалось на наявність у нього переплати з податку на додану вартість у розмірі 129213,00 грн., яку воно просило повернути на його електронний рахунок відповідно до положень пункту 43.4 статті 43 Податкового кодексу України, у зв'язку з чим зверталось до податкового органу з відповідною заявою № 32/16 від 06.06.2016, проте Інспекція не здійснила будь-яких дій, спрямованих на повернення Товариству наявної у нього переплати з податку на додану вартість, висновку про повернення надміру сплачених грошових коштів у розмірі 129213,00 грн. до відповідного органу Державної казначейської служби України не підготувала та не подала.

Дніпропетровський окружний адміністративний суд постановою від 17.10.2016, залишеною без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 25.07.2016, позов задовольнив: визнав протиправною бездіяльність Інспекції щодо неподання до відповідного органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновку про повернення Товариству надміру сплачених грошових сум з податку на додану вартість у розмірі 129213,00 грн. на електронний рахунок Товариства; зобов'язати Інспекцію подати до Головного управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області висновок про повернення надміру сплачених грошових сум з податку на додану вартість у розмірі 129213,00 грн. на електронний рахунок Товариства.

Ухвалюючи рішення про задоволення позовних вимог, суд першої інстанції, з урахуванням положень частини 2 статті 11 Кодекс адміністративного судочинства України (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), з висновками якого погодився суд апеляційної інстанції, виходили з того, що: податковий орган не виконав покладеного на нього чинним законодавством обов'язку щодо надання органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновку про повернення Товариству надміру сплачених грошових сум з податку на додану вартість у розмірі 129213,00 грн. на електронний рахунок Товариства, з урахуванням того, що наявність у Товариства переплати з податку на додану вартість у розмірі 129213,00 грн. не заперечувалась податковим органом, підтверджена Інформаційною довідкою Інспекції від 13.10.2016 про стан розрахунків з бюджетом Товариства про наявність переплати з податку на додану вартість у розмірі 129214,00 грн., що призвело до порушення права Товариства на вільне користування своїми коштами. При цьому, суди вказали, що посилання Інспекції на лист ДФС України від 28.01.2016 № 2818/7/99-20-03-04-17 "Про направлення наказу Міністерства фінансів України", лист ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 15.03.2016 № 2889/7/04-36-20-02-21 "Про виконання вимог наказів ГУ ДФС у Дніпропетровській області щодо здійснення перекиду надміру сплачених коштів", накази ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 13.04.2016 № 359 "Про індикативні показники доходів на ІІ квартал 2016 року" та від 22.07.2016 № 787 "Про індикативні показники доходів на ІІІ квартал 2016 року", якими передбачені відмінні від встановлених Податковим кодексом України, є неприпустимим.

Інспекція оскаржила рішення судів першої та апеляційної інстанцій до Вищого адміністративного суду України, який ухвалою від 17.10.2017 відкрив касаційне провадження у справі та витребував матеріали справи із суду першої інстанції.

В обґрунтування вимог касаційної скарги скаржник посилається на те, що рішення судів першої та апеляційної інстанцій ухвалені із порушенням норм матеріального та процесуального права, оскільки суди не надали належної правової оцінки тому, що: листом ДФС України від 28.01.2016 № 2818/7/99-20-03-04-17 "Про направлення наказу Міністерства фінансів України" було зобов'язано податкові органи при поверненні помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань у сумі понад 50 тис. грн. керуватись наказами ДФС "Про індикативні показники доходів" у частині попереднього інформування Координаційно-моніторингового департаменту, а листом ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 15.03.2016 № 2889/7/04-36-20-02-21 попереджено начальників державний податкових інспекцій про персональну відповідальність за порушення вимог наказів ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 13.04.2016 № 359 та від 22.07.2016 № 787 щодо повернення надміру сплачених сум без отримання погодження ГУ ДФС. Також, скаржник посилається на те, що
08.12.2016 Товариством був поданий уточнюючий розрахунок з податку на додану вартість, яким збільшено суму податкових зобов'язань на 66705,00 грн. та самостійно нараховано штрафну фінансову санкцію у розмірі 2001,00 грн, тобто на момент розгляду справи судом апеляційної інстанції у Товариства переплата з податку на додану вартість становила 60508,00 грн.

Товариство не скористалось своїм процесуальним правом на подання відзиву на касаційну скаргу.

Верховний Суд у складі Касаційного адміністративного суду ухвалою від 22.11.2021 прийняв касаційну скаргу Інспекції до провадження та призначив справу до касаційного розгляду у спрощеному провадженні без повідомлення сторін на
23.11.2021.

Верховний Суд у складі Касаційного адміністративного суду перевірив наведені у касаційній скарзі доводи та дійшов висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

У справі, що розглядається, суди встановили, що у Товариства обліковувалась переплата з податку на додану вартість у розмірі 129213,00 грн., яка виникла у зв'язку зі сплатою Товариством грошового зобов'язання (основного платежу) з податку на додану вартість у розмірі 129213,00 грн. (платіжне доручення № 742 від 06.03.2015), визначеного Товариству податкового повідомлення-рішення № 0002372200 від 04.11.2014, яке було скасоване постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05.11.2015 у справі № 804/9155/15 (яка набрала законної сили 27.01.2016), з огляду на що сплачені Товариством грошові зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 129213,00 грн. є сумою надміру сплаченого грошового зобов'язання у розумінні підпункту 14.1.115 пункту
14.1 статті 14 Податкового кодексу України.

На виконання вимог статті 43 Податкового кодексу України Товариство подало до Інспекції відповідну заяву від 06.06.2016 за вих. № 32/16 щодо повернення наявної переплати з податку на додану вартість у розмірі 129213,00 грн. на електронний рахунок Товариства.

Листом від 10.06.2016 за вих. № 5179/10/04-15-12-01 у відповідь на заяву Товариства від 06.06.2016 за вих. № 32/16 Інспекція повідомила Товариство, що питання про повернення надміру сплачених грошових коштів Товариству знаходиться на узгодженні в ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Також, судами було встановлено, що Інспекція не виконала покладених на неї чинним законодавством обов'язків щодо надання органу казначейства висновку про повернення Товариству суми надміру сплаченого податку на додану вартість у розмірі 129213,00грн. на його електронний рахунок.

Крім іншого, судами попередніх інстанцій було встановлено, що наявність у Товариства переплати з податку на додану вартість та відсутність у Товариства податкового боргу була підтверджена Інспекцією у Інформаційній від 13.10.2016 про стан розрахунків Товариства з бюджетом.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За визначенням, наведеним у підпункті 14.1.115 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), надміру сплачені грошові зобов'язання - це суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

Пунктом 43.1 статті 43 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) встановлено, що помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті та статті 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

Відповідно до пункту 43.3 статті 43 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Згідно з пунктом 43.4 статті 43 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) платник податків подає заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку. У разі повернення надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Положеннями пункту 43.5 статті Податкового кодексу України (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) встановлено, що контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Контролюючий орган несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, для виконання висновку про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету.

Наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 № 787 був затверджений Порядок повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, який (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) визначає процедури повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, а саме: податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету, коштів від повернення до бюджетів бюджетних позичок, фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, та кредитів, у тому числі залучених державою (місцевими бюджетами) або під державні (місцеві) гарантії (далі - платежі).

Згідно абзаців 1,2 пункту 5 Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 № 787 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, платежів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) - за ухвалою суду, яка набрала законної сили. Подання подається до органу Казначейства за формою, передбаченою нормативно-правовими актами з питань повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету коштів, або в довільній формі на офіційному бланку установи за підписом керівника установи (його заступника відповідно до компетенції), скріпленим гербовою печаткою (у разі наявності) або печаткою з найменуванням та ідентифікаційним кодом установи (у разі наявності), з обов'язковим зазначенням такої інформації: обґрунтування необхідності повернення коштів з бюджету, найменування платника (суб'єкта господарювання), код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку у паспорті), сума платежу, що підлягає поверненню, дата та номер документа на переказ, який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету.

Пунктом 12 Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 № 787 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), встановлено, що органи Казначейства здійснюють процедури із забезпечення виконання документів, зазначених у пунктах 5-8 цього розділу, в такому порядку: 1) за наявності поточних надходжень на відповідних рахунках за надходженнями орган Казначейства протягом п'яти робочих днів після дня отримання подання (заяви та подання) перераховує кошти на рахунок одержувача одноразово на загальну суму або частковими сумами; 2) у разі недостатності або відсутності поточних надходжень на відповідних рахунках за надходженнями для здійснення повернення відповідний орган Казначейства не пізніше ніж через п'ять робочих днів після дня отримання подання (заяви та подання) надсилає звернення для підкріплення коштами цих рахунків: за платежами, що належать державному бюджету, - до Казначейства України; за платежами, що належать місцевим бюджетам, - до відповідних місцевих фінансових органів; за частиною платежу, що перерахована до відповідного фонду загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування, - до відповідного територіального органу цього фонду.

Наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2015 № 1146 був затверджений Порядок взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені, відповідно до пункту 5 якого (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань у випадках, передбачених законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб, які розраховуються органом ДФС на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку), яка може бути подана до територіального органу ДФС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми протягом 1095 днів від дня її виникнення.

Згідно з абзацом 1 пункту 6 Порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2015 № 1146 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), у заяві платник вказує суму і вид помилково та/або надміру сплаченого платежу та визначає напрям (и) перерахування коштів, що повертаються.

Відповідно до абзацу 1 пункту 7 Порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від
15.12.2015 № 1146 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), після реєстрації в органі ДФС заява платника про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань (крім грошових зобов'язань з митних та інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів) передається на розгляд до структурних підрозділів, що виконують функції з адміністрування відповідних податків і зборів та погашення заборгованостей. Не пізніше другого робочого дня, наступного за днем реєстрації, заява з відміткою вказаних підрозділів щодо правомірності повернення передається до структурного підрозділу, на який покладено функцію з підготовки висновку.

Положеннями пункту 8 Порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2015 № 1146 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), передбачено, що У разі якщо вказана у заяві платника сума (її частина) за даними інформаційних систем обліковується як помилково та/або надміру сплачена, орган ДФС готує: висновок на повернення такої суми (її частини) за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку; два примірники реєстру висновків за платежами, належними державному бюджету, за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку; три примірники реєстру висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку. Контроль за прийняттям/передаванням висновків органи ДФС, місцеві фінансові органи, органи Казначейства здійснюють шляхом проставляння на відповідних примірниках Реєстрів відміток про надходження документів до установи у порядку, визначеному Типовою інструкцією з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1242 (із змінами). За платежами, належними державному бюджету, орган ДФС у строк не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви передає висновки згідно з реєстром висновків за платежами, належними державному бюджету, для виконання відповідному органу Казначейства. За платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, орган ДФС у строк не пізніше ніж за дев'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви передає висновки згідно з реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, для погодження відповідному місцевому фінансовому органу. Відповідний місцевий фінансовий орган протягом двох робочих днів погоджує отримані висновки шляхом засвідчення підписом керівника місцевого фінансового органу, скріпленим гербовою печаткою, і не пізніше наступного робочого дня після погодження повертає їх згідно з реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, відповідному органу ДФС. У разі припинення діяльності відповідних місцевих фінансових органів адміністративно-територіальних одиниць Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, орган ДФС передає висновки згідно з реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, для погодження відповідному органу, визначеному відповідно до частини 1 статті 67 2 глави 11 розділу 3 Бюджетного кодексу України. Відповідний орган, визначений відповідно до частини 1 статті 67 2 глави 11 розділу 3 Бюджетного кодексу України, у строк протягом двох робочих днів погоджує отримані висновки шляхом засвідчення підписом керівника відповідного органу, скріпленим гербовою печаткою, і не пізніше наступного робочого дня після погодження повертає їх згідно з реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, відповідному органу ДФС. Орган ДФС не пізніше наступного робочого дня від дати отримання висновку, погодженого місцевим фінансовим органом або відповідним органом, визначеним відповідно до частини 1 статті 67 2 глави 11 розділу 3 Бюджетного кодексу України, передає його згідно з реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, відповідному органу Казначейства.

При цьому, абзацом 1 пункту 9 Порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2015 № 1146 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), встановлено, що орган ДФС несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі висновку органу Казначейства для виконання.

В свою чергу, відповідно до пункту 11 Порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від
15.12.2015 № 1146 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), на підставі отриманих висновків відповідний орган Казначейства здійснює повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань у визначеному законодавством порядку.

Виходячи з аналізу наведених вище правових норм та із врахування встановленого судами попередніх інстанцій права Товариства на повернення наявної у нього суми надміру сплаченого податку на додану вартість у розмірі 129213,00 грн., суди попередніх інстанцій дійшли обґрунтованого висновку про те, що Інспекцією було допущено протиправну бездіяльність щодо неподання до відповідного органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновку про повернення Товариству надміру сплачених грошових сум з податку на додану вартість у розмірі 129213,00грн. на електронний рахунок останнього, та наявність підстав для зобов'язати Інспекції подати до Головного управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області висновок про повернення Товариству надміру сплачених грошових сум з податку на додану вартість у розмірі 129213,00грн. на електронний рахунок Товариства.

Таким чином, доводи Інспекції, викладені в касаційній скарзі, не спростовують висновків, наведених у постанові Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.10.2016 та ухвалі Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 25.07.2017, оскільки суди попередніх інстанцій правильно застосували норми матеріального права до встановлених у справі правовідносин, а тому у задоволенні її касаційної скарги слід відмовити.

При цьому, суд касаційної інстанції відхиляє як безпідставні посилання скаржника на та, що на момент розгляду справи судом апеляційної інстанції переплата з податку на додану вартість у Товариства становила 60508,00 грн. внаслідок подання Товариством 08.12.2016 уточнюючого розрахунку, оскільки Інспекція у суді апеляційної інстанції на зазначені обставини не посилалася та підтверджуючих доказів щодо існування зазначених обставин не подавала. Не додано таких доказів і до касаційної скарги.

Згідно з частиною 3 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній з 15.12.2017) провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до частини 1 статті 350 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній з 15.12.2017) касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо рішення, переглянуте в передбачених частини 1 статті 350 Кодексу адміністративного судочинства України межах, ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Враховуючи зазначене, касаційна скарга Інспекції підлягає залишенню без задоволення, а постанова Дніпропетровського окружного адміністративного суду від
17.10.2016 та ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від
25.07.2017 - без змін.

Керуючись п.1 ч.1 ст. 349, ст. 350, ч.ч. 1, 5 ст. 355, ст.ст. 356, 359, ч.3 ст. 375 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Касаційну скаргу Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Дніпропетровській області залишити без задоволення, а постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.10.2016 та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 25.07.2017 - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.

СуддіЛ. І. Бившева В. В. Хохуляк Р. Ф. Ханова
logo