05.07.2014    Переглядів:  282
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Помер предстоятель УПЦ (Московського патріархату) митрополит Володимир.

Помер предстоятель УПЦ (Московського патріархату) митрополит Володимир. - pomer_predstoyatel_upts_(moskovskogo_patriarhatu)_mitropolit_volodimir_53b850dc28997.jpg

Сьогодні на 80-тому році життя від тривалої хвороби помер предстоятель Української православної церкви (Московського патріархату), митрополит Київський і всієї України Блаженніший Володимир (в миру Віктор Маркіянович Сабодан, за національністю - українець).  

«Я прибув не у відрядження і не з-за кордону, я прибув на рідну землю служити людям і незалежній Україні» - так говорив митрополит Володимир у 1992 році під час своєї першої проповіді у статусі предстоятеля УПЦ (МП).

За думками багатьох авторитетних людей митрополит Володимир багато зробив для автономії Української православної церкви від Руської православної церкви, за що йому безсумнівно вічна пам'ять та подяка.   

У 2009 році митрополит Володимир мав великі шанси бути обраним патріархом Московським після смерті патріарха Алексія ІІ, проте відмовився заявивши, що хоче постати перед Богом 121-м митрополитом Київським, а не 16-м патріархом Московським. Цей факт також говорить про його відданість Україні.

З уходом митрополита Володимира загостриться боротьба  між православними церквами в Україні, яку спробує використати в першу чергу Росія для політичної пропаганди «русского мира». Будьмо ж єдині у своїй державі, вільні у виборі церкви для душі та не вручаємо релігію у політику! 

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: