Головна Блог ... Цікаві судові рішення У випадку перебування автомобілю у спільній сумісній власності один із подружжя, який ним не користується може стягнути грошову компенсацію на підставі експертної оцінки своєї частки (Апеляційний суд Київської області від 30 вересня 2015р.) У випадку перебування автомобілю у спільній сумісн...

У випадку перебування автомобілю у спільній сумісній власності один із подружжя, який ним не користується може стягнути грошову компенсацію на підставі експертної оцінки своєї частки (Апеляційний суд Київської області від 30 вересня 2015р.)

Відключити рекламу
- 0_74190500_1446817177_563cad99b5260.jpg

Фабула судового акту: Отримано позитивне рішення апеляційного суду Київської області від 30.09.2015р. за скаргою клієнта інтерес якого я представляв цьому суді. У задоволенні позову клієнта про поділ майна подружжя судом першої інстанції було відмовлено з підстав ненадання доказів вартості спільного майна та відсутності на депозитному рахунку суду грошової компенсації позивачу частки у праві спільної сумісної власності на спірне майно.

Мотиви суду першої інстанції в апеляційному суді були частково скасовані, оскільки судом невірно застосовано норми ч.4,5 ст.71 Сімейного Кодексу та ст.372 ЦК України, тому що внести кошти на депозитний рахунок суду мав відповідач, адже у його користуванні знаходилось авто, незаконне відчуження якого він здійснив.

Крім того, судом невірно застосовані норми ст.60, 65, 71 Сімейного Кодексу та положення Постанови пленуму Верховного Суду України № 11 від 21.12.2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя». Відповідно до п.30 цієї Постанови у випадку коли при розгляді вимоги про поділ спільного сумісного майна подружжя буде встановлено, що один із них здійснив його відчуження не в інтересах сім'ї, таке майно або його вартість враховується при поділі. Згідно п.22 Постанови вартість майна, що підлягає поділу, визначається за погодженням між подружжям, а при недосягненні згоди - виходячи з дійсної його вартості на час розгляду справи, - в даному випадку - на підставі експертної оцінки майна, яка, до речі, була в матеріалах справи.

Таким чином, в апеляційному суді вдалося відстояти інтерес клієнта, - частково скасувати рішення суду першої інстанції та поділити спільне набуте авто.

Рішення Апеляційного суду Київської області від 30 вересня 2015 року дивиться тут нижче у вкладення.

Обговорюйте тему: Проблема регулирования правовых отношений между супругами: пробелы в законодательстве

Користуйтесь консультацією: Поділити автомобіль при розлученні або отримати грошову компенсацію за свою частку

  • 8500

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 8500

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні судові рішення

    Дивитись всі судові рішення
    Дивитись всі судові рішення
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати