Головна Блог ... Новини Подання заяви до ВРП щодо вчинення суддями кримінального правопорушення до закінчення судового розгляду можуть свідчити про порушення гарантій незалежності судді Подання заяви до ВРП щодо вчинення суддями криміна...

Подання заяви до ВРП щодо вчинення суддями кримінального правопорушення до закінчення судового розгляду можуть свідчити про порушення гарантій незалежності судді

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 2

  • 0

  • 2485

Відключити рекламу
Подання заяви до ВРП щодо вчинення суддями кримінального правопорушення до закінчення судового розгляду можуть свідчити про порушення гарантій незалежності судді - tn1_podannya_zayavi_do_vrp_shchodo_vchinennya_suddyami_kriminalnogo_pravoporushennya_do_zakinchennya_sudovogo_rozglyadu_mogut_svidchiti_pro_porushennya_garantiy_nezalegnosti_suddi_5c8032b02c140.jpg

Вища рада правосуддя 5 березня 2019 року розглянула повідомлення судді господарського суду Донецької області Величко Наталії Вікторівни про втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Ірина Мамонтова (на фото) поінформувала, що під час перевірки повідомлення судді встановлено, що у провадженні судді господарського суду Донецької області Мельниченко Ю.С. перебувала справа про зобов’язання повернути за актом прийому-передачі земельну ділянку.

У зв’язку із закінченням повноважень судді Мельниченко Ю.С. та на підставі повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено новий склад судової колегії для розгляду справи: головуючий суддя Величко Н.В., судді Матюхін В.І., Тарапата С.С.

Як повідомила суддя Величко Н.В., після закриття підготовчого провадження 26 листопада 2018 року представниками Товариства наголошено, що у зв’язку з відмовою у задоволенні заявлених ними клопотань вони мають намір заявити про відвід головуючого судді та всього складу суду, оскаржувати всі дії суду, посилаючись на очевидну корупційну змову головуючого судді із заступником керівника місцевої прокуратури з метою постановлення завідомо неправосудного рішення на користь Особи.

4 грудня 2018 року канцелярією господарського суду Донецької області отримано копію заяви представника Товариства від 30 листопада 2018 року, адресовану голові Вищої ради правосуддя та голові господарського суду Донецької області про кримінальний злочин.

Суддя Величко Н.В. у повідомленні про втручання у її діяльність щодо здійснення правосуддя вказала, що протягом розгляду справи під її головуванням на стадії підготовчого провадження у судових засіданнях представником Товариства чинилися перешкоди для закінчення підготовчого провадження та розгляду справи по суті.

«Під час перевірки обставин, викладених у повідомленні судді Величко Н.В., встановлено, що дії представників відповідача у частині безпідставного подання заяви про відвід складу суду, неодноразового подання повторних клопотань після їх вирішення судом можуть свідчити про можливе зловживання представниками відповідача своїми процесуальними правами з метою ухвалення колегією суддів необхідних процесуальних рішень на їхню користь», – зазначила член Вищої ради правосуддя Ірина Мамонтова.

Доповідач поінформувала,що подана представником Товариства до Вищої ради правосуддя заява стосовно суддів господарського суду Донецької області Величко Н.В., Матюхіна В.І. та Чорненької І.К. за наслідками її попередньої перевірки членом Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя Овсієнком А.А. залишена без розгляду та повернута заявнику.

«Чинним законодавством не передбачено жодних обмежень щодо права будь-якої особи на звернення до Вищої ради правосуддя зі скаргою щодо дисциплінарного проступку судді, в тому числі і щодо звернення учасника судового провадження із дисциплінарною скаргою до Вищої ради правосуддя до закінчення судового розгляду, – підсумувала Ірина Мамонтова. – Водночас подання представником відповідача заяви до Вищої ради правосуддя щодо вчинення суддями господарського суду Донецької області кримінального правопорушення саме до закінчення судового розгляду у сукупності із зловживанням процесуальними правами з метою спонукання суддів до ухвалення відповідного рішення, на мою думку, можуть свідчити про порушення гарантій незалежності судді, передбачених статтею 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

На запит члена Вищої ради правосуддя прокуратура Харківської області поінформувала, що нею розглянуто повідомлення судді господарського суду Донецької області Величко Н.В., за яким 29 січня 2019 року розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом втручання в діяльність судді за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України. Проведення досудового розслідування доручено слідчому управлінню Головного управління Національної поліції в Харківській області.

З огляду на зазначене Вища рада правосуддя ухвалила звернутись до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за повідомленням судді господарського суду Донецької області Величко Наталії Вікторівни.

Джерело: ВРП

  • 2485

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2485

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст