Приморський районний суд міста Одеси визнав громадянку винною у колабораціонізмі.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 25 березня.
За матеріалами справи, у вересні 2022-го жінка працювала в виборчій комісії на псевдореферендумі під час окупації села Новорайське Бериславського району Херсонської області. Вона активно пропонувала людям проголосувати і вела облік виборців по списку.
Згадайте новину: Саме факт добровільного зайняття громадянином України посади в незаконно створеному органі, а не виконання конкретної діяльності є підставою для кваліфікації його дій як колабораційної діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України) – ВС
В судовому засіданні жінка визнала себе винною. Пояснила, що з травня 2022 року перестала отримувати пенсію і не було за що жити. Обвинувачена хворіє на цукровий діабет і постійно приймає ліки, тому їй доводилося переплачувати за ліки в декілька разів. На початку вересня вона зустріла односельчанку, яка працювала головою так званої «виборчої комісії». Остання запропонувала їй взяти участь у референдумі, опитати людей. Референдум проводили для того, щоб Херсонська область вийшла зі складу України. За роботу обвинувачена отримала 41 тис. 300 російських рублів. Жінка запевнила, що робила це тільки заради грошей, бо їй потрібні ліки, бо хворіє на цукровий діабет, а так вона зовсім не політична людина. Тепер щиро кається та визнає, що діяла незаконно.
Згадайте новину: Драконовское! На Чернігівщині бабусю за лайки в «Одноклассниках» увʼязнили на 5 років
У суді також допитали свідків, які підтвердили, що вулицями ходили жінки із воєнізованою охороною. За словами одної жінки, обвинувачена агітувала за проведення референдуму, казала, щоб вона записувалася у списки голосувати, бо голосувати потрібно. Інша жителька села бачила в обвинуваченої на шиї урну з триколором.
Також були оголошені показання одного свідка, надані під час досудового розслідування. За його словами, любителі «руського миру» ходили до дворам і носили урни з бюлетенями. За чутками їм заплатили по 50 тисяч рублів, тому в «виборчі комісії» йшли добровільно, ніхто нікого не змушував. У референдумі точно брала участь обвинувачена. До цього вона, нібито, казала, що тут все добре і Росія тут назавжди.
Жінку засудили до 5 років увʼязнення без конфіскації майна. Їй на 10 років заборонили обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування. З 21 квітня 2023-го вона перебуває під вартою.