1
0
10535
У період цифрових технологій життя стає комфортнішим, дуже багато державних дій і послуг можна здійснити і отримати в електронному вигляді за допомогою телефону, комп'ютера, Інтернету. Так, зараз навіть можливо отримати смс повідомлення до суд на номер телефону. Юридичний інтернет-ресурс "Протокол" в цій консультації розповість чи можуть викликати в суд по смс, чи може повістка в суд прийти по смс і як саме відбувається виклик до суду по смс і в яких випадках.
Зміст:
Частиною 1 статті 135 Кримінального процесуального кодексу (КПК) передбачено, що особа може бути викликана до слідчого, прокурора, судді одним з різних способів: вручення повістки особисто, відправка поштою, телеграмою, виклик по телефону і, також, смс повістка в суд. Така можливість повідомлення по смс позначена і частиною 13 статті 128 Цивільного процесуального кодексу (ЦПК). Так, якщо в учасника судового процесу немає офіційної електронної адреси або технічної можливості, то за його заявою повістка в суд відправляється смс, в якому повинна бути вказана інформація про дату і час, місце судового засідання, а також, посилання в держреєстр на рішення суду , яким призначається засідання. Приблизно такі ж положення про смс інформування передбачені і в господарському виробництві частиною 9 статті 120 Господарського процесуального кодексу (ГПК).
У 2013 році Наказами Державної судової адміністрації України (ДСА) № 73 від 1 червня і № 119 від 20 вересня 2013 року в усіх місцевих і апеляційних загальних судах (суди в кримінальних і цивільних процесах) введений порядок по відправці судами учасникам судового процесу та кримінального виробництва текстів судових повісток у вигляді SMS-повідомлень. Цим актом позначається що мається на увазі під смс і в якому випадку направляється повістка в суд по смс в Україні.
Так, під смс повідомленням мається на увазі послуга для обміну текстовими повідомленнями в різних телекомунікаційних мережах.
Користуйтеся консультацією: Судовий збір – всі ставки в 2020 року: рахувати не потрібно – розраховано за Вас!
Повістка до суду смс може бути направлена судом учаснику судового процесу тільки після подання до суду заяви про намір отримати судову повістку в електронному вигляді за допомогою SMS-повідомлення. Таку заявку можна завантажити з сайту судової влади і заповнити або ж написати безпосередньо в суді. Protocol зазначає, що якщо після написання такої заяви змінився номер мобільного телефону або з'явився ряд інших обставин, що перешкоджають або можуть перешкоджати в майбутньому отримання повістки шляхом смс, учасник процесу повинен якомога швидше подати в суд заяву про зміну номера телефону або навіть порядку здійснення судового виклику на інший йому зручний спосіб.
SMS-повідомлення від суд надходять до абонентів мобільних операторів (Київстар, Водафон, Лайф) під ім'ям SUDPOVISTKA (замість номера телефону).
Для абонентів CDMA операторів (PEOPLEnet і Інтертелеком) SMS-повідомлення від суду надходять під номером 4116.
Судова повістка додається до електронної обліково-статистичної картки справи як документ у справі, після чого автоматично доставляється у вигляді SMS-повідомлень на номер мобільного телефону.
Результат доставки SMS-повідомлення на номер мобільного телефону учасника (дата і час доставки або причина недоставки) автоматично розміщується у відповідному електронному реєстрі автоматизованої системи документообігу.
Відповідальний працівник суду роздруковує таке повідомлення і додає його до матеріалів справи (кримінального провадження). Зразок тексту повістки на зображенні нижче.
Юридичний портал "Протокол" звертає увагу на те, що є деякі особливості смс сповіщення в адміністративному судочинстві. Так, в адміністративних судах також є можливість отримувати виклик до суду по електронній пошті, по телефону, телеграмою, факсом або смс, написавши відповідну заяву (частина 1 статті 129 Кодексу адміністративного судочинства України). Але, при цьому, якщо не можна зафіксувати доставку смс або запис телефонної розмови, на учасника справи покладається обов'язок негайно повідомляти про таке отримання повістки. Якщо ж учасник не повідомляє про отримання протягом доби, то працівником суду складається довідка про належне повідомлення.
Користуйтеся консультацією: Как погасить судимость так, чтобы о ней никто не знал
Важливо звернути увагу, що якщо учасник не писав заяву, а йому почали надсилати смс-повідомленнями, то таке оповіщення про судові засідання не буде вважатися належним. Так, якщо, наприклад, людина не писала заяви про відправку повісток і судових матеріалів по смс і не отримала таких документів за фактом (хоча за словами суду вони як би були відправлені), в зв'язку з чим не знала про дату проведення судового засідання, то такий учасник має право оскаржити рішення суду на підставі неналежного повідомлення.
Як приклади з реального життя, ось посилання на судові рішення Верховного суду про це:
Відзначаємо, що в деяких рішеннях, Верховний суд застосовував позицію Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), який раніше вже визнавав неналежне повідомлення про судове засідання порушень права на публічні слухання (пункт 1 статті 6 Конвенції про захист основоположних прав і свобод людини). Так, ЄСПЛ у справі TRUDOV v. RUSSIA, № 43330/09, § 25, 27 акцентував увагу на те, що в інтересах правосуддя сторона спору повинна бути викликана в суд таким чином, щоб знати не тільки про дату і місце проведення засідання, а й мати достатньо часу, щоб встигнути підготуватися до справи.
Автор консультації: Колотуха Катерина
Джерело: Юридичний ресурс Протокол
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
212
Коментарі:
0
Переглядів:
296
Коментарі:
0
Переглядів:
374
Коментарі:
0
Переглядів:
723
Коментарі:
1
Переглядів:
604
Коментарі:
0
Переглядів:
618
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.