Головна Блог ... Консультації від юристів Оперативна закупка - як перевірити законність дій правоохоронців Оперативна закупка - як перевірити законність дій ...

Оперативна закупка - як перевірити законність дій правоохоронців

Відключити рекламу
 - tn1_0_93647200_1506281190_59c806e6e4adb.gif

ПОРАДА АДВОКАТА

Для того, щоб виявити та розкрити злочин слідчі вдаються до оперативної закупки, яка є однією із форм «контролю за вчиненням злочину». У практиці доволі часто спостерігаються випадки, коли дана негласна слідча (розшукова) дія проводиться до внесення відповідних відомостей до ЄРДР.

Інструкція:

1. Відповідно до ч. 4 ст. 246 КПК виключно прокурор має право прийняти рішення про проведення контрольованої та оперативної закупки. Таке рішення приймається у формі постанови, одним з обов'язкових реквізитів якої є найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер, як це передбачено п. 1 ч. 1 ст. 251 КПК. Отже, проведення цієї негласної слідчої (розшукової) дії до внесення відповідних відомостей до ЄРДР забороняється.

2. Під час конфіденційного побачення із своїм підзахисним отримати від нього відомості щодо обставин проведення оперативної закупки.

3. Визначити, хто був ініціатором збуту наркотичних засобів – підзахисний або особа, що виступала в якості закупного.

4. Перевірити законність проведення оперативної закупки, зокрема, чи наявні конкретні та об'єктивні докази того, що перші кроки до скоєння злочину вже були здійснені до проведення закупки; чи брали участь поняті; чи було складено протокол та які відомості до нього внесено тощо.

5. Виходячи з матеріалів справи, встановити, чи передували оперативній закупці інші слідчі дії або негласні слідчі (розшукові) дії, наприклад, зняття інформації з каналів зв'язку, здійснення візуального спостереження.

Важливо!

Трапляються випадки, коли ініціатором придбання наркотичних засобів виступає особа, яка співпрацює з органами слідства, так званий «закупний». В цьому випадку може мати місце провокація до вчинення злочину. З огляду на це, для забезпечення прав свого клієнта захисники повинні акцентувати увагу на рішеннях Європейського суду з прав людини, зокрема, «Тейшейро де Кастро проти Португалії», «Вєсєлов та інші проти Російської Федерації», «Раманаускас проти Литви», «Баннікова проти Російської Федерації». Для визначення провокації злочину Європейський суд установив такі критерії, як: 1) вагомість причин проведення оперативної закупівлі; 2) наявність у правоохоронних органів об'єктивних даних про те, що особа була втягнута у злочинну діяльність і що ймовірність вчинення нею злочину була суттєвою; 3) чи були дії правоохоронних органів активними, чи мало місце з їх боку спонукання особи до вчинення злочину, наприклад, прояв ініціативи у контактах з особою, повторні пропозиції, незважаючи на початкову відмову особи, наполегливі нагадування, підвищення ціни вище середньої; 4) чи був би скоєний злочин без втручання правоохоронних органів.

Законодавство

Автор поради: Адвокат Дроздова Олена Валеріївна

  • 10774

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 10774

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати