0
0
1463
Автор публікації отримала цікаве питання:
Що робити?
Тобто, якщо військового «влаштовує» перелік осіб, які мають право на ОГД, визначенні законодавством, він може розпорядження не писати. Адже, право, то не обов’язок і це очевидно.
З особистим розпорядженням розібралося. Основне, то право, а не обов’язок.
Варто уваги, що незалежно від змісту особистого розпорядження право на призначення та отримання ОГД мають малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки загиблої (померлої) особи у розмірі 50 відсотків частки, яка належала б кожному з них у разі призначення і виплати ОГД за відсутності особистого розпорядження.
З дитиною також розібралися, вона відноситься до першої черги отримувачів ОГД, тому ніби і сенсу писати розпорядження немає.
Так, у випадку загибелі військового (тата/мами) – право на ОГД має дитина. І до її повноліття фактичне розпорядження цими коштами буде мати тато/мама, яких ніколи не було в житті дитини. Справедливо? Напевне – не дуже.
Тут, звісно ідеальним буде завчасне позбавлення батьківських прав такого мами/тата. Але, це досить не легко, для цього мають бути вагомі обставини, ну і мамі/тату може бути не до цього, як психологічно, так і матеріально. До цього повернемося пізніше.
Особисте розпорядження складається письмово в довільній формі із зазначенням військового звання, прізвища, імені та по батькові (за наявності), дати народження, місця проживання чи перебування (реєстрації місця проживання), реєстраційного номера облікової картки платника податків військовослужбовця, а також місця і часу складення особистого розпорядження.
В особистому розпорядженні обов’язково зазначаються частка (частки) належної до виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), а також особа (особи), якій (яким) здійснюватимуться такі виплати.
В особистому розпорядженні також можуть зазначатися відомості щодо територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі – ТЦК), яким призваний/прийнятий на військову службу військовослужбовець, або номер військової частини, в якій він проходить військову службу, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти. Особисте розпорядження повинно бути особисто підписане військовослужбовцем.
Справжність підпису військовослужбовця на особистому розпорядженні засвідчує командир військової частини або нотаріус.
Я б напевне, як адвокат, рекомендувала зробити два примірники розпорядження, засвідчене і у ВЧ, і в нотаріуса... Хоча, по великому рахунку, в цьому не має сенсу, адже після засвідчення справжності підпису оригінал особистого розпорядження передається командиром до служби діловодства (канцелярії) військової частини, реєструється в установленому порядку та: надсилається для зберігання до ТЦК, а також долучається до особової справи військовослужбовця.
Тому, шанс, що документ втратиться ніби і не великий. Хочеться, вірити, що буде збережено в справах ТЦК. Втім, це питання варто вирішувати кожному особисто.
Але, але...:
Можливість визначення відстоків виплати ОГД (п. 1-2) Урядом не визначено, і з цим можуть бути проблеми. Тут, звісно варто говорити, що особисте розпорядження, формується в довільній формі і то право особи визначати його умови. З іншою сторони, можуть мати місце складності у ВЧ – адже відповідної можливості законодавством не визначено.
От тут і повернемося до нотаріуса. Адже, на думку автора, навряд буде можливість сформувати відповідний зміст розпорядження у ВЧ, а от з нотаріусом може бути простіше.
Також, тут є ризик, що недобросовісні мама/тато можуть побігти до суду оскаржувати цей документ. Або ж держава не візьме його до виконання. Втім, нажаль, держава зачасту не виконує і того, що визначено законом...
Важливо також розуміти, що до настання 14, чи-то 18 років, які військовослужбовець визначить моментом отримання коштів – дитині потрібно жити, вчитися, розвиватися. А враховуючи те, що дитина залишиться сама – ці кошти їй не завадять.
За пунктом 3 (з визначених автором пропозицій) варто враховувати, що малолітня, неповнолітня особа відноситься до переліку осіб, які мають право на обов’язкову частку ОГД – у розмірі 50 відсотків частки, яка належала б їй за Законом за відсутності особистого розпорядження. Тому, власне кажучи, недобросовісні мама/тато в будь якому разі матимуть доступ до коштів, правда в дещо меншому розмірі.
З іншої сторони, варто бути і тут обережним. Адже, нажаль, юридична практика показує, що нажаль, тоді коли з’являються гроші (а тим більше великі), то не всі завжди ведуть себе порядно... Інколи, навіть люди, яким безмежно довіряєш мають практику «зраджувати довіру». Окрім того, при смерті отримувача ОГД – вже відповідні кошти буде отримувати не дитина, а спадкоємці такого отримувача.
Тому, варто дуже подумати щоб убезпечуючи дитину від однієї людини випадково не створити проблеми з іншої сторони.
Тому, нажаль, єдиним способом гарантовано убезпечити дитину від можливості розпорядження її коштами недобросовісними «законними представниками» є позбавлення батьківських прав таких представників.
Втім, і це не гарантує абсолютного забезпечення прав дитини, адже після смерті військового і за умови позбавлення батьківських прав іншого з батьків, може бути опіку, керівництво дитячого будинку ну і т.п.... Відповідальність яких ну зовсім не продумаєш...
Автор статті: Фещик Наталія
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
147
Коментарі:
0
Переглядів:
385
Коментарі:
0
Переглядів:
461
Коментарі:
1
Переглядів:
454
Коментарі:
0
Переглядів:
670
Коментарі:
0
Переглядів:
368
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.