Головна Блог ... Консультації від юристів Неякісний ремонт у приміщенні, квартирі - зразок претензії Неякісний ремонт у приміщенні, квартирі - зразок п...

Неякісний ремонт у приміщенні, квартирі - зразок претензії

Відключити рекламу
 - tn1_neyakisniy_remont_u_primishchenni_kvartiri_5e1885fc7301e.jpg

Ремонт у квартирі за своєю суттю є побутовим підрядом, взаємовідносини за яким регулюються статтею 865 Цивільного кодексу України (ЦКУ), яка зазначає, що за договором побутового підряду підрядник, який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується виконати за завданням фізичної особи (замовника) певну роботу, призначену для задоволення побутових та інших особистих потреб, а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір побутового підряду є публічним договором. До відносин, що виходять з договору побутового підряду, які не врегульовані ЦКУ, застосовується законодавство про захист прав споживачів, а саме Закон України «Про захист прав споживачів».

Зміст:

Стягнення суми збитку

Найпоширенішим видом побутового підряду є виконання ремонтних робіт у приміщенні оселі, квартири, будинку тощо.

В свою чергу, договори бувають як письмові так і спрощені (усні), останні зустрічаються найчастіше. Але при цьому, необхідно щоб виконавець все ж таки хоча б склав розписку про отримання грошей у якій сумі і за що саме. Зазначена розписка може бути доказом при вирішенні питання про стягнення суми боргу за не виконання ремонтних робіт або за їх неякісне виконання.

неякісний ремонт

Але все ж таки, раджу укладати письмовий договір і передбачити у ньому всі істотні умови (предмет, ціну і строк виконання ремонтних робі тощо). Адже може трапитись необхідність звернутися до суду з позовом через неякісно виконані ремонтні роботи або їх невиконання, але іноді довести виконання неякісного ремонту квартири без договору, може бути ускладнене. Але перед зверненням до суду з позовом про стягнення суми боргу вважаю, що необхідно спочатку звернутись до боржника з досудовою письмовою претензією/вимогою про стягнення суми коштів у розмірі невиконання зобов’язань, в порядку ст.530 Цивільного кодексу України, Так ЦК передбачає таку дію у разі не встановлення у договорі строку виконання зобов’язання, але я все ж раджу її використовувати навіть тоді, коли такий термін визначений сторонами. Тобто, як нагадування: «Шановний партнере, не забудь зі мною розрахуватись!»

Іноді на такі листи боржники відповідають і пояснюють причини своєї несплати, тому отримавши такий лист Ви будете знати, якими доказами (документами) буде оперувати контрагент у спорі, а ще за допомогою цієї відповіді матимете ще один доказ (підтвердження) заборгованості. Крім того, законодавець з метою захисту грошових прав стягувачів встановив, норму у ст.625 ЦКУ, щодо боржників, які прострочили виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора вони зобов'язані сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором.

Перед стадією звернення з позовом до суду про стягнення суми боргу з метою повернення коштів, необхідно з’ясувати для себе наступні питання:

  • Чи дійсно існує невиконання договірних зобов’язань та чи настав строк виконання зобов’язань?
  • Чи існує шкода?
  • Чи існує прострочення суми боргу, якщо так, то за який період?
  • Якими доказами підтверджується невиконання грошових зобов’язань і чи є вони у Вас у належності?
  • Чи реальне виконання рішення суду в подальшому, у разі його задоволення?
  • Чи не пропущений строк позовної давності? (який відповідно ст.257 ЦК України – складає три роки).

Після чого, зібравши всі документи (докази) необхідно підготувати позовну заяву та додати її до суду.

Наприклад, подібна судова практика по справі № 667/8832/14-ц (н/п 2/766/3518/18), Рішення від 10.10.2018 року виніс Херсонський міський суд Херсонської області.

Спочатку, дещо про поняття «шкоди», «збитки»

Цивільний Кодекс України, у ст.22 зазначає наступне:

  1. Особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.
  2. Збитками є:
    • втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки);
    • доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).
  3. Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі.

«Спори про грошові зобов’язання», як правило вирішуються у судах за місцем розташування/місцезнаходження боржника.

До позову долучаємо квитанцію про сплату судового збору, згідно ЗУ «Про судовий збір», копії всіх доказових документів і вперед!

неякісний ремонт квартири без договоруДанный вид экспертизы проводится также в случаях некачественно проведенного ремонта, наличия подозрений в завышении сметной стоимости работ, несоответствия выполненных работ технической документации на объект строительства и т.п.

На стадії судового розгляду з метою доведення неякісно виконаних ремонтних робіт або безпідставного завищення ціни робіт, можливо знадобиться призначення і відповідно проведення експертизи. Саме Будівельно-товарознавча експертиза визначає реальну вартість будівельних об'єктів, споруд та матеріалів, вартість будівельно-монтажних та оздоблювальних робіт та розмір збитків

Даний вид експертизи проводиться також у випадках неякісно проведеного ремонту, наявності підозр у завищенні кошторисної вартості робіт, невідповідності виконаних робіт технічній документації на об'єкт будівництва тощо.

Коло об'єктів будівельно-товарознавчої експертизи широке і включає в себе проектну та кошторисну документацію, технічну документацію на об'єкт, будинки, будівлі, споруди, а також їх комплекси, квартири, житлові будинки, дачі, господарсько-побутові споруди, окремі житлові та нежитлові приміщення, земельні ділянки, конструктивні елементи і елементи обробки споруд, приміщень, інженерні комунікації.

Отримавши рішення та виконавчий лист/наказ про стягнення коштів у певній сумі на свою користь потрібно згідно з ч.2 ст.24 ЗУ «Про виконавче провадження» протягом 3-х років, звернутись до державної виконавчої служби або до приватного виконавця з заявою про відкриття виконавчого провадження.

Щодо оплати авансового внеску, то – 15 травня 2019 року, Другий сенат Конституційного Суду України визнав неконституційною норму Закону України «Про виконавче провадження», якою визначено розміри авансового внеску, який стягувачі мають сплатити при примусовому виконанні судових рішень, таким чином, авансовий внесок стягувачем оплаті не підлягає.

Але віддати виконавчий документ на виконання і забути про нього, навряд чи вдасться. Необхідно буде контролювати хід виконання рішення суду, надсилати виконавцю запити, телефонувати йому і за необхідністю приходити до нього особисто. Тільки таким чином Ви не дасте виконавцю забути про ваше провадження.

І наприкінці, як завжди юридична платформа «Протокол» (Protocol) і Адвокатське бюро «Катерини Анфьорової» радимо за юридичною допомогою звертатись до справжніх професіоналів у цій галузі, і залишати саме їм проблеми з доведення правоти замовника для досягнення позитивного результату.

Бажаю успіхів і сподіваюсь, що вказана стаття стане Вам у нагоді!

Автор консультації: Анфьорова Катерина Сергіївна, директор, адвокат «АБ «Катерини Анфьорової»

Джерело: Юридичний портал Протокол

Директору «…»

адреса…

тел…

ВИМОГА

про стягнення суми коштів через неякісно виконані роботи

або усунення недоліків у виконаній роботі

Між підприємством «…» (надалі – Виконавець, Підрядник) та … (надалі - Замовник) був укладений договір №… від … (надалі - Договір), відповідно до якого, а також ст.837 ЦКУ, Виконавець взяв на себе зобов’язання з виконання ремонтних робіт квартири, що знаходиться за адресою: …, яка належить Замовнику, а останній зобов’язався за виконану роботу розрахуватись з ним у наступному порядку…, відповідно до пункту… Договору та ч.1 ст.837 ЦКУ.

В свою чергу Замовник виконав взяті на себе зобов’язання і розрахувався з Підрядником, згідно з умовами Договору, але останній в порушення пункту …Договору і ст.837 ЦКУ виконав неякісно ремонтні роботи, а тому їх неможливо вважати виконаними належним чином, а тому сума коштів, яка є пропорційною неякісно виконаному зобов’язанню, підлягає сплаті Замовнику і становить … грн.

Таким чином, за Підприємством… обліковується заборгованість перед Замовником на суму … грн.

Переконливо просимо Вас вжити заходів або з перерахування зазначеної суми коштів на реквізити, вказані у Договорі, або з усунення недоліків у виконаній роботі, а саме: …

У разі невиконання вимог пред’явлених Замовником, ми будемо вимушені звернутися до … суду за захистом своїх порушених прав і інтересів.

З повагою,

… підпис

дата

  • 12781

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 12781

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати