30.09.2017 | Автор: Колегія Адвокатів України
Задати питання автору
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram youtube

Невнесення відомостей в ЄРДР. Як діяти заявнику?

ПОРАДА АДВОКАТА 

Кожна особа, в разі наявності в неї певної інформації, має право звернутися до органів досудового розслідування із заявою про вчинення кримінального правопорушення. Слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання такої заяви, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається. 

Проте поширеними є випадки, коли уповноважені посадові особи не виконують вказаного обов’язку. Для того, щоб не допускати свавілля з боку органів досудового розслідування, КПК України передбачає гарантію захисту прав заявника, закріплену у п.1 ч.1 ст. 303 цього Кодексу, що надає можливість останньому оскаржити бездіяльність слідчого або прокурора.

Вам знадобиться:

  • Якщо Вам відомий факт вчинення кримінального правопорушення, необхідно не зволікаючи звернутися до райвідділу поліції, або безпосередньо до прокуратури із відповідною заявою.
  • В заяві треба вказати конкретні обставини (час, місце, обстановку тощо), при яких було вчинене діяння, що підпадає під ознаки злочину.

Інструкція:

  1. звернутися до органу досудового розслідування із заявою про вчинення злочину;
  2. якщо заяву було подано до райвідділу поліції, і слідчий не виконав обов’язку, передбаченого ч.4 ст. 214 КПК України, звернутися зі скаргою до прокуратури (факультативний шлях);
  3. після оскарження бездіяльності слідчого до прокуратури, і отримання від останньої відповіді про відхилення скарги, звернутися безпосередньо до суду (факультативний шлях);
  4. якщо заяву було подано до райвідділу поліції, або до прокуратури, проте посадові особи не внесли протягом встановленого строку відповідні відомості до ЄРДР – звернутися зі скаргою про бездіяльність слідчого або прокурора безпосередньо до суду.

Важливо!

Обов’язково необхідно враховувати вимоги ч.1 ст. 304 КПК України, яка встановлює 10-денний строк для подання скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, передбачені ч.1 ст. 303 цього Кодексу, який (строк) починає обраховуватися з моменту прийняття рішення, вчинення дій чи бездіяльності.

Порада

Якщо кримінальне правопорушення сталося щодо Вас, або Вашого близького родича, варто одразу після виявлення цього факту звернутися до адвоката з метою надання професійної правничої допомоги Вам, як потерпілому або свідку. У випадку звернення із відповідною заявою шляхом використання засобів поштового зв’язку, необхідно направляти саме «рекомендований лист із повідомленням» для того, щоб своєчасно дізнатися про надходження Вашої заяви до органу досудового розслідування.

Законодавство 

Автор поради: Адвокат Дроздова Олена Валеріївна 

6
Подобається
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення