0
0
44
Головним завданням російської армії цього літа стане спроба захопити Слов'янсько-Краматорську агломерацію на Донбасі. Наступ вестимуть одразу з трьох боків. Про це колишній речник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов сказав під час інтерв'ю для "Фабрики новин".
На його думку, під час літньої наступальної кампанії росіяни спробують використати на свою користь кілька ключових факторів.
По-перше, це наявність зеленого листя на деревах, що "дозволяє робити приховане переміщення та зосередження великої кількості, у першу чергу, особового складу, який виконує військові завдання на пристосованих автівках чи мотоциклах".
По-друге, йдеться про "відповідні погодні умови" - досить довгий світловий день. Також йдеться про "сталі ґрунти", бо немає злив як весною чи восени.
"Можливості для масштабних атак на полі бою у ворога є. І, незважаючи на шалені втрати, ворог, тим не менш, має територіальні здобутки. Ми бачимо як розвивається наступ російських військ на південний захід від Костянтинівки. Ми бачимо просування ворожої армії східніше від Мирнограда, намагання ворога розширити плацдарм контролю на південний захід від Покровська. Дії ворожої армії в районі Лимана так само масштабувалися", - відзначив Селезньов.
Разом з тим, за його словами, перекидання ворогом в район Часового Яру елітної частини зі складу ФСБ, яка навчена алгоритмам ведення бойових дій у міській забудові теж свідчить про те, що ворог зосереджує зусилля на пріоритетних напрямках.
Як переконаний Селезньов, ворогу "муляє той факт", що під контролем України залишається велика міська агломерація на території Донеччини. Йдеться про Слов'янськ, Краматорськ, Дружківку і Костянтинівку.
"Я думаю, що саме під час літньої наступальної кампанії ворог буде атакувати наших оборонців, які знаходяться там з трьох напрямків - від Лиману, від Часового Яру і Торецька, і через Костянтинівку відповідно на північ. Це для ворога вкрай важливо - чим більше захопити території Донеччини", - наголосив Селезньов.
Він відзначив, що також не варто знімати з порядку денного бої, які будуть відбуватися на Сумщині, бо окупанти мають можливість для ведення активних наступальних дій.
Водночас, експерт не вважає, що у загарбників буде серйозна активність на півдні України.
Також ексречник Генштабу прокоментував, чи відповідають дійсності заяви, що в Україні немає засобів для відвоювання окупованих територій. Селезньов вважає наявність ресурсів ключовим фактором. Він нагадав, що ця війна стосується виснаження резервів та ресурсів.
Читайте також: Що відрізняє мотоциклетну роту ЗСУ від російських мотогруп: експерт дав відповідь Удар по полігону на Сумщині: офіцер резерву ЗСУ пояснив, як можна було уникнути трагедії Перемоги не буде, якщо сидіти і нити "як все погано": військова про мотивацію воювати"Ми маємо розуміти, що для того, аби вихолостити наступальний потенціал російської армії нам треба багато чого зробити", - відзначив експерт.
Він нагадав, що до початку жовтня 2024 року, як про це говорила українська розвідка, російський наступальний потенціал мав би бути вихолощений.
"І це логічно. Бо на той проміжок часу, з урахуванням того, що масштабні наступальні дії російської армії почалися ще в середині жовтня 2023 року, так і мало статися, але не сталося. Російські емісари, країни-сателіти знайшли можливості та ресурси, щоби далі продовжувати активні наступальні дії. По сьогодні це відбувається. Тому, ключовий фактор, який буде впливати на перебіг подій, це фактор ресурсів", - наголосив Селезньов.
У цьому зв'язку, він вважає, що системна та методична руйнація ворожого потенціалу зрештою призведе до вихолощення тих ресурсів.
"Чи можемо ми сточити російську армію в нуль? Ні. Працює російська оборонка. Є постачання озброєння та військової техніки з певних країн світу, і є постачання устаткування та обладнання подвійного використання, і зокрема, з Китаю. Тому, я не думаю, що Росія залишиться голою і босою", - переконаний Селезньов.
Водночас, він вважає, що Сили оборони України можуть вивести ситуацію на той рівень, коли росіянам знадобиться певний перепочинок, є очевидним.
Звертаючи увагу на думки різних експертів та аналітиків, він допускає, що це може статися десь до середини осені цього року. Тоді розпочнуться осінні зливи і буде вкрай важко використовувати мотоцикли та автомобільну техніку. Тож, він вважає очевидним, що росіяни присвятять літо активним наступальним діям.
За його словами, росіянам вдається заміняти військові втрати особового складу на полі бою. Щомісяця російська армія отримує 35-40 тисяч осіб.
Селезньов підкреслює, що у росіян вистачить ресурсів для літнього наступу.
Ситуація на фронтіЯк повідомляв УНІАН, українські захисники, які боронять Україну на фронтах, вважають, що не варто чекати на перемир'я.
За словами речника оперативно-тактичного угруповування військ "Харків" Павла Шамшина, російські загарбники вже розпочали літню наступальну кампанію.
На думку ветерана і військового експерта Євгена Дикого, росіяни будуть імітувати літню наступальну кампанію зі спробою наступати всюди, де тільки зможуть.
ДЖЕРЕЛО : UNIANПереглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
357
Коментарі:
0
Переглядів:
167
Коментарі:
0
Переглядів:
246
Коментарі:
0
Переглядів:
388
Коментарі:
0
Переглядів:
586
Коментарі:
0
Переглядів:
650
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.