Головна Блог ... Відеоконсультація Наскільки небезпечно залишати копію паспорта та РНОКПП? Наскільки небезпечно залишати копію паспорта та РН...

Наскільки небезпечно залишати копію паспорта та РНОКПП?

Відключити рекламу

Паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків – це не просто документ, що засвідчує та ідентифікує особу громадянина, а й ключ до його майна та рахунків.

Наші особисті дані легко можуть стати здобиччю зловмисників. Вони на ваш паспорт візьмуть кредит, оформлять в заставу машину або, квартиру. оформлять банківську карту, орендують квартиру і вивезуть з неї меблі та техніку, завдяки паспортним даним можна зареєструватися всюди, де потрібне документальне підтвердження, отримати дублікат документів для здійснення різних угод, управляти кредитними або телефонними картками, виконати махінації в інтернеті, та здійснити інші незаконні дії.

Крім того, шахрай може продати скановану копію ваших документів, поширених афер дуже багато.

За певних обставин з паспортною інформацією можна:

  • Набрати боргів, взяти кредит за чужим паспортом в кредитних спілках. На жаль, такі махінації є дуже успішними. Річ у тому, що велика частина сучасних мікрокредитних компаній надає свої послуги онлайн, а, отже, видає позики без безпосереднього спілкування з клієнтом. Все, що необхідно зробити шахраєві для того, щоб взяти мікропозику на чужий паспорт це надати компанії скановані копії крадених документів. Якщо у законного власника документів кредитна історія в ідеальному стані, то аферист може максимально швидко і без ризику оформити онлайн кредит на чужий паспорт і отримати в своє розпорядження досить велику суму коштів.
  • У місцях великого скупчення людей можна побачити спеціальні термінали з видачі швидких позик. Для отримання коштів необхідно вказати мінімальну особисту інформацію та відсканувати паспорт. З огляду на спосіб роботи таких пристроїв кожен, хто матиме ваші данні, зможе оформити на вас кредит.
  • Людина, чий паспорт вкрадений, може втратити нерухомість квартиру, ділянку або будинок. Злочинці заходять до реєстру, дивляться, яке майно вам належить і можуть його викрасти з цим паспортом – звернутися до нотаріуса і його переоформити.

  • Крім того, люди з поганою кредитною історією пропонують третім особам взяти на себе кредит і за це отримати грошову винагороду. Така схема сьогодні називається - оформлю кредит на чужий паспорт. Якщо вам пропонують подібну схему, то ні в якому разі не погоджуйтесь. Як показує практика, в підсумку ви можете залишитися з величезним боргом перед банком і оскаржити кредит не зможете, оскільки оформили його особисто, а, отже, свідомо. Крім того, злочинці маючи копії ваших документів можуть їх продати для вказаних цілей

  • Злочинці можуть заснувати фіктивні фірми , підприємства, оформлені на інших людей та відмиватимуть гроші.

  • На підроблений вкрадений паспорт можуть Оформити крадене майно записати, наприклад, машину. Шахраям це необхідно для подальшого перепродажу майна. Злодії завіряють операцію нотаріально і таким чином можуть легалізувати угоду.

Тим часом, з появою інтернет-платежів кількість афер з паспортами значно збільшилася.

ЯК же ЗАХИСТИТИСЯ ВІД ДІЙ ШАХРАЇВ?

1. Ніколи не давайте в руки та не надсилайте по інтернету стороннім людям свої документи.

2. Не дозволяйте під незрозумілими приводами робити копії своїх документів або фотографувати їх.

3. Не залишайте паспорт та ідентифікаційний код без нагляду.

4. Під час втрати паспорта негайно зверніться до найближчого відділення поліції. Так ваші документи відразу ж будуть визнані недійсними, і шахраї не зможуть взяти кредит на чужий паспорт через інтернет або в банку.

5. Систематично перевіряйте свою кредитну історію особливо в тих випадках, коли документи були загублені.

6. Якщо вам стали приходити листи про заборгованість, не поспішайте їх викидати. Для початку уважно прочитайте дані одержувача, і якщо вони повністю збігаються з вашими, то зверніться в банк для з'ясування ситуації.

Будьте свідомі та обережні!

  • 19923

    Переглядів

  • 1

    Коментарі

  • 19923

    Переглядів

  • 1

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Дякую за корисну інформацію!

    18.03.2023 07:50

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Дивитись відео консультації

    Дивитись всі відео консультації
    Дивитись всі відео консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати