0
0
11
Чисельність населення України скоротиться цього року до 35,8 млн із 42 млн, які були у 2022 році, а до 2051 року може ще зменшитися до 25,2 млн.
У зв'язку з цим, щоб запобігти демографічній катастрофі омбудсмен Дмитро Лубінець запропонував закласти видатки в бюджеті на кріоконсервацію репродуктивних клітин українських захисників і захисниць і в держбюджеті на 2025 рік ці пропозиції враховано.
"До того ж у 2024 році вперше в межах програми медичних гарантій запроваджено лікування безпліддя допоміжними репродуктивними технологіями, зокрема укладено 20 договорів із медичними закладами, якими скористалися 1 080 осіб. На реалізацію програми спрямовано 106,5 млн грн", - звітував Лубінець.
Він вважає, що в Україні варто посилити інформування громадян про можливості державних медичних гарантій та вдосконалити законодавство щодо біологічного батьківства, включно зі змінами до Цивільного кодексу Сімейного кодексу та закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
"Питання репродуктивного здоров’я та збереження генофонду українського народу є критично важливим і має стати пріоритетом державної політики", зазначив омбудсмен.
Демографічна криза в УкраїніУкраїнська нація може вимерти через 180 років, якщо демографічна ситуація залишиться незмінною, заявила заслужена лікарка України, доктор медичних наук Ольга Богомолець. За її словами, в Україні наразі триває шалене, катастрофічне збільшення смертності та зменшення народжуваності.
Соціолог Євген Головаха зазначав, що через демографічну кризу в Україні вже існує велика проблема на ринку праці, тому доведеться залучати працівників з інших країн для забезпечення робочих місць.
ДЖЕРЕЛО : UNIANПереглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
305
Коментарі:
0
Переглядів:
303
Коментарі:
0
Переглядів:
199
Коментарі:
0
Переглядів:
597
Коментарі:
0
Переглядів:
456
Коментарі:
0
Переглядів:
498
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.