07.09.2014    Переглядів:  470
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Мінський протокол - перший документ щодо врегулювання збройного конфлікту між Україною та РФ.

Мінський протокол - перший документ щодо врегулювання збройного конфлікту між Україною та РФ. - minskiy_protokol_pershiy_dokument_shchodo_vregulyuvannya_zbroynogo_konfliktu_mig_ukrainoyu_ta_rf_540c2aaf3f6be.jpg

Спостерігаючи за порушеннями Росією домовленості про припинення вогню у Луганській та Донецькій областях ОБСЄ оприлюднила Мінський протокол, який письмово закріплював цю домовленість між конфліктуючими сторонами.  

Протокол був підписаний 1 вересня 2014 року за  підсумками переговорів Тристоронньої  контактної групи у складі представників України (другий Президент України – Леонід Кучма), Росії (посол РФ в Україні – Михайло Зурабов) та ОБСЄ (представник чинного  голови ОБСЄ з  питань врегулювання ситуації в Україні - Хайді Тальявіні). У переговорах взяли участь «прем’єр-міністр ДНР» Олександр Захарченко та "прем'єр - міністр ЛНР" Ігор Плотницький, які також поставили свої підписи під цим документом.

Президент України Петро Порошенко коментуючи журналістам підписання Мінського протоколу перебуваючи в Уельсі на саміті НАТО  заявив про наступне: "Я ще раз хочу наголосити, що цей мирний процес заснований на моєму мирному плані, на засадах територіальної цілісності і суверенітету України".

Зі свого боку так звані «прем’єр - міністри» Олександр Захарченко та Ігор Плотницький заявляють на повній незалежності ДНР и ЛНР від України, незважаючи на Мінський протокол.

Необхідно також додати, що Мінський протокол передбачає прийняття закону України об особливому статусі  (О временном порядке местного самоуправления в отдельных районах Донецкой и Луганской областях), в якому планується врегулювати питання децентралізації влади та проведення дострокових місцевих виборів, а також прийняття закону України про унеможливлення переслідування та покарання осіб у зв’язку з подіями, що мали місце в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Обговорюйте тему: Мінський протокол за підсумками консультацій Тристоронньої контактної групи у складі предстаників України, РФ та ОБСЄ від 1 вересня 2014 року.


 

1
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: