Головна Блог ... Новини Міністр юстиції Малюська: Вирок МКС передбачатиме ув’язнення на території будь- якої країни, яка визнає юрисдикцію МКС Міністр юстиції Малюська: Вирок МКС передбачатиме...

Міністр юстиції Малюська: Вирок МКС передбачатиме ув’язнення на території будь- якої країни, яка визнає юрисдикцію МКС

Відключити рекламу
 - 65d1ab4c08f35be99366b66f1d3d80e5.jpg

В разі визнання Міжнародним кримінальним судом воєнних злочинів російських військ причетні до них можуть бути затримані в будь-якій країні, яка визнає юрисдикцію цього суду. Про це в ефірі телемарафону заявив Міністр юстиції України Денис Малюська.

«Всі особи, які вчинили злочини проти людяності та геноцид, є потенційно особами, щодо яких вже ведеться розслідування, тому що 42 країни вже подали заяви і підтримали таке розслідування МКС. Ті особи, яких суд визнає винними, зрештою отримають покарання у вигляді, наприклад, тривалого позбавлення волі», – сказав він.

За словами Дениса Малюськи, відбування покарання для росіян за межами України буде м’якшим. Адже умови утримання ув’язнених Міжнародним кримінальним судом кращі, ніж в українських тюрмах, але при цьому й можливості суду в Гаазі «набагато більші», ніж в українського правосуддя.

«Мені складно уявити цивілізовану європейську країну, яка б не затримала і не передала МКС якогось воєнного злочинця, наприклад, політичного чи військового керівника з Росії. Такий вирок буде означати, що дипломатичний паспорт, скоріш за все, росіянам не допоможе, вони будуть ув’язнені на території будь-якої європейської або іншої країни, яка визнає юрисдикцію МКС, передані в Гаагу і отримають ув’язнення. Тобто це такий серйозний ризик, якого росіяни, очевидно, дуже бояться», – вважає очільник Мін‘юсту.

Згадайте новину: Україна досі не ратифікувала Римський статут через відсутність політичного консенсусу у Раді, - генпрокурор Венедіктова

Також під час телемарафону Міністр юстиції повідомив про режим роботи органів юстиції.

«Суди працюють, як і інші органи влади, підпорядковані Мін’юсту, в залежності від території. Зараз фактично територія України перебуває в трьох різних режимах: території, до яких війна не дійшла, зокрема, захід України. Там всі органи влади працюють практично в довоєнному режимі. Там працюють ДРАЦСи, ключові реєстри, хоча і з обмеженими функціоналом, надаються послуги. Працюють суди і взагалі система юридичного блоку працює у спосіб, наближений до довоєнного часу. Є території, які перебувають в зоні потенційного ризику, де частково ведуться бої, там, відповідно, наш функціонал набагато менший. І наш функціонал практично відсутній на територіях, окупованих ворогом. Але навіть там в нас залишились окремі посадові особи, які продовжують виконувати свої функції, оскільки вони пов’язані з критичною інфраструктурою», - поінформував Денис Малюська.

Джерело: Мін'юст

 • 1250

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1250

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст