Головна Блог ... Новини МІН’ЮСТ ЗАПРОВАДЖУВАТИМЕ ЕЛЕКТРОННИЙ АРЕШТ РАХУНКІВ, ВИКОРИСТОВУЮЧИ ХОРВАТСЬКИЙ ДОСВІД МІН’ЮСТ ЗАПРОВАДЖУВАТИМЕ ЕЛЕКТРОННИЙ АРЕШТ РАХУНКІ...

МІН’ЮСТ ЗАПРОВАДЖУВАТИМЕ ЕЛЕКТРОННИЙ АРЕШТ РАХУНКІВ, ВИКОРИСТОВУЮЧИ ХОРВАТСЬКИЙ ДОСВІД

Відключити рекламу
МІН’ЮСТ ЗАПРОВАДЖУВАТИМЕ ЕЛЕКТРОННИЙ АРЕШТ РАХУНКІВ, ВИКОРИСТОВУЮЧИ ХОРВАТСЬКИЙ ДОСВІД - tn1_0_40796500_1510916046_5a0ebfce63a6e.jpg

Міністерство юстиції перейматиме досвід Хорватії у запровадженні системи електронних арештів банківських рахунків. Про це повідомив директор Департаменту з питань правосуддя та національної безпеки Олександр Олійник після робочого візиту делегації Міністерства юстиції до Республіки Хорватія.

За його словами, після запровадження у цій країні електронного арешту коштів суттєво покращилася ситуація з виконанням судових рішень. З початку 2011 року із 8,1 млн документів про стягнення коштів на загальну суму 39,7 млрд євро кількість виконаних документів склала майже 7 млн документів (82%) на суму більше 23 млрд євро (58%).

Читайте статтю: Придбання заставного майна з публічних торгів. Процедури та ризики

«Це стало можливим завдяки тому, що Фінансове агентство, яке є провідною хорватською компанією у сфері фінансового посередництва, має можливість надавати банкам електронне розпорядження щодо блокування коштів протягом 60 хвилин. Так як сам процес відбувається протягом декількох хвилин, у боржника немає можливості вивести кошти з рахунків», - зазначив Олександр Олійник.

Він додав, що всього через кілька років після введення електронного арешту коштів за оцінками, складеними для доповіді Світового банку «Ведення бізнесу-2017», Хорватія піднялася з 52 на 7 місце.

У свою чергу заступник Міністра юстиції Сергій Шкляр зауважив, що запровадження єдиної системи електронних арештів банківських рахунків критично необхідне Україні і візит делегації Мін'юсту до Хорватії надав змогу детально вивчити практичні аспекти та основні технічні алгоритми організації роботи такої системи.

Пользуйтесь консультацией: Застава грошей розміщених на рахунках в Банку

«Введення електронного арешту банківських рахунків суттєво сприятиме покращенню ситуації з виконанням судових рішень, адже незважаючи на те, що в рамках реформи примусового виконання рішень встановлено чіткі та максимально короткі строки вчинення виконавчих дій, постанови про арешт коштів боржника все одно скеровуються виконавцями в банківські установи поштою або доставляються особисто. А це займає час та може призвести до виведення коштів з рахунків боржником. Тому я підтримую запровадження на законодавчому рівні системи електронного арешту коштів боржників», - наголосив Сергій Шкляр.

Він також додав, що для ефективного виконання судових рішень в Україні було запроваджено інститут приватних виконавців. Наразі 73 особи включені до Єдиного реєстру приватних виконавців України і уже розпочали свою роботу. За словами заступника Міністра, поява приватних виконавців поруч із державними створить конкурентне середовище, завдяки чому надаватимуться більш якісні та ефективні послуги та скоротяться терміни виконання рішень.

Пользуйтесь консультацией: Новий зразок заяви про відкриття виконавчого провадження

Джерело: Міністерство юстиції України

  • 1392

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1392

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати