Головна Блог ... Новини Мін’юст передав реєстрацію нерухомості та бізнесу, але залишив за собою функцію контролю Мін’юст передав реєстрацію нерухомості та бізнесу,...

Мін’юст передав реєстрацію нерухомості та бізнесу, але залишив за собою функцію контролю

Відключити рекламу
Мін’юст передав реєстрацію нерухомості та бізнесу, але залишив за собою функцію контролю - tn1_0_52153800_1463304363_573840ab7f578.jpg

Заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Павло Мороз та директор Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Андрій Потьомкін взяли участь у брифінгу щодо діяльності Комісій з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

“Мін’юст остаточно відмовився від реєстрації бізнесу та нерухомості. Передавши ці функції, ми забезпечили конкурентне середовище між суб’єктами державної реєстрації, що дозволило підняти на якісно новий рівень надання адміністративних послуг. Ми лишили за собою функцію контролю, що реалізується через роботу комісій”, - зазначив Павло Мороз.

Як повідомили в УКМЦ, вперше в системі державної реєстрації прав запроваджено можливість оскарження рішень, дій та бездіяльності державних реєстраторів в адміністративному порядку. Одним із способів реалізації права кожного будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань у сфері державної реєстрації є звернення зі скаргою до Міністерства юстиції та його територіальних органів. При цьому таке звернення не означає відмову особи від послуг суду, а є її вільним волевиявленням захистити свої права в позасудовий спосіб.

Згадайте новину: Мінюст з 1 травня більше не реєструє майно і бізнес: тепер треба звертатись до місцевих органів влади та нотаріусів

“На відміну від суду, комісія розглядає заяву значно швидше. Термін опрацювання скарги –30 днів, ще одна перевага – при зверненні до Міністерства юстиції не потрібно сплачувати реєстраційний збір”, - прокоментував заступник Міністра.

Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації є постійно діючим колегіальним консультативно – дорадчим органом при Мін'юсті. За перші місяці роботи було розглянуто понад 500 відповідних клопотань скаржників, що свідчить про її необхідність.

“Для бізнесу та населення – це ефективний інструмент для скасування незаконних реєстраційних дій. Фактично - порятунок від рейдерських зазіхань”, - резюмував Павло Мороз.

Андрій Потьомкін у своєму виступі наголосив на типових помилках при поданні заявниками скарг до Комісії.

“Серед найбільш частих помилок, що трапляються при звернені до Мін’юсту є: закінчення встановленого законом строку подачі скарги, відсутність дати складання заяви, подання на реєстраційну дію, яка була вчинена на підставі рішення суду та звернення зі скаргою на рішення про відмову у вчинені реєстраційної дії”, - прокоментував директор Департаменту.

Джерело: Юридична газета

  • 2345

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2345

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст