Головна Блог ... Новини Майже половина вчителів хочуть звільнитися: омбудсменка озвучила план порятунку галузі Майже половина вчителів хочуть звільнитися: омбудс...

Майже половина вчителів хочуть звільнитися: омбудсменка озвучила план порятунку галузі

  • 0

  • 0

  • 7

Відключити рекламу

Майже половина українських вчителів хочуть піти з професії. Аби не допустити цього, потрібно підвищити зарплатню освітянам та внести низку інших змін до законодавства. Про це в інтерв'ю "Українському Радіо" повідомила освітня омбудсменка Надія Лещик.

"Згідно з даними дослідження, понад 40% вчителів у найближчі 5 років хочуть піти з професії. Ми брали інтерв’ю в молодих вчителів і з’ясовували, чому вони пішли з професії. Перша причина – це зарплата, яка не приваблює молодь. Другою проблемою вони назвали велику кількість звітів і паперів та несприятливу атмосферу в колективі. Іноді колектив школи не приймає молодь і з цим також потрібно працювати", – розповіла вона.

За словами омбудсменки, аби врятувати галузь, її команда ініціює відповідні зміни до законодавства та домагатиметься збільшення зарплат для вчителів.

Також Лещик прокоментувала скандальну ініціативу щодо залишення учнів на повторний рік у разі поганих оцінок. За її словами, це стосувалася лише тих дітей, які мають дуже великі прогалини в навчанні.

"Ця ініціатива була вирвана із загального контексту. Ми дійсно маємо шалені освітні втрати, але я пропоную, щоб держава виділила субвенцію для компенсування освітніх втрат шляхом додаткових занять з окремих предметів, наприклад, із математики чи природничих дисциплін, де ми відстаємо найбільше. Зараз ця пропозиція розглядається", – заявила вона. 

Також омбудсменка нагадує про проблему із учнями, які повертаються із інших країн, де вони навчалися за іншою програмою, ніж в Україні. В багатьох країнах шкільна програма відстає від української на 1-3 роки.

"Тому визнати їхні оцінки неможливо, тому що класи не відповідають. Така дитина, повертаючись в Україну, розуміє, що відстала на рік чи два і не зможе приєднатися до класу, де діти навчалися весь цей час. Тому ініціатива залишення на повторний рік стосувалася саме цих дітей, які мають дуже великі пропуски в навчанні", – заявила Лещик.

Школи в Україні: останні новини

Як писав УНІАН, днями освітній омбудсмен Надія Лещик повідомила, що школам в Україні можуть надати право залишати учнів на другий рік навчання. Це може стати можливим, якщо дитина дуже відстає у навчанні. При цьому згода батьків буде не потрібною.

Також ми розповідали, що на тлі безперервної мобілізації кількість чоловіків-учителів почала зростати, адже робота вчителем дає відстрочку від мобілізації. За даними Міністерства освіти, у 2023 році у школах загалом було лише 14% чоловіків-педагогів. А вже 2024-го в деяких регіонах ситуація почала змінюватись. 


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 7

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 7

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати