Користувача Fb, який підтримав мера Черкас у послабленні карантину, притягнули за заклики до захоплення влади

27.01.2021    Переглядів:  2290
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Івано-Франківський міський суд затвердив угоду про визнання винуватості у справі про заклики до захоплення державної влади.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 21 січня.

У 2020 році у Фейсбуці на сторінці групи «Голос Прикарпаття» із 39 тисяч користувачів пенсіонер поширив коментар до статті «Я не можу дати об’єктивну оцінку ситуації, яка склалася в Черкасах, адже не живу в цьому місті. Але наведені… дані про смертність в області з різних причин і від коронавірусу (в Черкаській області від початку року померло близько 3500 осіб: 1500 від інсульту, інфаркту, 700 від онкозахворювань, 38 самогубств, 24 – в ДТП, і, зрозуміло, супутні захворювання, і 9 – від коронавірусу) не можуть залишати байдужим кожного національно свідомого українця, адже це – новий геноцид українського народу з далекоглядною і підступною фашистською метою винищення українців…». Чоловік просив мера Черкас скликати Народне віче, а жителів інших міст їх підтримати. «Інформаційно, так і збройно: на місцях, в усіх містах і селах України також скликаємо Народні Віча і приймаємо ухвали 1) підтримати черкащан, 2) оголосити акції непокори владі в Україні, 3) делегуємо своїх представників для участі у Всеукраїнському Народному Вічі, яке паралельно скликаємо в Києві і від імені якого у цілковитій відповідності з Конституцією України оголошуємо про розпуск Верховної Ради, створюємо Українську Визвольну Раду і передаємо їй всю повноту влади в Україні. Ударні бойові загони штурмом беруть Верховну Раду. Офіс президента та Уряд і розпочинають арешти Вальцмана-Порошенка», – писав він.

Український науково-дослідний інститут спеціальної техніки та судових експертиз СБУ дав висновок, що допис містить заклик не коритися владі, чинити активні дії проти влади, насильницьким способом захопити Верховну Раду, Офіс Президента та Уряд, що є закликом до насильницького захоплення державної влади.

До суду надійшла угода про визнання винуватості. Прокурор і обвинувачений домовилися про покарання – 2 роки обмеження волі зі звільненням на випробувальний термін півтора року. Враховано щире каяття чоловіка, відсутність будь-яких негативних наслідків та матеріальної шкоди, активне сприяння в розкритті злочину.

Нагадаємо, що мер Черкас Анатолій Бондаренко 30 квітня 2020 достроково припинив карантин у місті, чим викликав на себе критику центральної влади. Наступного дня його викликали на допит в управління поліції. Президент Зеленський передав меру привіт від себе, МВС та СБУ.

Користуйтеся нашими сервісами для отримання юридичних послуг :

Безкоштовна консультація швидка відповідь на Ваше юридичне питання допоможе зорієнтуватися у подальших діях.

Оголосіть власний тендер та отримайте вигідну пропозицію від більш ніж 5000 юристів зі всієї України.

Відео-консультація юриста це сучасне та ефективне рішення для отримання необхідної інформації

Каталог юристів України це ефективний спосіб знайти надійного та професійного виконавця для Вашої юридичної мети
2290
Переглядів
2
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярні судові рішення
Популярні події
ЕСПЧ
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події:
1