Головна Блог ... Новини Кому належать надра і де знайти «золоті запаси» – створено онлайн-карту надр Кому належать надра і де знайти «золоті запаси» – ...

Кому належать надра і де знайти «золоті запаси» – створено онлайн-карту надр

Відключити рекламу
Кому належать надра і де знайти «золоті запаси» – створено онлайн-карту надр - tn1_0_62029300_1639655996_61bb2a3c9775a.jpg

В Україні запрацювала мапа використання надр України, карта відкриває відомості щодо порядку користування надрами, зокрема, кому належать корисні копалини, строки дії дозволів на користування надрами, обсяг сплаченої та нарахованої рентної плати. Переглянути онлайн-карту можна за посиланням.

Така система моніторингу надр України створена з метою об’єктивного аналізу даних та їх синхронізації з різних джерел. Дані, які завантажені до системи, надані Державною службою геології та надр, Державною податковою службою та Міністерством юстиції України, портал оновлюється й досі, та перебуває у тестовому режимі. Система моніторингу користування надрами є відкритою та публічною.

Відтепер, очікується, що відповідальні особи, які безпосередньо працюють із видачею спецдозволів на користування надрами або ж іншими документами, матимуть доступ до особистого кабінету системи та завантажуватимуть туди інформацію в міру надходження.

«Лише злагоджена робота Апарату РНБО і трьох відомств, на основі інформації яких побудована система моніторингу користування надрами, стала запорукою успішної реалізації проєкту. Це чудовий приклад гуртової роботи, яка покликана зробити галузь прозорою аби надра працювали для українського народу, адже дозволяє забезпечити неупереджений об’єктивний контент-аналіз даних і їх синхронізацію із різних джерел», – підкреслив Голова Держгеонадр Роман Опімах.

Данілов проінформував, що загалом в Україні видано 3070 спеціальних дозволів на користування надрами, із них 581 належить державі. У 2020 році власники спецдозволів на користування надрами сплатили 51,4 млрд грн рентної плати (включно з користуванням водними ресурсами).

«2021 рік став рекордним за кількістю наданих спецдозволів на користування надрами – загалом 313 ліцензій, з них понад 50% продані на електронних торгах. Найрозповсюдженішою корисною копалиною є сировини, що використовується в будівельних цілях. Нафтогазові компанії, левова частка яких припадає на державний сектор, є найбільшими платниками рентної плати», – поінформував Роман Опімах.

Карта показує видані дозволи у розрізі територій, областей та громад, містить відомості про власників, обсяг видобутку корисних копалин та сплати рентної сплати.

Основу карти моніторингу надр становить ГІС-портал. На порталі автоматично оновлюється інформація про:

  • спеціальні дозволи на користування надрами;
  • власників (кінцевих власників компаній) спецідозволів;
  • обсяги видобутку корисних копалин;
  • нараховану рентну плату та порядок її сплати.

Усі інформація автоматизовано оновлюється та може зображатися як розрізі власників спецдозволів, так і окремо по громадах.

Слід також зазначити, що карта містить інформацію про родовища корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення, свердловини нафти й газу. Також на карті можна побачити території де ведеться видобування, де видобування відсутнє і де видобували копалини у минулі роки. Відтак, для охочих розпочати «видобувний бізнес» така карта може стати у пригоді.

Як відомо, наразі держава веде реформування галузі надрокористування. Проводиться перевірка підприємств, які отримали спеціальні дозволи на користування надрами поза аукціоном, не розпочали видобуток корисних копалин, насамперед нафти і газу, протягом 2 або 10 років після отримання спецдозволів. Щоквартально перевіряється факт незаконного видобутку копалин та до 15 числа, наступного за звітним періоду, надається звіту до апарату РНБО.

Напевно, Ви вже чули про президентський законопроєкт «Про економічний паспорт»? Діти, які народились у 2019 році і пізніше по досягненню 18 років зможуть отримати від держави кошти, які зможуть використати на оплату ВУЗу або купівлю житла. Так от, відповідно до документа, частина рентних плат за користування надрами буде накопичуватися на персональних рахунках таких дітей.

Джерело: юридичний ресурс Протокол.

  • 6321

    Переглядів

  • 3

    Коментарі

  • 6321

    Переглядів

  • 3

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Ренту должны получать все население Украины. Власть, должна вернуть гражданам Украины ренте, за все недоплаченные годы.

    20.12.2021 12:00

    Ответ не верный. Субсидиями пользуются, минимальное количество граждан Украини. Гражданам, которые не пользуются субсидиями, что делать?

    05.01.2022 16:12

    рента уже возвращена в форме субсидий гржданам на приобретение газа и воды и субвенций по компенсации разницы в тарифах коммунальных услуг

    05.01.2022 14:41

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст