Головна Блог ... Новини Компенсація громадянам за добровільну відмову від земельної ділянки. На скільки реально? Компенсація громадянам за добровільну відмову від ...

Компенсація громадянам за добровільну відмову від земельної ділянки. На скільки реально?

Відключити рекламу
Компенсація громадянам за добровільну відмову від земельної ділянки. На скільки реально? - tn1_kompensatsiya_gromadyanam_za_dobrovilnu_vidmovu_vid_zemelnoi_dilyanki_na_skilki_realno_5e14f06e7bf1d.jpg

Напевно, багато хто знає, що Земельним кодексом України передбачається право кожного громадянина безоплатно отримати у власність земельні ділянки різного цільового призначення.

18 грудня 2019 року у Верховній раді України зареєстровано Проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України щодо компенсації громадянам України за добровільну відмову від права на отримання земельних ділянок.

Зокрема, даним законом пропонується запровадити виплату грошової компенсації тим громадянам, які добровільно відмовляться від безоплатного отримання земельних ділянок у власність.

Так, автори законопроекту пропонують доповнити статтю 121 Земельного кодексу України частиною 4 такого змісту: «У разі добровільної відмови від права на одержання земельної ділянки для ведення фермерського господарства та/або земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, та/або земельної ділянки для ведення садівництва, та/або земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах, та/або земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва для будівництва індивідуальних гаражів, - громадяни України мають право на отримання грошової компенсації за таку відмову. Про добровільну відмову від права на одержання земельної ділянки та отримання компенсації громадянином України подається заява до представницького органу територіальної громади, в якій він має право на одержання відповідної земельної ділянки».

Передбачається, що грошові компенсації будуть виплачуватися з бюджету відповідної територіальної громади в межах виділених коштів у порядку жеребкування, а представницькі органи територіальних громад зобов’язані щороку передбачати у відповідних бюджетах виділення коштів на виплату відповідних компенсацій.

Зважаючи на те, що на всіх бажаючих громадян України безкоштовної землі об’єктивно не вистачить, дана пропозиція видається прогресивною та такою, що може вирішити проблему для багатьох громадян в отриманні земельних ділянок, які довгі роки не можуть добитися реалізації свого права.

Проте, водночас виникають і обґрунтовані питання, пов’язані з виконанням даного положення, якщо його буде втілено у життя.

1. Місцевим територіальним громадам надається право передбачати у своїх бюджетах виділення коштів на виплату таких компенсацій. Розмір коштів, які буде закладено для виплати компенсації для відповідної територіальної громади не встановлюється. Проте незрозумілим залишається джерело надходження коштів, за рахунок яких буде виконуватися така норма. Тому сумнівним видається наявність достатнього фінансування для реалізації такого положення.

Разом з тим, спосіб визначення того, хто може отримати таку компенсацію, у форматі жеребкування, означає, що не кожен зможе реалізувати навіть таке право, зважаючи на нестачу коштів, і неважко передбачити, що буде створюватися черга з таких громадян, а тому, не виключено, матиме місце зловживання таким правом.

2. У запропонованому законопроекті вводиться таке поняття, як «представницький орган територіальної громади, в якій він має право на одержання відповідної земельної ділянки». Проте законом не встановлюється жодних обмежень для громадян, які бажають отримати земельні ділянки в межах безоплатної приватизації, за місцезнаходженням земельної ділянки. Очевидно, що відповідні представницькі органи територіальних громад будуть визначати самостійно чи має певний громадянин право на отримання грошової компенсації за відмову від безоплатного отримання земельних ділянок.

Очевидно, що, залежно від регіону і розташування, вартість аналогічних ділянок відрізняється, тому, все-таки, певну соціальну несправедливість дана законодавча ініціатива не вирішить.

юрист Григоренко Андрій

  • 7556

    Переглядів

  • 1

    Коментарі

  • 7556

    Переглядів

  • 1

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    фабрики, заводы - корабли недра (нефть-газ) уже "приватиучизировали" -вышла ДУЛЯ с МАКОМ! Теперь "дожеребкуються", наперсточники от земли! А оценка земель? Не-а! Ця "влада" це дыйсно,як кажуть люди, найпоганіша за всі часи! Бо вона на КРОВІ! ГЕТЬ собак...

    08.01.2020 14:04

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст