Головна Блог ... Новини Коли Єгипет та Китай вже постали: науковці розповіли, яким було життя останніх мамонтів Коли Єгипет та Китай вже постали: науковці розпові...

Коли Єгипет та Китай вже постали: науковці розповіли, яким було життя останніх мамонтів

  • 0

  • 0

  • 17

Відключити рекламу

Остання група мамонтів, яка жила на острові Врангеля на північ від Чукотки і вимерла близько 4 тисяч років тому, страждала від генетичних хвороб. Про це йдеться в новому науковому звіті, опублікованому цього тижня в журналі Cell.

Протягом мільйонів років мамонти безперервно мандрували Європою, Азією та Північною Америкою. Приблизно 15 000 років тому гігантські тварини почали зникати зі свого величезного ареалу, доки їхня популяція не обмежилася кількома островами у Північному Льодовитому океані.

Зрештою вони також зникли з цих притулків, за одним винятком: остання популяція мамонтів жила на острові Врангеля, що лежить приблизно у 140 км на північ від північного узбережжя сучасної Чукотки. Коли 4000 років тому на острові Врангеля помер останній мамонт, цей вид назавжди зник з лиця землі. На той час вже півтисячі років стояла піраміда Хеопса в Єгипті, а Китай вже почав оформлюватися як окрема цивілізація.

Протягом двох десятиліть Лав Дален, генетик зі Стокгольмського університету, та його колеги витягували фрагменти ДНК зі скам’янілостей на острові Врангеля. За останні роки вони зібрали цілі геноми мамонтів. 

Вчені прийшли до висновку, що популяцію мамонтів на острові булл засновано приблизно 10 000 років тому крихітним стадом, що складалося з менше ніж 10 тварин. Колонія проіснувала 6000 років, але мамонти страждали від багатьох генетичних розладів.

Наприкінці льодовикового періоду талий льодовик затопив північну околицю Сибіру. "Було одне невелике стадо мамонтів, яке випадково опинилося на острові Врангеля, коли він був відрізаний від материка", — сказав доктор Дален.

Доки на материку мамонти гинули від рук людей та зникнення пасовищ через зміну клімату, стадо на острові Врангеля можна було вважати щасливчиками. На острові не було людей та інших хижаків, і вони не стикалися з конкуренцією з боку інших ссавців, які пасуться. Більше того, клімат на острові Врангеля перетворив його на екологічну капсулу часу, де мамонти все ще могли насолоджуватися різноманітністю рослин льодовикового періоду.

Популяція острова Врангеля зросла з менш ніж 10 мамонтів до приблизно 200. Ймовірно, це була максимальна кількість мамонтів, яку може витримати рослинний світ острова.

Але життя мамонтів Врангеля було далеко не ідеальним. Кілька тварин, які заснували острів, мали дуже мало генетичного різноманіття. Інбридинг став причиною великої кількості спадкових генетичних хвороб.

Читайте також: Компанія SpaceX отримала контракт на знищення Міжнародної космічної станції Предок людини "Люсі" був безволосим: учені пояснили, чому це важливо Внутрішнє ядро Землі сповільнюється, дні можуть стати довшими: нове дослідження

Нове дослідження не розкриває, як саме померли мамонти Врангеля. Немає доказів того, що люди винні: перша поява людей на острові відбулася лише за 400 років після загибелі велетнів. Наразі доктор Дален може лише припускати справжню причину вимирання мамонтів. Війна в Україні унеможливила для нього та його колег поїздку до Росії для подальших досліджень.

Цілком можливо, що тундрова пожежа вбила мамонтів Врангеля або виверження арктичного вулкана могло їх убити. Доктор Дален може навіть уявити, що перелітний птах приніс на острів Врангеля вірус грипу, який потім перескочив на мамонтів і знищив їх.

"У нас все ще залишається низка можливих пояснень, і ми все ще не можемо звузити їх", — сказав він.

Доктор Дален вважає, що нове дослідження віщує погані новини для біологів, які намагаються врятувати види, що наблизилися до зникнення. Навіть якщо вони відновлять вид до більшої популяції, він може залишатися обтяженим низьким рівнем генетичного різноманіття.

Інші новини світу науки

Як писав УНІАН, у віварії Портсмутського університету (США) самець райдужного удава народив 14 дитинчат. Удав 9 років жив зовсім самотнім життям. Працівники університету, які були шоковані новиною, назвали це "чудотворним народженням". Але з наукової точки зору, як зазначили вони, це рідкісний приклад партеногенезу - природної форми безстатевого розмноження, за якої ембріони розвиваються без запліднення.

Також ми розповідали, що в Іспанії випадково знайшли забутий алфавіт давно зниклої цивілізації. На жаль, знахідка виявилася неповною, і частина абетки залишилася десь на іншій, втраченій частині таблички.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 17

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 17

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст