Головна Блог ... Новини Інформацію про здійснення будівництва у містах хочуть зробити відкритою для громадськості Інформацію про здійснення будівництва у містах хоч...

Інформацію про здійснення будівництва у містах хочуть зробити відкритою для громадськості

Відключити рекламу
Інформацію про здійснення будівництва у містах хочуть зробити відкритою для громадськості - tn1_informatsiyu_pro_zdiysnennya_budivnitstva_u_mistah_hochut_zrobiti_vidkritoyu_dlya_gromadskosti_595a83eced066.jpg

Верховна Рада України розгляне законопроект № 2395а про забезпечення загальнодоступності даних містобудівного кадастру на офіційних веб-сайтах уповноважених органів містобудування та архітектури.

Згідно із законопроектом, пропонується внести зміни до статті 22 Закону "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо забезпечення надання доступу до даних містобудівного кадастру. Виключення становитимуть лише дані, які містять інформацію з обмеженим доступом.

Передбачається, що дані будуть публікуватися на офіційному веб-сайті уповноваженого органу містобудування та архітектури, в якому ведеться відповідний містобудівний кадастр, зокрема, у формі відкритих даних, на відповідному веб-порталі.

Згадайте новину: Держархбудінспекція анонсує спрощення дозвільної системи до 80% будівництв у зв’язку з ухваленням ВРУ нового закону

"Брак доступної та достовірної інформації про здійснення будівництва у містах, зокрема, призвів до виникнення масової незаконної забудови. Все частішими стають випадки, коли забудовники порушують законодавство України, будівельні норми, державні стандарти і правила у сфері здійснення будівельної діяльності, здійснюють будівництво без дотримання містобудівних норм та обмежень, проводять будівництво узагалі без дозвільної документації тощо. Виявити вказані порушення, вчасно зупинити, а також запобігти незаконному будівництву, можливо лише об’єднавши зусилля державних органів влади, органів місцевого самоврядування та громадськості. Проте, на даний час інформація необхідна для громадського контролю не є загальнодоступною та не міститься у відкритому доступі", - сказано в пояснювальній записці до законопроекту.

Також в зазначається, що закриті дані є перешкодою для проведення журналістських розслідувань та громадського контролю за діяльністю органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Очікується, що у разі прийняття Радою законопроекту, кожен матиме право на вільне отримання даних з містобудівного кадастру в різних цілях, зокрема, для інновацій, наукових досліджень, у бізнес-проектах, а також для здійснення громадянського контролю.

Джерело: Юридичний ресурс "Протокол"

Читайте статтю: Правопорушення у сфері містобудівної діяльності в Україні. Аналіз судової практики.

  • 1343

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1343

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст