Головна Блог ... Новини Імпотенція судової системи. Суд послав на додаткове розслідування справу 8-річної давності, де загубилися заявник і хабар Імпотенція судової системи. Суд послав на додатков...

Імпотенція судової системи. Суд послав на додаткове розслідування справу 8-річної давності, де загубилися заявник і хабар

 • Автор: 

  Автор не вказаний

 • 0

 • 0

 • 1832

Відключити рекламу
 - tn1_impotentsiya_sudovoi_sistemi_5d1d9f46da347.jpg

Бердичівський суд повернув прокурору Житомирської області на додаткове розслідування справу про отримання 60 тис. доларів хабара за виділення землі.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 6 червня.

У справі п’ятеро обвинувачених, серед яких колишні голова Бердичівської райдержадміністрації Олег Шевчук і в.о. начальника райвідділу Держкомзему. У 2011 році з машини голови РДА вилучили 60 тис. доларів. Гроші начебто отримали за надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у приватну власність із зміною їх цільового призначення.

Справа надійшла до суду у 2013 році, але рішення у ній досі немає. У постановах суду сказано, що розгляд ускладнювався неявкою адвокатів, а також потерпілого Тітаренка.

У 2015 суд дійшов до стадії дебатів, крім того, у головуючого судді спливав 5-річний строк повноважень і дати засідання визначили щоденно. Але судовий розгляд так і не вдалося завершити, оскільки його зірвала неявка адвокатів Тарканія Д.І., Козловського А.В., Пронівої Н.Р.

До закінчення п’ятирічних повноважень головуючого судді Яковлєва в жодне із 14 засідань адвокати всім складом так і не зібрались, що, враховуючи необхідність дотримання права на захист, унеможливило закінчення судового розгляду. Суд інформував з цього приводу кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури.

Після того у справі ще двічі відбулася заміна головуючого і за клопотанням підсудних судовий розгляд розпочато спочатку. Але потім засідання відкладалися через неявку в суд потерпілого. Судові повістки поверталися із поміткою, що особа за вказаною адресою не проживає.

Зрештою, адвокат підсудного подав клопотання про повернення справи 8-річної давності на додаткове розслідування. У заяві йшлося про неповноту і неправильність досудового слідства, невстановлення особи заявника і відсутність у матеріалах справи предмета хабара.

Протягом семи років суд пробував викликати потерпілого в судове засідання, але численні повістки поверталися за закінченням встановленого строку зберігання, було винесено 8 постанов про примусовий привід, жодну з яких не виконано у зв’язку з відсутністю особи за вказаним у додатку до обвинувального висновку місцем проживання. У 2016 році суд давав доручення слідчому відділу прокуратури з’ясувати місцезнаходження особи, але цього так і не було зроблено.

Але відомо, що цей чоловік неодноразово був заявником (хабародавцем) в інших кримінальних справах. Зокрема, 22.01.2015 звертався з заявою до УМВС Житомирської області про вимагання 50 тис.грн. хабара головою Чорноволоцької сільської ради Лугинського району. Відтак суд вважає, що допитати заявника вкрай необхідно, щоб з’ясувати обставини співпраці з працівниками правоохоронних органів і можливу провокацію хабара.

Аналогічна ситуація склалася з єдиним свідком і очевидцем передачі коштів. Судом винесено 7 постанов про примусовий привід, які не виконано. Більше того, за даними ДІАО МВС України цей свідок перебуває у розшуку за можливу підробку документів і шахрайство.

Щодо грошей, які фігурували в якості неправомірної вигоди, то вони після вилучення з машини чиновника не були визнані речовими доказами, не приєднані до справи і не передані до суду разом із справою. Натомість їх повернули приватним особам, у яких вони були запозичені.

Суд ухвалив повернути справу на додаткове розслідування і доручив з’ясувати місцезнаходження потерпілого і хабара. Відомо, що прокурор вже подав скаргу на це рішення.

 • 1832

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1832

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст