Головна Блог ... Новини Хто має відповідати за якість доріг та куди скаржитись на ями та вибоїни Хто має відповідати за якість доріг та куди скаржи...

Хто має відповідати за якість доріг та куди скаржитись на ями та вибоїни

Відключити рекламу
Хто має відповідати за якість доріг та куди скаржитись на ями та вибоїни - tn1_hto_mae_vidpovidati_za_yakist_dorig_ta_kudi_skargitis_na_yami_ta_viboini_593e3b74e7dda.jpg

Проблема розбитих та неякісно відремонтованих доріг все частіше хвилює українців. Підтримка якості стану доріг в населеному пункті, відповідно до Закону України "Про дорожній рух" повністю лежить на органах місцевого самоврядування.

Згідно зі статтею 19 цього закону, місцеві органи управління (міські, сільські та селищні ради) мають забезпечувати зручні, безпечні, економічні та безперервні умови для руху транспорту і пішоходів по вулицях і дорогах населеного пункту.

Тобто, підтримка якості дорогі, їх ремонт та відповідність будівельним нормам чинного законодавства має забезпечуватися місцевою владою.

Норми якості доріг регулюються згідно з ДСТУ 3587-97 "Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану".

Так, відповідно до вимог, покриття проїзної частини не повинно мати осідань, вибоїн, напливів чи інших деформацій, що утруднюють рух транспорту.

Для деформацій асфальту на дорогах, вибоїн, осідань чи напливів гранично допустимий рівень встановлено не більш як 4 сантиметри.

При тому термін ліквідації пошкоджень не має перевищувати 10 діб.

Читайте статтю: Як відшкодувати шкоду, завдану водіям через поганий стан доріг?

Відповідно до чинного законодавства, за всі збитки, завдані власникам транспорту від неналежного стану доріг, несе відповідальність місцева влада. Тобто неналежний стан доріг із вибоїнами чи ямами є підставою для звернення до органів місцевого управління чи поданням позову до суду.

Також законом дозволяється облаштовувати під'їзди та пішохідні доріжки від дороги до власного домоволодіння (ділянки). Але при оформленні присадибних ділянок потрібно також дотримуватис низки вимог. Ліміт для доріг із однією смугою руху має бути не менш як 3,5 м, а з дома - 7. Цей ліміт не дозволяється зменшувати за рахунок споруд чи насаджень. Також при облаштуванні доріг та доріжок потрібно враховувати безпеку пересування по них будь-яку погоду, потрібно врахувати, що на проїжджих та пішохідних ділянках не має збиратись велика кількість вологи.

Вспомните новость: Десять самых опасных дорог в мире

Аналізуйте судовий акт: Власники доріг, вулиць та залізничних переїздів несуть відповідальність за створення безпечних умов руху - стягнення шкоди внаслідок ДТП на суму 60 тис. грн. (ВССУ від 07.11.2016 р. у справі № 760/8191/15-ц)

Джерело: Юридичний ресурс "Протокол"

  • 4142

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 4142

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст