Головна Блог ... Цікаві судові рішення Готував вибух та передавав дані про військові частини. Суд засудив диверсанта-зрадника до 13 років позбавлення волі з конфіскацією (Гощанський районний суд Рівненської області справа № 557/60/21 від 31.03.2022 р.) Готував вибух та передавав дані про військові част...

Готував вибух та передавав дані про військові частини. Суд засудив диверсанта-зрадника до 13 років позбавлення волі з конфіскацією (Гощанський районний суд Рівненської області справа № 557/60/21 від 31.03.2022 р.)

Відключити рекламу
- 0978eaed156bc1363dfce94a768b8991.png

Фабула судового акту: Громадянин України і уродженець Одеської області у період з червня 2020 року по вересень 2020 року здійснював співробітництво з особою, яка позиціонувала себе представником ФСБ російської федерації. Так, він передав останньому інформацію розвідувального характеру про місцеву військову частину, а також, на виконання попередньої домовленості - проводив підривну діяльність, шляхом вчинення диверсії, у виді здійснення вибуху на об`єкті, який має важливе народногосподарське значення - на місцевому комплексі водозабору та водопровідно-каналізаційного господарства.

Зібраними доказами по справі, було встановлено, що диверсант власноруч написав добровільне зобов`язання про співробітництво з ФСБ рф, щодо виконання поставлених йому завдань на шкоду інтересам України, та отримував грошові кошти від - ніби-то - працівника ФСБ. Обвинувачений свою вину у скоєнні інкримінованих йому кримінальних правопорушень визнав частково.

Так, фігурант цієї справи, будучи раніше судимим, на сайті “Вконтакте” у групі “Кримінальна Одеса” познайомився із особою, яка була засуджена за державну зраду - він думав таким чином зможе заробити кошти і налагодити зв`язок з працівниками спецслужб рф. Засуджений за державну зраду, із яким познайомився фігурант цієї справи - одразу викликав працівників СБУ та повідомив про наміри “знайомого”, надав свій логін та пароль. З роздруківок розмов в соцмережі “Вконтакте”, досліджених судом, вбачалося, що диверсант-зрадник написав знайомому, серед іншого: «Я готовий продовжити твою справу….зрозумів на яку країну працювати і звідки гроші…», на запитання щодо готовності виконувати завдання, в тому числі зі зброєю та вибухівкою, він дав стверджувальну відповідь, повідомив дані про себе, направив фото своїх документів, на поставлені запитання повідомив точну адресу та розташування місцевої військової частини.

Щодо нього, відповідно, співробітники СБУ почали проводити негласну слідчу розшукову дію - контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту: було створено імітаційний обліковий запис у додатку для спілкування “Вайбер”, де йому почали давати відповідні завдання, від ймовірного працівника спецслужб рф (насправді ж таким працівником вступав уповноважений на це співробітник СБУ). Думаючи, що спілкується із ФСБ він (як встановлено з протоколів та роздруківок листування в програмі “Вайбер”), писав: “…Мотивация такая - не ту страну назвали Гондурасом , это раз, ну и сам понимаешь это деньги! Я готов работать!...”, вказав, що займався “генеральною уборкою, зачисткою”, розвідкою і слідкуванням, вказав певні відомості по Одеській області про військові частини, танкову бригаду, інститут сухопутних військ. На вказівку зібрати інформацію по ВЧ та необхідність провести розвідку - погодився, вказав на слабкі місця розташування частини, переслав геодані та її схему. На запитання абонента щодо виведення із боєздатності даної частини запропонував свої варіанти.

Хоча в судовому засіданні він зазначав, що з його сторони надавалася “фейкова”, тобто недостовірна інформація щодо військових об’єктів та частин, вказував що на нього чинили тиск - проте це не підтвердилося. Серед опитаних свідків була особа, що служила у військовій частині та підтвердила, що 95 % наданої інформації відповідає дійсності - а щодо тиску - такий також спростовувався тим, що саме в процесі вчинення негласної слідчої розшукової дії - контроль за вчиненням злочину - і відбувались вказані події. Розголошені ним відомості - за відповіддю ОК “Захід” МОУ відносились до інформації з обмеженим доступом - у випадку їх розголошення чи витоку до представників рф міг бути високий ступінь ймовірної шкоди державній безпеці, зокрема - знищення бойових машин (градів), виведення підрозділу з готовності ітд, ітп.

Згодом, ухвалою слідчого судді надано дозвіл на проведення стосовно фігуранта справи таких негласних слідчих (розшукових) дій як: - аудіо-, відеоконтроль особи, накладення арешту на кореспонденцію, зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж - його абонентського номера та електронної поштової скриньки, установлення місцезнаходження радіоелектронного засобу - абонентського номера, без розкриття змісту повідомлень, що передаються, спостереження за особою з використанням відеозапису, фотографування, спеціальних технічних засобів для спостереження та інших.

Після цього, для фігуранта поступило завдання закласти вибухівку на місцеве водозабірне підприємство. Йому передано імітаційну вибухівку (здійснено імітацію пластиду, радіоелектронного вибухового пристрою) надано апарати мобільного зв’язку та інше. За діями фігуранта здійснювалось спостереження і в місті тимчасового проживання (готелі) і його переміщення, і виконання всіх інших інструкцій.

Тож, виконуючи розпорядження - він незаконно проник на територію комплексу водозабірних та очисних споруд місцевого комунального підприємства де на даху станції зворотної подачі води помістив раніше отриманий вибуховий пристрій з дистанційним способом підриву. У подальшому, перебуваючи на території гаражних приміщень - він здійснив усі дії, які вважав необхідними для приведення до дії закладеного ним напередодні вибухового пристрою.

Показаннями головного інженера водоканалу, де планувався вибух, в судовому засіданні було встановлено, що даний комплекс обслуговує водопостачанням приблизно 50% населення м. Рівне, повністю забезпечує водопостачання смт Гоща та частину Рівненського (в тому числі бувшого Гощанського) району. Таким чином, встановлено, що об’єкт мав важливе народногосподарське значення. Вибухом, на його думку, було б виведено значну частину систем, що потребувало би довгого ремонту і відновлення.

Так, біля гаражів диверсанта і було затримано, в тому числі, за участю понятих, процесуального прокурора та оператора відеозйомки оперативного співробітника. Затриманому повідомлено підстави затримання, та у вчиненні якого злочину він підозрюється, роз'яснено права, в тому числі право на правову допомогу, надано доручення на захист, негайно повідомлено про затримання та місце перебування близького родича (матір). При проведенні огляду місцевості знайдені відповідні речі - в тому числі, телефон з якого здійснювався дзвінок для вибуху. Затриманий визнав, що частина речей, які знаходяться на землі поруч біля нього, належать йому. При огляді водозабірного підприємства - поблизу одного із колодязів виявлено й імітаційну вибухівку. Затриманому обрано запобіжний захід (ухвалою слідчого судді) - у вигляді тримання під вартою.

Завдяки проведенню ряду слідчих розшукових дій - як гласних, так і негласних було задокументовано і передано до суду значний об’єм доказів - протоколи слідчих розшукових дій, а з ними - речові докази, висновки експертів (в тому числі дактилоскопічної експертизи, комп’ютерно-технічної (стосовно вибухівки та телефонів, їх вмісту та даних), почеркознавчу (стосовно розписки диверсанта), були отримані показання свідків тощо.

Дії фігуранта справи органом досудового розслідування кваліфіковано за ч. 1 ст. 111 КК України (як державна зрада, у формі надання допомоги представнику іноземної організації в проведенні підривної діяльності проти України) та за ч. 2 ст. 15 ст. 113 КК України як закінчений замах на диверсію, шляхом здійснення вибуху на пошкодження об'єкта, який має важливе народногосподарське значення.

Колегія суддів, дослідивши безпосередньо всі обставини кримінального провадження, дійшла висновку, що вина обвинуваченого в скоєнні кримінальних правопорушень знайшла своє підтвердження у судовому засіданні і доведена повністю поза розумним сумнівом. У суду не було сумнівів щодо об'єктивності та правдивості показань обвинуваченого та свідків, які узгоджуються між собою, оскільки ці покази підтверджені дослідженими безпосередньо у судовому засіданні іншими доказами, яким суд надав оцінку.

Порушень вимог КПК України під час отримання доказів по даному кримінальному провадженні під час досудового розслідування, які мали б наслідком визнання їх неналежними або недопустимими, судом - також - не встановлено.

Отже у цій справі: Дії обвинуваченого, на думку колегії суддів були правильно кваліфіковані слідством за ч. 1 ст. 111 КК України та за ч. 2 ст. 15 ст. 113 КК України.

Досліджено характеризуючі дані обвинуваченого, який раніше судимий, на диспансерному обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебував, з місця проживання та відбуття покарання відсутні негативні характеристики. Обставинами, що пом'якшують покарання - визнано щире каяття, вчинення кримінального правопорушення внаслідок збігу тяжких особистих, сімейних обставин. Обставиною, яка обтяжує - рецидив злочинів.

Таким чином, йому було призначено покарання: за ч. 1 ст. 111 КК України у виді позбавлення волі на строк 13 років з конфіскацією майна, яке є його особистою власністю, а за ч. 2 ст. 15 ст. 113 КК України у виді позбавлення волі на строк 10 років з конфіскацією майна, яке є його особистою власністю. Шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 13 років з конфіскацією майна, яке є його особистою власністю.

Наразі справа розглядається судом апеляційної інстанції, 1 вересня має бути чергове засідання. Цікаво, чи знайде апеляційний суд в такій великій кількості достатніх та з першого погляду - належних - доказів, підстави для скасування вироку.

Аналізуйте судовий акт: Рік позбавлення волі за проросійсько-налаштовані публікації в “Однокласниках”, в яких виправдовується російська агресія і глорифікуються окупанти (Суд у справі № 188/438/22 від 31.05.2022 р.);

Вирок за неправдиве повідомлення про «мінування» суду (Вирок по справі №675/652/21 від 21.04.2021);

Луцький міськрайонний суд: Засудив громадянина України за розповсюдження в інтернет-мережі «Вконтакте» матеріалів із закликами до насильницької зміни влади, захоплення будівель, розв'язування воєнного конфлікту (справа № 161/19656/17, 18.07.18);

Кримінальна відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про замінування метро (ККС/ВС у справі № 755/13545/18 від 16.02.2021).

Справа № 557/60/21

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 березня 2022 року

Колегія суддів Гощанського районного суду Рівненської області в складі:

головуючого судді Пацка Д.В.,

суддів Оленич Ю.В., Тишкуна П.В.,

секретарі судових засідань Довгалець Н.М., Гуменюк Н.П., Лисанець М.В.,

номер кримінального провадження № 22020180000000025, внесеного 16.06.2020 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань,

про обвинувачення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с. Серби Кодимського району Одеської області, місце реєстрації: АДРЕСА_1 , до затримання місце фактичного проживання: АДРЕСА_2 , громадянин України, РНОКПП НОМЕР_1 , освіта вища, не працює, раніше судимий:

- 22.12.2010 Малиновським районним судом м. Одеси за ч. 4 ст. 187, ч. 2 ст. 190 КК України, до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна, звільнений 22.02.2016,

за ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 15 ст. 113 КК України,

за участю:

прокурорів Жука Б.С., Пилипіва В.М., Пархути Р.В.,

захисників - адвокатів Теперика О.В., Воронюк К.Ю.,

обвинуваченого ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Гоща кримінальне провадження з обвинувальним актом про вчинення кримінальних правопорушень,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , діючи з прямим умислом, усвідомлюючи протиправний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, з метою надання допомоги у проведенні розвідувально-підривної діяльності на шкоду державній безпеці України, будучи громадянином України, в період з червня 2020 року по 12 вересня 2020 року встановив співробітництво з особою, яка позиціонувала себе представником Федеральної служби безпеки Російської Федерації, та протягом липня 2020 року передав останньому інформацію розвідувального характеру про військову частину А2896 Збройних Сил України, яка дислокується за адресою: м. Кодима Одеської області, а також 08 вересня 2020 року, перебуваючи у м. Одеса, власноручно написав добровільне зобов`язання про співробітництво з Федеральною службою безпеки Російської Федерації щодо виконання поставлених йому завдань на шкоду інтересам України, та отримав від вказаної особи 5000 грн для подальшого прямування в м. Рівне на виконання попередньої домовленості щодо проведення підривної діяльності на шкоду державній безпеці України, шляхом вчинення диверсії, у виді здійснення вибуху на об`єкті, який має важливе народногосподарське значення. У подальшому, 12 вересня 2020 року близько 07 год. 36 хв. ОСОБА_1 , перебуваючи у м. Рівне на території гаражних приміщень на вул. Відінська, буд. 42, здійснив усі дії, які вважав необхідними для приведення до дії закладений ним напередодні вибуховий пристрій.

Дії ОСОБА_1 органом досудового розслідування кваліфіковано за ч. 1 ст. 111 КК України, як державна зрада, у формі надання допомоги представнику іноземної організації в проведенні підривної діяльності проти України.

Крім того, ОСОБА_1 , діючи з прямим умислом, з метою ослаблення держави Україна, усвідомлюючи протиправний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, будучи громадянином України, на підтвердження згоди, попередньо наданої 08 вересня 2020 року особі, яка позиціонувала себе співробітником Федеральної служби безпеки Російської Федерації, 12 вересня 2020 року близько 06 год. 00 хв., незаконно проник на територію комплексу водозабірних та очисних споруд Горбаківського-Гориньградського водозабору Рівненського обласного виробничого комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства «Рівнеоблводоканал», який розташований за адресою: Рівненська область, Гощанський район, с. Горбаків, вул. Центральна, 46, де на даху станції зворотної подачі води помістив раніше отриманий вибуховий пристрій з дистанційним способом підриву.

У подальшому ОСОБА_1 цього ж дня, перебуваючи в м. Рівне на території гаражних приміщень на АДРЕСА_3 , здійснив усі дії, які вважав необхідними для приведення до дії закладений ним напередодні вибуховий пристрій, а саме близько 07 год. 36 хв. здійснив дзвінок з мобільного телефону марки «Ergo», у якому містилася сім-карта НОМЕР_2 , на мобільний телефон «Samsung», у якому містилася сім-карта НОМЕР_3 , та який функціонально підключений до вибухового пристрою.

Дії ОСОБА_1 органом досудового розслідування кваліфіковано за ч. 2 ст. 15 ст. 113 КК України, як закінчений замах на диверсію, шляхом здійснення вибуху на пошкодження об`єкта, який має важливе народногосподарське значення.

Допитаний в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 свою вину у скоєнні інкримінованих йому кримінальних правопорушень, визнав частково.

Суду показав, що він особисто зі ОСОБА_2 знайомий не був, познайомився в мережі Інтернет на сайті «Вконтакте», де ОСОБА_1 зареєстрований під ніком « ОСОБА_3 ». Метою знайомства було заробити кошти і налагодити зв`язок з працівниками спецслужб Російської Федерації, оскільки йому було відомо, що ОСОБА_2 відбуває покарання за державну зраду. Обрав такий спосіб заробітку спонтанно, «через дурість». Він особисто вважав, що вийшов на зв`язок з розвідкою спецслужб Російської Федерації, так як на їх запити надавав інформацію по військовій частині, отримував завдання.

З його сторони надавалася «фейкова», тобто недостовірна інформація, до м. Кодима та військового об`єкту він особисто не їздив, йому ставили завдання, він повідомляв вигадану недостовірну інформацію. Повідомляв інформацію про особовий склад командування військових частин, розташування військових частин, об`єктів, які перебувають на території військових частин, малював схеми місця розташування та надсилав для агентів. Спочатку він сам бажав співпрацювати з ними, коли він бажав припинити співпрацю, на нього чинили тиск.

Його повідомляли, які завдання він мав виконувати і якими діями він може бути корисним. Він погодився та вказав про себе інформацію з метою підняти свій авторитет в очах працівників російських спецслужб. Він отримував від представників спецслужб Російської Федерації 5000 грн, пізніше ще 5000 грн, також отримував менші суми, точно не пам`ятає, про що писав відповідні розписки про одержання коштів. Також написав розписку про співпрацю з представниками спецслужб Російської Федерації.

Пізніше, як зазначив ОСОБА_1 , йому дали завдання їхати в м. Рівне та покласти річ - коробку в с. Горбаків Гощанського району в приміщення КП «Рівнеоблводоканал». Він не бажав цього зробити, але на нього чинили тиск, наполягали, що це потрібно зробити, вказали точку на карті, поїхав туди, провів попередню розвідку на місцевості, оглянув місце, де потрібно було покласти коробку, приміщення, паркан та територію КП «Рівнеоблводоканал», впевнився, що на території відсутні люди та службові приміщення з людьми, що вибух на даному об`єкті не спричинить тяжких наслідків, після чого поїхав в м. Рівне. Його завдання полягало в тому, щоб покласти коробку з вибухівкою на територію КП «Рівнеоблводоканал», а потім зателефонувати на номер мобільного оператора. Зі слів осіб, яких він вважав працівниками спецслужб Російської Федерації, йому було відомо, що у коробці вибуховий пристрій, який спрацює від вхідного дзвінка на мобільний телефон, після набрання ним певного номера оператора мобільного зв`язку відбудеться вибух.

Напередодні він зателефонував знайомій ОСОБА_4 та попросив її вранці розбудити його, зателефонувавши йому. Про свої наміри він нічого їй не повідомляв, вона не знала про його мету. Приблизно о 5 год. ранку у вересні 2020 року, точної дати не пам`ятає, в м. Рівне він замовив таксі, на якому прибув в с. Горбаків Гощанського району Рівненської області та проник на територію КП «Рівнеоблводоканал». У визначеному місці він поклав коробку з вибухівкою, покинув територію КП «Рівнеоблводоканал» та на тому ж таксі повернувся в м. Рівне. Він відкривав дану коробку та бачив, що в ній знаходиться мобільний телефон, дроти, речовина схожа на пластид, тому і зробив висновок, що в коробці вибухівка. Водій таксі був той же самий, по дорозі вони спілкувалися на різні теми. По прибуттю в м. Рівне він мав намір підірвати вибуховий пристрій. Поблизу будинку № 41 на вул. Відінській в м. Рівне, де він орендував житло, на відстані приблизно 5 хв. ходи від будинку на території гаражів він зателефонував на мобільний номер, телефон знаходився у вибуховому пристрої, після чого його затримали.

Він розумів, що якщо вибухівка спрацює, то припиниться водопостачання на обласний центр - м. Рівне, та бажав настання таких наслідків. Він мав намір розірвати зв`язки з особами, яких вважав працівниками спецслужб Російської Федерації, але вони його знаходили, навіть через інших осіб. На нього чинили психологічний тиск, що він підписав документи про співпрацю з ними та можуть бути негативні наслідки для нього. В нього була думка звернутися до Служби Безпеки України, але він злякався наслідків.

Вину визнає, діяв з метою заробити кошти, оскільки було скрутне матеріальне становище, у скоєному розкаюється. Також обвинувачений зазначив, що на той час він проживав однією сім`єю з ОСОБА_5 та її дітьми, у них були нормальні стосунки, дата та час його дій відповідають зазначеним в обвинувальному акті, обставини, викладені в обвинувальному акті, відповідають дійсності, при цьому точного часу та дат не пам`ятає, оскільки пройшло багато часу від тих подій.

Крім часткового визнання вини самим обвинуваченим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111 та ч. 2 ст. 15 ст. 113 КК України, суд вважає вину ОСОБА_1 в скоєнні інкримінованих йому кримінальних правопорушень, доведеною, що ґрунтується на доказах, безпосередньо досліджених судом.

Показаннями допитаного в судовому засіданні свідка ОСОБА_6 підтверджується, що він працює в Рівненському обласному виробничому комунальному підприємстві водопровідно-каналізаційного господарства «Рівнеоблводоканал» на посаді головного інженера з січня 2019 року. Комплекс виробничих споруд в с. Горбаків Рівненського (бувшого Гощанського) району Рівненської області знаходиться на балансі РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал», даний комплекс обслуговує водопостачанням приблизно 50% населення м. Рівне, повністю забезпечує водопостачання смт Гоща та частину Рівненського (в тому числі бувшого Гощанського) району.

Даний комплекс огороджений бетонним парканом, а також сіткою з колючим дротом, включає в себе ряд виробничих приміщень. Якщо комплекс вийде з ладу, то фактично залишиться без водопостачання 50% населення м. Рівне, смт Гоща та населені пункти бувшого Гощанського та Рівненського району, в тому числі по напрямку автодороги Київ-Чоп.

Теоретично, якщо б спрацювала закладена вибухівка, дане пошкодження вивело б з ладу всю станцію, її експлуатація була б неможливою. Швидко відновити станцію було б неможливо, особливо якщо б було пошкоджено резервуари з питною водою. Неохідно було б задіяти велику кількість техніки, робочої сили для відновлення роботи. На станцію сторонній особі можливо проникнути через паркан, за період його роботи випадків пошкодження обладнання на даному комплексі не було. Про дану подію йому особисто стало відомо від працівників РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал», вже коли подія відбулася. З ОСОБА_1 він особисто не знайомий, про вибуховий пристрій та які планувалися пошкодження йому не відомо, однак з місця локалізації вибухового пристрою вбачається, що планувалося пошкодити резервуари з питною водою.

Показаннями допитаного в судовому засіданні свідка ОСОБА_7 підтверджується, що такий є військовослужбовцем, на даний час - проходить службу на посаді командира Військової частини А2896. В червні 2019 він також проходив службу у Військовій частині А2896 в м. Кодима Кодимського району Одеської області.

Військова частина, як зазначив свідок, огороджена залізобетонним парканом, з східної сторони - сіткою типу «рабіца», тому ця частина є вразливою. Військова частина діюча, приймає участь в операціях Збройних сил України. Розголошення відомостей про діяльність, місце розташування приміщень та бойової техніки, а також про особовий та керівний склад призведе до зниження обороноздатності військової частини. При його допиті як свідка на досудовому розслідуванні він ознайомлювався з інформацією та схемами (кресленнями), які передавав ОСОБА_1 . На 95% дана інформація відповідала дійсності, лише в частині господарського приміщення - вказали що там є склад. По військовій техніці інформація частково не відповідала дійсності, однак по офіцерському складу інформація відповідала повністю. Територія Військової частини А2896 охороняється патрулем, доступ до інформації по військовій частині є обмеженим.

Показаннями допитаного в судовому засіданні свідка ОСОБА_8 підтверджується, що він працював водієм в службі таксі «Опті», на автомобілі марки «Nissan Almera classic», під час роботи користувався сім-картою оператора мобільного зв`язку НОМЕР_4 . Коли отримував замовлення, він при приїзді на місце телефонував клієнтам та повідомляв своє місцезнаходження.

У вересні 2020 року, в десятих числах, точної дати сказати не може, оскільки пройшло багато часу від тих подій, він о 04 годині ранку отримав замовлення на поїздку з вул. Відінської м. Рівне в с. Горбаків Гощанського району. Він під`їхав до заданої адреси, в автомобіль сів чоловік високого зросту зі спортивною сумкою та барсеткою, поведінка була спокійною. Приблизно через 2-3 години він отримав замовлення доставити клієнта з с. Горбаків Гощанського району на вул. Відінську в м. Рівне. Коли під`їхав до заданої адреси, біля кафе «Кавуся» в с. Горбаків, він побачив того ж чоловіка, який сів до нього в автомобіль. У чоловіка в руках була лише барсетка, сумки не було. Чоловік нервував, був стривожений, мокрий та одяг на ньому був брудний. На автозаправці в с. Бабин чоловік попросив купити йому енергетичні напої, там були приблизно 5 хв., після чого поїхали в м. Рівне, на вул. Відінській в районі готелю «Орлан» чоловік розрахувався за поїздку та вийшов з автомобіля. Свідок в судовому засіданні вказав, що впізнав чоловіка та вказав на ОСОБА_1 , що саме його він підвозив в с. Горбаків та потім підвозив в м. Рівне.

Показаннями допитаного в судовому засіданні свідка ОСОБА_2 підтверджується, що він особисто знайомий з ОСОБА_1 через інтернет-мережі, зокрема по групі «Кримінальна Одеса», в якій вони є учасниками. ОСОБА_2 з 18 листопада 2016 року перебуває під вартою. У травні 2020 року він спілкувався з ОСОБА_1 в соціальній мережі «Вконтакте», пізніше встановили спілкування через СМС, а також в соцмережі «Вконтакте».

ОСОБА_1 був зареєстрований там як « ОСОБА_9 », однак при спілкуванні він сам повідомив, що його прізвище - ОСОБА_10 . Він написав, що знає, де зараз перебуває ОСОБА_2 , маючи на увазі місця позбавлення волі, що він відбуває покарання за ст. 111 КК України (державна зрада), та вказав, що бажає продовжити його справу. Попросив встановити йому зв`язок з так званими «кураторами» з Російської Федерації. Тому з переписки він зрозумів, що ОСОБА_1 бажає встановити зв`язок з кураторами, які вербували його для виконання завдань на території України, він шукає вихід на працівників спецслужб РФ, про що ОСОБА_1 прямо написав йому.

Після цього він викликав працівників СБУ і повідомив для них про наміри ОСОБА_1 завдати шкоди інтересам України, також повідомив для них свій логін та пароль в соцмережі «Вконтакте», в якій він спілкувався за допомогою смартфону протягом п`яти років, які перебував під вартою.

На даний час він засуджений за ч. 1 ст. 115 та ч. 1 ст. 111 КК України до дванадцяти років позбавлення волі, він був задіяний в диверсіях та ліквідації людей на території України. Зараз він не має змоги спілкуватися в інтернет-мережах, однак в травні-червні 2020 року мав таку можливість та спілкувався з ОСОБА_1 . Заздалегідь він не мав наміру спілкуватися з СБУ, матеріальні блага або інші заохочення не отримував. Він зробив для себе певні висновки та мав бажання попередити дії, які можуть завдати шкоди.

Показаннями допитаної в судовому засіданні свідка ОСОБА_4 підтверджується, що вона проживає в м. Одеса та особисто знайома з ОСОБА_1 . У вересні 2020 року вона змінила номер абонента телефонного зв`язку оператора «Київстар» - НОМЕР_5 , періодично спілкувалася з ОСОБА_1 по мобільному телефону. ОСОБА_1 не повідомляв її, що мав намір їхати з м. Одеси і куди саме. Вона пізно лягає спати, тому вони спілкувалися часто і вночі або під ранок по телефону. При розмові вона пропонувала йому телефонувати в будь-який час дня і ночі, коли він забажає. У вересні спілкувалися часто, майже кожен день. У ході розмови вона дізналася, що у вересні ОСОБА_1 був не в м. Одесі, а в іншому місті, в якому саме їй не повідомив.

Показання обвинуваченого та допитаних свідків суд вважає послідовними, чіткими, такими, що узгоджуються між собою, а відтак не викликають у суду сумнівів у їх достовірності, тому суд покладає їх в основу обвинувального вироку.

Судом досліджено докази, зібрані стороною обвинувачення.

1. Як убачається з витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, кримінальне провадження № 22020180000000025 було зареєстровано о 18 год. 10 хв. 16 червня 2020 року, правова кваліфікація - ч. 1 ст. 111 КК України, по матеріалах правоохоронних та контролюючих органів про виявлення фактів вчинення чи підготовки до вчинення кримінальних правопорушень, із зазначенням короткого викладу обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінальних правопорушень. Також 19.08.2020 о 12 год. 31 хв. було зареєстровано кримінальне провадження за ч. 2 ст. 15 ст. 113 КК України (т. 3 а.п.1-2).

2. Як убачається з повідомлення про протиправне діяння, що містить ознаки злочину, від 16 червня 2020 року на адресу начальника СВ УСБУ в Рівненській області за підписом начальником Управління СБУ в Рівненській області, дане повідомлення разом з додатками було зареєстроване 16 червня 2020 року за № 6/709. Було подано рапорт 15.06.2020 старшого оперуповноваженого в ОВС 1 сектору ВКР за результатами здійснення контррозвідувальних заходів та отримано фактичні дані щодо протиправних дій ОСОБА_1 , який протягом 2015-2016 років підтримував зв`язок з ОСОБА_2 , в червні 2020 року ініціативно попросив ОСОБА_2 звести його з кураторами із російських спецслужб з метою подальшого виконання протиправних завдань. У письмових поясненнях від 15.06.2020 ОСОБА_2 зазначив про спілкування з ОСОБА_1 через соціальні мережі та прохання останнього про встановлення зв`язку з кураторами Федеральної служби безпеки Російської Федерації, а також повідомив свій логін та пароль соцмережі.

Згідно акту огляду та аналізу відкритих ресурсів мережі Інтернет від 15.06.2020, було оглянуто інтернет-сторінки сайтів іnfopotik.com.ua, ssu.gov.ua, де містилася інформація про дату набрання вироком законної сили відносно ОСОБА_2 , залучення його до протиправної діяльності спецслужб РФ, та виконання ним завдань, статті із заголовком «Кілеру ФСБ, який убив у Рівному ветерана АТО, дали 12 років тюрми».

Згідно роздруківки спілкування ОСОБА_2 в соціальній мережі «Вконтакте» з ОСОБА_11 , останній вказав: «Я готовий продовжити твою справу….зрозумів на яку країну працювати і звідки гроші…». На запитання щодо змоги розвідувати інформацію та слідкувати за ким-небудь або виконувати інші завдання, в тому числі зі зброєю та вибухівкою, ОСОБА_1 дав стверджувальну відповідь, повідомив дані про себе, на поставлені запитання повідомив точну адресу та розташування військової частини (комендатури) А1495 (т. 3 а.п. 5-26).

Дані докази повністю узгоджуються з показами свідка ОСОБА_2 , даними в судовому засіданні.

3. Постановою начальника СВ УСБУ в Рівненській області від 16.06.2020 було доручено відповідним працівникам УСБУ в Рівненській області здійснювати досудове розслідування групі слідчих та визначено старшого групи слідчих, 17.06.2020 повідомлено заступника прокурора Рівненської області про початок досудового розслідування, постановами заступника прокурора області від 17.06.2020 було визначено прокурора у даному кримінальному провадженні, постановою від 08.07.2020 було внесено зміни до складу групи прокурорів (т. 3 а.п. 27-36).

4. 17.06.2020 старшим слідчим СВ УСБУ в Рівненській області було дано доручення в порядку п. 3 ч. 2 ст. 40 КПК України, щодо огляду соціальної мережі «Вконтакте», персональних сторінок ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , встановлення обставин їх спілкування, місцезнаходження документів та вчинення інших дій. Згідно відповіді на виконання доручення від 18.06.2020, між іншим, було встановлено, що ОСОБА_1 в мережі «Вконтакте» використовує сторінку, підписану як « ОСОБА_12 » з id НОМЕР_6 , та вказано на необхідність проведення стосовно ОСОБА_1 комплексу негласних слідчих розшукових дій (т. 3 а.п. 37-38).

5. З протоколу огляду ресурсів мережі Інтернет, а саме соціальної мережі «Вконтакте», від 18.06.2020, вбачається, що в ході проведення огляду в службовому приміщенні УСБУ в Рівненській області на ноутбуці «ProBook» 4540s, було оглянуто сторінку користувача « ОСОБА_13 » та перелік підписників, серед яких є « ОСОБА_12 », оглянуто листування ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , в ході якого ОСОБА_1 ідентифікує себе, пересилає фото паспорта та військового посвідчення, вказує мобільні та електронні канали зв`язку, чітко усвідомлює з ким веде спілкування та ініціативно вказує, що він готовий виконувати завдання спецслужб РФ на шкоду державній безпеці України.

Зокрема, з роздруківок розмов в соцмережі «Вконтакте», досліджених судом, убачається, що ОСОБА_1 написав для ОСОБА_2 за змістом: «Я готовий продовжити твою справу….зрозумів на яку країну працювати і звідки гроші…». На запитання щодо змоги розвідувати інформацію та слідкувати за ким-небудь або виконувати інші завдання, в тому числі зі зброєю та вибухівкою, ОСОБА_1 дав стверджувальну відповідь, повідомив дані про себе, направив фото своїх документів, на поставлені запитання повідомив точну адресу та розташування військової частини (комендатури) А1495. Також в ході листування вказав на російській мові: «Готов я на все…слежка да, оружие да, фото при налички аппаратуры да...» (т. 3 а.п. 39-53).

6. Згідно відповіді на виконання доручення від 13.08.2020, було встановлено місце проживання та перебування ОСОБА_1 протягом липня-серпня 2020 року, відомості про осіб, з якими контактував ОСОБА_1 (т. 3 а.п. 54).

7. З протоколу про результати проведення негласної слідчої розшукової дії - контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту від 13.08.2020 вбачається, що отримано дані, що можуть самостійно слугувати доказом або в сукупності з іншими доказами мати суттєве значення для з`ясування обставин злочину або встановлення осіб, що вчинили злочин. Зазначено про використання комп`ютерної техніки, на якому було створено імітаційний обліковий запис у додатку для спілкування «Вайбер», підписаний як «ОСОБА_33», зазначено дані мобільних операторів, номери зв`язку, мобільні пристрої та додатки, за допомогою яких здійснювалося спілкування.

У ході проведення вказаної слідчої дії, з 30 червня 2020 року шляхом штучного створення умов для телефонного, електронного та особистого спілкування, з використанням програми інтерактивного спілкування «Вайбер» почала відбуватися переписка між ОСОБА_1 та особою, яка представилась співробітником Федеральної служби безпеки Російської Федерації на ім`я «ОСОБА_33», в якості вказаної особи виступав співробітник Служби Безпеки України.

Судом досліджено додані до протоколу роздруківки з програми інтерактивного спілкування «Вайбер» переписки між ОСОБА_1 та особою, яка представилась співробітником ФСБ РФ на ім`я « ОСОБА_14 ».

З роздруківок листування в програмі «Вайбер», досліджених судом, убачається, що ОСОБА_1 написав для абонента «ОСОБА_33» на російській мові за змістом: «…Мотивация такая - не ту страну назвали Гондурасом , это раз, ну и сам понимаешь это деньги! Я готов работать!...», вказав, що займався «генеральною уборкою, зачисткою», розвідкою і слідкуванням, вказав певні відомості по Одеській області про військові частини, танкову бригаду, інститут сухопутних військ. На вказівку зібрати інформацію по ВЧ 2896 м. Кодима та необхідність провести розвідку ОСОБА_1 погодився, вказав на слабкі місця розташування частини, переслав геодані та схему ВЧ 2896. На запитання абонента «ОСОБА_33» щодо виведення із боєздатності даної частини ОСОБА_1 запропонував - «вивезти зі строю керівництво, пошкодити техніку», також надіслав інформацію про розташування та кількість приміщень, техніки, дані керівництва військової частини, запропонував підірвати техніку, просив переслати йому гроші, вказавши номер картки, повідомив про отримання коштів, повідомив про направлення колони військової техніки на схід. Крім того, погодився на проведення розвідки, закладення пристрою в іншому місті України (т. 3 а.п. 57-86).

8. З протоколу про результати проведення негласної слідчої розшукової дії - контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту від 13.08.2020 (доповнення до протоколу) убачається, що отримано дані, що можуть самостійно слугувати доказом або в сукупності з іншими доказами мати суттєве значення для з`ясування обставин злочину або встановлення осіб, що вчинили злочин. Зазначено про використання комп`ютерної техніки, на якому було створено імітаційний обліковий запис у додатку для спілкування «Вайбер», підписаний як «ОСОБА_33», зазначено дані мобільних операторів, номери зв`язку, мобільні пристрої та додатки, за допомогою яких здійснювалося спілкування.

У ході проведення вказаної слідчої дії, було досліджено листування у додатку «Вайбер`з 14.08.2020. З роздруківок листування в програмі «Вайбер», досліджених судом, убачається, що ОСОБА_1 отримав від абонента «ОСОБА_33» вказівку поїхати в м. Київ на поїзді (т.3 а.п. 87-95).

9. 23.06.2020 старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області звернувся до слідчого судді Рівненського апеляційного суду з клопотанням про надання дозволу на проведення комплексу негласних слідчих (розшукових) дій: зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж, установлення місцезнаходження радіоелектронного засобу, аудіо-, відеоконтроль особи, спостереження за особою, арешт кореспонденції стосовно ОСОБА_1 по даному кримінальному провадженні.

Ухвалою слідчого судді Рівненського апеляційного суду від 24.06.2020 клопотання задоволено, надано дозвіл на проведення стосовно ОСОБА_1 таких негласних слідчих (розшукових) дій: - аудіо-, відеоконтроль особи, накладено арешт на кореспонденцію ОСОБА_1 , зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж - абонентського номера : НОМЕР_7 та електронної поштової скриньки - ІНФОРМАЦІЯ_2 , установлення місцезнаходження радіоелектронного засобу - абонентського номера: НОМЕР_7 , без розкриття змісту повідомлень, що передаються, спостереження за особою з використанням відеозапису, фотографування, спеціальних технічних засобів для спостереження (т. 3 а.п. 96-98).

10. Постановою прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ та державної прикордонної служби прокуратури Рівненської області від 25.06.2020 було доручено оперативним співробітникам ВКР УСБУ в Рівненській області провести протягом 60 днів відносно ОСОБА_1 негласну слідчу (розшукову) дію - контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту, під час проведення якої створити умови, максимально наближені до справжніх щодо здійснення контакту з працівниками спеціальної служби РФ - ФСБ, встановлення мети такого контакту та пасивної практичної перевірки дійсних намірів ОСОБА_1 , з метою виконання негласної слідчої (розшукової) дії та практичної перевірки умислу ОСОБА_1 , використати заздалегідь ідентифіковані засоби - грошові кошти національної валюти, використати технічні імітаційні засоби та створити імітаційний обліковий запис у месенджері «Вайбер», та надано відповідне доручення (т. 3 а.п. 99-103).

11. 25.06.2020 старшим слідчим СВ УСБУ в Рівненській області було дано доручення оперативним співробітникам відділу контррозвідки УСБУ в Рівненській області в порядку ст.ст. 40-41 КПК України, щодо встановлення роду занять, характеристики особи ОСОБА_1 , механізму вчинення злочину, наявності у ОСОБА_1 банківських рахунків, номерів операторів мобільного зв`язку, поштових скриньок, акаунтів у соціальних мережах, та інші дані.

З протоколу про результати проведення негласної слідчої розшукової дії від 25.08.2020 вбачається, що отримано фактичні дані, які можуть бути використані для початку досудового розслідування. Зазначено про використання комп`ютерної техніки, зазначено дані мобільних операторів, номери зв`язку, мобільні пристрої та додатки, за допомогою яких здійснювалося спілкування.

В ході проведення вказаної слідчої дії, було досліджено телефонні розмови ОСОБА_1 та особи на ім`я ОСОБА_14 . В ході розмови ОСОБА_1 повідомив про намір під приводом виготовлення столярних виробів проникнути на територію військової частини о 12:00 год., згідно смс-повідомлень на адресу ОСОБА_16 , ОСОБА_1 написав про необхідність поїздки та потреби в коштах, вказавши банківську карточку ОСОБА_17 (т. 3 а.п.104-110).

12. 19.08.2020 старшим оперуповноваженим в ОВС 1 сектору відділу контррозвідки УСБУ в Рівненській області на адресу начальника СВ УСБУ в Рівненській області було направлено повідомлення про протиправне діяння, що містить ознаки злочину за попередньою правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 14 ст. 113 КК України, з додатками, рапорт щодо скерування матеріалів до слідчого відділу УСБУ в Рівненській області, внесено відомості в ЄРДР 19.08.2020, номер кримінального провадження 22020180000000031 (т. 3 а.п. 111-113).

13. Постановою начальника СВ УСБУ в Рівненській області від 19.08.2020 було доручено відповідним працівникам УСБУ в Рівненській області здійснювати досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 14 ст. 113 КК України групі слідчих та визначено старшого групи слідчих, 19.08.2020 повідомлено заступника прокурора Рівненської області про початок досудового розслідування, постановами заступника прокурора області від 19.08.2020 було визначено групу прокурорів у даному кримінальному провадженні (т.3 а.п. 116-117).

14. Постановою прокурора від 19.08.2020 матеріали досудового розслідування у кримінальних провадженнях № 22020180000000025 від 16.06.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 14 ч. 1 ст. 111 КК України, та № 22020180000000031 від 19.08.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 14 ст. 113 КК України, об`єднано в одне кримінальне провадження, якому присвоєно № 22020180000000025, відомості про об`єднання кримінальних проваджень внесено до ЄРДР (т. 3 а.п. 121-122).

15. Постановою начальника СВ УСБУ в Рівненській області від 19.08.2020 було доручено відповідним працівникам УСБУ в Рівненській області здійснювати досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 14 ст. 111, за ч. 1 ст. 14 ст. 113 КК України групі слідчих та визначено старшого групи слідчих, постановами заступника прокурора області від 09.09.2020, 10.09.2020, 12.09.2020, 21.12.2020 було внесено зміни щодо визначення групи прокурорів у даному кримінальному провадженні (т.3 а.п. 123-132).

16. 10.09.2020 старшим слідчим СВ УСБУ в Рівненській області було дано доручення співробітникам відділу контррозвідки УСБУ в Рівненській області в порядку п. 3 ч. 2 ст. 40 КПК України, щодо проведення слідчих (розшукових) дій, а саме встановити дату, час, місце, спосіб, механізм, мотиви та інші обставини злочинів, осіб, причетних до його вчинення із зазначенням ролі кожного, можливих джерел доказів; встановлення осіб, які контактували з ОСОБА_1 та можуть його впізнати; встановити місцезнаходження документів, які дають змогу ідентифікувати особу ОСОБА_1 ; встановлення контактних номерів телефону та інших засобів зв`язку, які використовує ОСОБА_1 , а також місця його знаходження, перебування, виду діяльності, встановлення характеризуючої інформації тощо.

На виконання доручення отримано інформацію від 12.09.2020, згідно якої у ході проведення оперативно-службової діяльності встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець та зареєстрований в АДРЕСА_1 , прибув в м. Рівне 09.09.2020 та проживає в орендованій квартирі за адресою: АДРЕСА_4 .

12.09.2020 ОСОБА_1 вчинив дії диверсійного характеру у АДРЕСА_5 , а саме на «Горбаківсько-Гориньградському водозаборі», шляхом поміщення на вказаному об`єкті пристрою, зовні схожому на вибуховий пристрій, що може нести загрозу життю та здоров`ю громадян.

ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_4 зберігає речі та документи, які можуть слугувати джерелом доказів у вказаному кримінальному провадженні, складові вибухових пристроїв та речовин, які можуть нести загрозу життю та здоров`ю громадян.

Про протиправну діяльність ОСОБА_1 може бути відомо громадянам ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , з якими ОСОБА_1 перебуває в дружніх відносинах.

На виконання доручення отримано інформацію від 28.09.2020, згідно якої у ході проведення оперативно-службової діяльності встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець та зареєстрований в АДРЕСА_1 в період липня-серпня 2020 року проживав в АДРЕСА_1 , де мешкає його мати ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . У період серпень-вересень 2020 року проживав за адресою: АДРЕСА_2 , яка належить ОСОБА_21 , періодично проживав у ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка зареєстрована в АДРЕСА_6 . Крім того, для фінансування операцій ОСОБА_1 використовував платіжну картку «Монобанку» № НОМЕР_8 , яка належить ОСОБА_19 та картку «Монобанку» № НОМЕР_9 , яка належить ОСОБА_20 .

На виконання доручення отримано інформацію від 05.10.2020, згідно якої у ході проведення оперативно-службової діяльності встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебував в інтимних відносинах з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка фактично проживала в АДРЕСА_7 , про деякі злочинні наміри повідомляв дану особу, їй було відомо, що ОСОБА_1 відбув у м. Рівне з метою заробітку коштів. Додатково встановлено, що ОСОБА_1 для фінансових операцій використовував платіжну картку ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , картка «Приватбанку» № НОМЕР_10 .

На виконання доручення отримано інформацію від 26.10.2020, згідно якої в ході проведення оперативно-службової діяльності було встановлено і допитано водія таксі «Опті-579» ОСОБА_8 , вказана особа у ніч з 11 вересня на 12 вересні 2020 року виконувала замовлення щодо доставки клієнта з вулиці Відінська в м. Рівне в с. Горбаків Гощанського району Рівненської області, отримано відповіді з ОК «Захід» щодо відомостей військового характеру.

Згідно відповіді Управління ОК «Захід» Міністерства оборони України № 501/1796 від 17.08.2020, зазначені у запиті відомості відносяться до інформації з обмеженим доступом відповідно до «Переліку відомостей Збройних сил України, що становлять службову інформацію (ПСІ-2017)», затвердженого наказом Генерального штабу Збройних Сил України від 22.11.2017 № 408, а саме:

- персональні дані, звання, посади, місця проживання командування військових частин, які задіюються в проведенні ООС на сході України - підпадають під пункт 3.37 ПСІ-2017 «Відомості, що розкривають персональні дані осіб, місце проходження служби військовослужбовців, яким надано статус учасника бойових дій за безпосередню участь у антитерористичній операції або іншого локального конфлікту»;

- розміщення військової техніки на території частини, яка задіюється в проведенні ООС на сході України - підпадають під пункт 1.2 ПСІ-2017 «Відомості за окремими показниками про склад, укомплектованість, забезпеченість, бойові можливості, положення і дії (характер діяльності) військ (сил) до батальйону (батальйонної тактичної групи, дивізіону, ескадрильї, корабля, ротного, взводного опорного пункту), включно в районі проведення антитерористичної операції або іншого збройного конфлікту (крім національних контингентів та персоналу)» та пункт 1.38 «Відомості про залучення (участь) військових частин (військових підрозділів, військових формувань) до участі в антитерористичній операції або іншому збройному конфлікті (крім відомостей, що підпадають під дію ЗВДТ)»;

- розміщення постів вартової служби - підпадають під пункт 16.1 ПСІ-2017 «Відомості про стан вартової та внутрішньої служб (за військову частину і вище (крім національних контингентів)»;

- режим функціонування контрольно-пропускного пункту на територію військової частини - підпадають під пункт 16.2 ПСІ-2017 «Відомості про порядок організації систем охорони та оборони позицій (об`єктів), сили та засоби, які виділяються для цього. Склад варт (добового наряду), розміщення постів, маршрути руху змін чатових, періодичність перевірок чатових, наявність засобів зв`язку та сигналізації з постами, система пропускного режиму на територію військової частини (об`єкта) установи, зразки діючих перепусток, використання паролів».

У випадку розголошення чи витоку зазначених відомостей до представників Російської Федерації передбачається високий ступінь ймовірної шкоди державній безпеці, а саме:

- загроза життю і здоров`ю командування військових частин та членів їх сімей, здійснення морально-психологічного впливу та шантажування противником представників командування військових частин з метою отримання інформації, що складає державну таємницю,

- використання отриманої інформації при плануванні бойових операцій противником, здійснення терористичних актів диверсійно-розвідувальними групами противника, знищення озброєння, військової техніки та особового складу військових частин, що залучені до ООС на сході України, захоплення опорних пунктів противником, деструктивний вплив противника на організацію управління ООС на сході України тощо.

Згідно відповіді Військової частини А 0796 від 25.08.2020, знищення трьох бойових машин РСЗВ БМ-21 «Град» вплине : - на зниження боєздатності реактивного артилерійського дивізіону загально-військової частини по озброєнню на 25%, в результаті чого підрозділ за показником «озброєння» оцінюється як не готовий; - на зниження вогневих можливостей реактивного артилерійського дивізіону на 33% (боєздатність втрачає одна реактивна артилерійська батарея дивізіону із трьох), що в свою чергу впливає на кількість цілей, що приймаються до ураження. Разом з тим, РСЗВ БМ-21 «Град» має важливе оборонне значення та є дорогоцінним озброєнням. Вартість однієї одиниці становить 6 млн. 42 тис. грн. Знищення трьох одиниць РСЗВ БМ-21 «Град» нанесе державі збитків на суму 18 млн. 126 тис. грн. (т. 3 а.п. 133-143).

17. Згідно протоколу затримання особи від 12.09.2020, о 07:48 год. у м. Рівне в районі гаражних приміщень, а саме на території напроти гаражного приміщення № НОМЕР_11 , які знаходяться поблизу будинку на вул. Відінська, 42 було затримано ОСОБА_1 за участю понятих, процесуального прокурора та оператора відеозйомки оперативного співробітника ВКР УСБУ в Рівненській області. Підстави затримання: 1) якщо цю особу застали під час вчинення злочину або замаху на його вчинення; 2) якщо безпосередньо після вчинення злочину очевидець , в тому числі потерпілий, або сукупність очевидних ознак на тілі, одязі, чи місці події вказують на те, що саме ця особа щойно вчинила злочин.

Затриманому ОСОБА_1 згідно з ч. 4 ст. 208 КПК України повідомлено підстави затримання, та у вчиненні якого злочину він підозрюється, роз`яснено права, в тому числі право на правову допомогу, надано доручення на захист ОСОБА_1 , негайно повідомлено про затримання та місце перебування близького родича (матір). ОСОБА_1 визнав, що частина речей, які знаходяться на землі поруч біля нього, належать йому, а саме чорна сумка з вмістом та мобільний телефон чорного кольору. Інший мобільний телефон, що лежав поруч у розібраному вигляді, який складався з корпусу телефону червоно-чорного кольору, батареї до нього та кришечки чорного кольору, йому невідомий. Особистий обшук затриманого не проводився. ОСОБА_1 від отримання копії протоколу про затримання та підпису відмовився в присутності понятих ( т. 3 а.п. 144-147).

18. Згідно доручення для надання безоплатної вторинної правової допомоги особі, яка відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважається затриманою та/або стосовно якої обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою від 12.09.2020 № 017-0001195, виданого регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області, ОСОБА_1 призначено захисника - адвоката Теперика О.В. Постановою старшого слідчого СВ УСБУ в Рівненській області від 12.09.2020 допущено адвоката Теперика О.В. до участі у кримінальному провадженні у якості захисника Безручка О.О. (т. 3 а.п. 148-150).

19. Згідно протоколу огляду місцевості від 12.09.2020, складеного старшим слідчим СВ УСБУ в Рівненській області в присутності понятих, за участю процесуального прокурора та оператора відео зйомки оперативного співробітника ВКР УСБУ в Рівненській області, було проведено огляд місцевості у м. Рівне в районі гаражних приміщень, а саме: напроти гаражного приміщення № НОМЕР_11 , які знаходяться поблизу будинку на вул. Відінська, 42, геодані : 50.6075255, 26.2725759, на місці затримання ОСОБА_1 .

У ході огляду на землі виявлено сумку чорного кольору, мобільний телефон чорного кольору та мобільний телефон у розібраному вигляді, що складався з корпусу телефону червоно-чорного кольору, батареї до нього та кришечки чорного кольору. Зазначені предмети розташовані на відстані приблизно 5 м до гаражного приміщення № НОМЕР_11 та лежали напроти нього.

Після чого слідчий продовжив огляд, у ході якого встановлено:

1) в сумці чорного кольору, знаходилися захисна маска, носова хустинка, зв`язка із двох ключів та 19 купюр номіналом 200 грн., 1 купюра номіналом 100 грн., 3 купюри номіналом 1 грн., 1 купюра номіналом 2 грн., 1 купюра номіналом 20 грн. Також у внутрішньому кармані сумки виявлено паспорт громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , НОМЕР_12 , виданий Кодимським РВ УСМВ України в Одеській області від 06.09.2007; посвідчення водія ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , НОМЕР_13 ; картка платника податків ОСОБА_1 № НОМЕР_14 .

Сумка чорного кольору, у якій знаходилися захисна маска, носова хустинка, зв`язка із двох ключів, поміщена у поліетиленовий пакет сірого кольору, горловина пакета обмотана ниткою чорного кольору, що унеможливлює допуск в середину без пошкодження упакування. Кінці нитки виведені на паперову бирку із пояснювальним написом, відтиском печатки «Для довідок № 1 слідчий відділ УСБУ в Рівненській області» (Пакет № 1). Учасники та поняті засвідчили підписом на паперовій бирці факт вилучення та упакування вищевказаних речей.

19 купюр номіналом 200 грн., 1 купюра номіналом 100 грн., З купюри номіналом 1 грн., 1 купюра номіналом 2 грн., 1 купюра номіналом 20 грн. поміщені у поліетиленовий пакет сірого кольору, горловина пакета обмотана ниткою чорного кольору, що унеможливлює допуск в середину без пошкодження упакування. Кінці нитки виведені на паперову бирку із пояснювальним написом, відтиском печатки «Для довідок № 1 слідчий відділ УСБУ в Рівненській області» (Пакет № 2). Учасники та поняті засвідчили підписом на паперовій бирці факт вилучення та упакування вищевказаних речей.

2) мобільний телефон чорного кольору марки ХІАОМІ в чохлі чорного кольору сіла батарея, з сім-картами «Київстар» з цифрами НОМЕР_15 та сім-картою з цифрами НОМЕР_16 . Предмет, зазначений у п. 2, поміщений у поліетиленовий пакет сірого кольору, горловина пакета обмотана ниткою чорного кольору, що унеможливлює допуск в середину без пошкодження упакування. Кінці нитки виведені на паперову бирку із пояснювальним написом, відтиском печатки «Для довідок № 1 слідчий відділ УСБУ в Рівненській області» (Пакет № 3). Учасники та поняті засвідчили підписом на паперовій бирці факт вилучення та упакування вищевказаних речей.

3) кнопочний мобільний телефон у розібраному вигляді, що складався з корпусу телефону червоно-чорного кольору, батареї до нього та кришечки чорного кольору «Ergo» F 181 Step ЕМЕІ 1: НОМЕР_17 , який у подальшому зібрано в одне ціле та поміщено у поліетиленовий пакет сірого кольору, горловина пакета обмотана ниткою чорного кольору, що унеможливлює допуск в середину без пошкодження упакування. Кінці нитки виведені на паперову бирку із пояснювальним написом, відтиском печатки «Для довідок № 1 слідчий відділ УСБУ в Рівненській області» (Пакет № 4). Учасники та поняті засвідчили підписом на паперовій бирці факт вилучення та упакування вищевказаних речей (т. 3 а.п. 151-175).

Постановою старшого слідчого СВ УСБУ в Рівненській області від 12.09.2020 у даному кримінальному провадженні визнано речовими доказами наступні предмети та речі: сумку чорного кольору, захисну маску, носову хустинку, зв`язку із двох ключів, купюри номіналом 200 грн., 1 купюру номіналом 100 грн., 3 купюри номіналом 1 грн., 1 купюру номіналом 2 грн., 1 купюру номіналом 20 грн., картку платника податків ОСОБА_1 № НОМЕР_1 , мобільний телефон марки XIAOMI в чохлі чорного кольору, з сім-картами «Київстар» з цифрами НОМЕР_15 та сім-картою з цифрами НОМЕР_16 , мобільний телефон «Ergo» F 181 Step EMEI 1: НОМЕР_17 , вилучені 12.09.2020 в ході проведення огляду місця події (т.3 а.п.151-159).

Постановою старшого слідчого СВ УСБУ в Рівненській області від 24.12.2020 визначено місце зберігання речових доказів.

20. 12.09.2020 старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області звернувся до слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області з клопотанням про арешт майна по даному кримінальному провадженні.

Ухвалою слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області від 14.09.2020 клопотання задоволено, накладено арешт на предмети, вилучені 12.09.2020 в ході проведення огляду місця події речі, а саме: сумку чорного кольору, захисну маску, носову хустинку, зв`язку із двох ключів, купюр номіналом 200 грн., 1 купюру номіналом 100 грн., 3 купюри номіналом 1 грн., 1 купюру номіналом 2 грн., 1 купюру номіналом 20 грн., картку платника податків ОСОБА_1 НОМЕР_18 , мобільний телефон марки 700402991126, ХІАОМІ мобільний в чохлі чорного кольору, з сім-картами «Київстар» з цифрами НОМЕР_19 та Сім-картою з цифрами телефон «Ergo» F 181 Step ЕМЕІ 1: НОМЕР_17 .

Згідно протоколу огляду від 23.12.2020 з фото таблицями, старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області провів огляд речових доказів, які містяться в пакеті № 2, а саме грошові цінності загальною сумою 3925 грн., купюрами в кількості 25 банкнот у валюті української гривні, з відповідними серійними номерами.

Дані 25 банкнот української гривні відкопійовано на окремі аркуши паперу А4, які долучено до даного протоколу як додатки. Хід огляду відображено у вигляді фото з відповідною послідовною нумерацією та приміток до даних фото. Зазначені вище предмети та первинне упакування, після проведення огляду поміщено до поліетиленового пакету сірого кольору № 2, горловина якого обмотана ниткою чорного кольору, кінці якої виведені назовні та скріплено паперовою биркою із відтиском печатки синього кольору «Для довідок № 1. Слідчий відділ. Управління Служби безпеки України в Рівненській області. Служба безпеки України», що відповідно унеможливлює несанкціоноване проникнення до нього, з підписом слідчого.

Згідно протоколу огляду від 23.12.2020 з фото таблицями, старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області провів огляд речових доказів, які містяться в пакеті № 1, а саме предмет, схожий на чорну наплічну сумку, при огляді в ній виявлено предмети: одноразову маску світло-синього кольору, зв`язку ключів - 2 ключі з двома брелоками, носовий платок в клітинку.

Хід огляду відображено у вигляді фото з відповідною послідовною нумерацією та приміток до даних фото. Зазначені вище предмети та первинне упакування після проведення огляду поміщено до поліетиленового пакету сірого кольору № 3, горловина якого обмотана ниткою чорного кольору, кінці якої виведені назовні та скріплено паперовою биркою із відтиском печатки синього кольору «Для довідок № 1. Слідчий відділ. Управління Служби безпеки України в Рівненській області. Служба безпеки України», що відповідно унеможливлює несанкціоноване проникнення до нього, з підписом слідчого.

Згідно протоколу огляду від 23.12.2020 з фото таблицями, старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області провів огляд речових доказів, які містяться в спец-пакеті МВС експертної служби № 2180152, а саме мобільний телефон марки Ergo чорного кольору без наявних пошкоджень, задній вигляд мобільного телефону, оглянуто IMEI 1 IMEI 2, відкрито заднюю кришку телефону.

Фото № 5 - увімкнений мобільний телефон Ergo чорного кольору моделі F 181 Step у вкладні «Набранные» знаходиться номер НОМЕР_20 , був набраний 7 (сім) разів (Фото № 6).

Хід огляду відображено у вигляді фото з відповідною послідовною нумерацією та приміток до даних фото. Зазначені вище предмети та первинні упакування, після проведення огляду поміщено до поліетиленового пакету сірого кольору № 4, горловина якого обмотана ниткою чорного кольору, кінці якої виведені назовні та скріплено паперовою биркою із відтиском печатки синього кольору «Для довідок №1. Слідчий відділ. Управління Служби безпеки України в Рівненській області. Служба безпеки України», що відповідно унеможливлює несанкціоноване проникнення до нього, з підписом слідчого.

Хід огляду відображено у вигляді фото з відповідною послідовною нумерацією та приміток до даних фото. Зазначені вище предмети та первинне упакування після проведення огляду поміщено до поліетиленового пакету сірого кольору № 3, горловина якого обмотана ниткою чорного кольору, кінці якої виведені назовні та скріплено наперовою биркою із відтиском печатки синього кольору «Для довідок № 1. Слідчий відділ. Управління Служби безпеки України в Рівненській області. Служба безпеки України», що відповідно унеможливлює несанкціоноване проникнення до нього, з підписом слідчого.

Постановою старшого слідчого СВ УСБУ в Рівненській області від 24.12.2020 визначено місце зберігання речових доказів (т. 3 а.п. 160-179).

21. 12.09.2020 старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області звернувся до слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області з клопотанням про арешт майна по даному кримінальному провадженні.

Ухвалою слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області від 14.09.2020 клопотання задоволено, накладено арешт на предмети, вилучені 12.09.2020 в ході проведення огляду місця події речі, а саме: коробку чорного кольору із написами «LG lifes good», апарат мобільного зв`язку синього кольору марки «Samsung», ІМЕІ НОМЕР_21 , з сім-карткою із номером НОМЕР_20 , елемент живлення з написом «Powercell», предмет прямокутної форми розміром приблизно 17смх6см, замотаний у папір коричневого кольору та заклеєний липкою стрічкою сірого кольору, предмет прямокутної форми розміром приблизно 6смх3см чорного кольору, дроти білого, червоного та чорного кольорів, які під`єднані до елемента живлення, апарата мобільного зв`язку та предмета чорного кольору, п`ять шматків поролону білого кольору (т. 4 а.п. 1-3).

22. 14.09.2020 старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області звернувся до слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку у квартирі за адресою: АДРЕСА_4 .

Ухвалою слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області від 14.09.2020 клопотання задоволено, надано дозвіл на проведення обшуку у квартирі за адресою: АДРЕСА_4 , з метою відшукання і виявлення персональних електронно-обчислювальних машин, ноутбуків, планшетів, мобільних телефонів, SІМ-карток та тримачів до них, оптичних, магнітних та інших носіїв цифрової інформації, документів, записників, робочих зошитів, чорнових записів, складових вибухових пристроїв та речовин.

Згідно протоколу обшуку від 14.09.2020, до якого додано відеозапис слідчої дії, старшим слідчим СВ УСБУ в Рівненській області у присутності понятих за участю власників квартири було проведено обшук у квартирі за адресою: АДРЕСА_4 , в ході якого у спальній кімнаті квартири було виявлено джинси темно-синього кольору з написом «JROKKO», в кишені яких виявлено запальничку «Clipper», вказані джинси та запальничку поміщено до поліетиленового пакету «Пакет №1», горловина якого обмотана ниткою чорного кольору, кінці якої виведені назовні та скріплено паперовою биркою із пояснювальними написами та підписами учасників слідчої дії. В подальшому у спальній кімнаті виявлено сумку темно-синього кольору із написом «DOCKERS», яку вилучено і поміщено до поліетиленового пакету «Пакет №2», горловина якого обмотана ниткою чорного кольору, кінці якої виведені назовні та скріплено паперовою биркою із пояснювальними написами та підписами учасників слідчої дії.

Постановою старшого слідчого СВ УСБУ в Рівненській області від 15.09.2020 дані предмети визнано речовими доказами та приєднано до кримінального провадження.

16.09.2020 старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області звернувся до слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області з клопотанням про арешт майна по даному кримінальному провадженні.

Ухвалою слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області від 16.09.2020 клопотання задоволено, накладено арешт на предмети, вилучені 14.09.2020 в ході проведення обшуку, а саме: джинси темно-синього кольору з написом «JROKKO», запальничку «Clipper», сумку темно-синього кольору із написом «DOCKERS».

Згідно протоколу огляду від 23.12.2020 з фото таблицями, старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області провів огляд речових доказів, які містяться в пакеті № 2, а саме предмет, схожий на наплічну сумку для ноутбука «DOCKERS» темно-синього кольору, всередині пуста.

Постановою старшого слідчого СВ УСБУ в Рівненській області від 24.12.2020 визначено місце зберігання речових доказів (т. 4 а.п. 4-22).

23. Постановою старшого слідчого СВ УСБУ в Рівненській області від 18.09.2020 по даному кримінальному провадженні призначено судову дактилоскопічну експертизу.

Як убачається з висновку експерта № 1.3-312/20 від 23.10.2020, проведеного Рівненським НДЕКЦ при МВС України, дослідженого судом: - на поверхнях коробки з написом «LG Life`s good» та пристрою прямокутної форми розмірами 175х65х30 мм, що вилучені 12.09.2020 року на території «Горбаківсько-Гориньгардського» відділу комунального підприємства «Рівнеоблводоканал» за адресою: вул. Центральна, 46 с. Горбаків Гощанського району Рівненської області, виявлено сліди папілярних узорів рук найбільшими розмірами по вісях 25х28 мм, 18х42 мм, 15х21 мм, 8х20 мм, 14х24 мм.

На поверхнях апарата мобільного зв`язку «Samsung» та його складових частинах з сім - картою, елементі живлення з написом «Powercell», предметі прямокутної форми розмірами 70х30х38 мм, дротах білого, червоного та чорного кольорів та предмета чорного кольору, апарата мобільного зв`язку мобільного телефону «Ergo» F 181 та його складових частинах, що вилучені 12.09.2020 року на території «Горбаківсько-Гориньгардського» відділу комунального підприємства «Рівнеоблводоканал» за адресою: вул. Центральна, 46 с. Горбаків Гощанського району Рівненської області, слідів папілярних узорів рук, не виявлено.

2. Сліди папілярних узорів рук найбільшими розмірами по вісях 25х28 мм, 18х42 мм, 15х21 мм, 8х20 мм, 14х24 мм, що виявлені на поверхнях коробки з написом «LG Life`s good» та пристрою прямокутної форми розмірами 175х65х30 мм, що вилучені 12.09.2020 року на території «Горбаківсько-Гориньгардського» відділу комунального підприємства «Рівнеоблводоканал» за адресою: вул. Центральна, 46 с. Горбаків Гощанського району Рівненської області, не придатні для ідентифікації за ними особи чи осіб, що їх залишила (залишили).

3. Дати відповідь на питання: «Якщо дані сліди папілярних узорів рук, придатні для ідентифікації за ними особи, то чи належать вони підозрюваному ОСОБА_1 .?» не можливо в зв`язку з тим, що сліди папілярних узорів рук найбільшими розмірами по вісях 25х28 мм, 18х42 мм, 15х21 мм, 8х20 мм, 14х24 мм, непридатні для ідентифікації за ними особи чи осіб, що їх залишила.

(т. 4 а.п. 23-66).

24. 01.10.2020 старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області звернувся до слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів по даному кримінальному провадженні.

Ухвалою слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області від 02.10.2020 клопотання задоволено, надано слідчим слідчого відділу Управління СБ України в Рівненській області тимчасовий доступ до документів (інформації) про зв`язок абонентів, надання телекомунікаційних послуг, отримання телекомунікаційних послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів, передавання (з прив`язками до базових станцій), в тому числі спроби з`єднань та службові, які здійснювались абонентами оператора телекомунікації ТОВ «Лайфселл» з номерами: НОМЕР_2 , НОМЕР_3 за період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2020 по максимальний термін та можливістю зробити їх копії, а також з можливістю подальшого вилучення вказаної інформації в письмовому вигляді та на електронному носієві інформації.

Згідно протоколу тимчасового доступу до речей та документів та опису речей та документів від 24.10.2020, дану інформацію було скопійовано на диск DVD-R Videx з написом 18646 та диск долучено до матеріалів кримінального провадження.

Згідно протоколу огляду від 27.12.2020, старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області провів огляд вмісту DVD-R диску з написом 18646 вк, додатку до протоколу тимчасового доступу від 29.10.2020, де виявлено папку з назвою «18646» у які файл з розширенням .хlsx з назвою «detail_results_18646» розміром 121 КБ (124 492 байт), у якому міститься інформація щодо трафікації з"єднань абонента НОМЕР_2 та НОМЕР_3 , його місцезнаходження відносно базових станцій.

Оглядом встановлено, що у файлі з розширенням .хlsx з назвою «detail_results_18646» розміром 121 КБ (124 492 байт) наявна інформація щодо трафікації з`єднань абонента НОМЕР_2 та абонента НОМЕР_3 , відповідно до якої підтверджуються обставини, що є предметом розслідування у даному кримінальному провадженні, а саме здійснення дзвінка 12.09.2020 7:36:48 з № 380637077386 на № 380637077504. Як додаток додано роздруківку з файла з розширенням .хlsx з назвою «detail_results_18646» розміром 121 КБ (124 492 байт) на 39 арк., які досліджені судом.

(т. 4 а.п. 67-76).

25. 01.10.2020 старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області звернувся до слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів по даному кримінальному провадженні.

Ухвалою слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області від 02.10.2020 клопотання задоволено, надано слідчим слідчого відділу Управління СБ України в Рівненській області тимчасовий доступ до документів (інформації про зв`язок абонентів, надання телекомунікаційних послуг, отримання телекомунікаційних послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів, передавання ( з прив`язками до базових станцій), в тому числі спроби з`єднань та службові, які здійснювались абонентами оператора телекомунікації ПрАТ "ВФ Україна" з номером: НОМЕР_22 за період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2018 по максимальний термін та можливістю зробити їх копії, а також з можливістю подальшого вилучення вказаної інформації в письмовому вигляді та на електронному носієві інформації.

Згідно протоколу тимчасового доступу до речей та документів та опису речей та документів від 29.10.2020, дану інформацію було скопійовано на диск DVD-R Videx та диск долучено до матеріалів кримінального провадження.

Згідно протоколу огляду від 27.12.2020, старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області провів огляд вмісту DVD-R диску з написом GD-20-09589/КІ - додатку до протоколу тимчасового доступу від 29.10.2020, де виявлено файл з розширенням .хlsх з назвою «22558» розміром 1,11 МБ (1 171 938 байт), у якому міститься інформація щодо трафікації з`єднань абонента НОМЕР_7 та його місцезнаходження відносно базових станцій.

Оглядом встановлено, що у файлі з розширенням .хlsх з назвою «22558» розміром 1,11 МБ (1 171 938 байт) наявна інформація щодо трафікації з`єднань абонента НОМЕР_7 , відповідно до якої підтверджуються обставини, що є предметом розслідування у даному кримінальному провадженні, а саме перебування останнього відносно місцезнаходження базових станцій на території м. Кодима, Одеської області у період з 30.06.2020 по початок серпня 2020 року. У тому числі підтверджується інформація щодо руху останнього до м. Рівне з 08.09.2020. Перебування ОСОБА_1 з 09.09.2020 по 12.09.2020 у м.Рівне, у тому числі наявні з`єднання 10.09.2020 у смт Гоща біля КП «Рівнеоблводоканал» с. Антопіль, с. Бабин Рівненської області та 12.09.2020 біля КП «Рівнеоблводоканал» с. Бабин, с. Симонів, с. Федорівка, с. Антопіль Рівненської області. (Маршрут слідування до с. Горбаків, Рівненської області). Судом оглянуто додаток - роздруківку з файла з розширенням .хlsх з назвою «22558» розміром 1,11 МБ (1 171 938 байт), на 66 арк.

(т. 4 а.п. 77-150).

26. Постановою старшого слідчого СВ УСБУ в Рівненській області від 12.09.2020 визнано речовими доказами коробку чорного кольору із написами «LG lifes good», апарат мобільного зв`язку синього кольору марки «Samsung», ІМЕІ НОМЕР_21 , з сім-карткою із номером НОМЕР_20 , елемент живлення з написом «Powercell»,предмет прямокутної форми розміром приблизно 17смх6см, замотаний у папір коричневого кольору та заклеєний липкою стрічкою сірого кольору, предмет прямокутної форми розміром приблизно 6смх3см чорного кольору, дроти білого, червоного та чорного кольорів, які під`єднані до елемента живлення, апарата мобільного зв`язку та предмета чорного кольору, п`ять шматків поролону білого кольору.

(т. 4 а.п. 151-152).

27. Згідно протоколу огляду від 12.09.2020, складеного старшим слідчим в ОВС СВ УСБУ в Рівненській області в присутності понятих, за участю оператора відео зйомки, було проведено огляд місцевості - територію «Горбаківсько-Гориньградського відділу КП РОВК», що знаходиться за адресою: Рівненська область, Гощанський район, с. Горбаків, вул. Центральна, 46, що являє собою місцевість, огороджену парканом та колким дротом із наявними спорудами. Безпосередньо огляд проводився на даху станції зворотної подачі води. Встановлено, що на вказаному даху знаходяться бетонні конструкції, закриті залізними люками, конструкції мають циліндричну форму та схожі на колодязі.

Поблизу одного з колодязів виявлено предмет невідомого походження, а саме коробку прямокутної форми чорного кольору з написом «LG lifes good». Після відкриття кришки коробки встановлено, що у ній містяться наступні предмети: апарат мобільного зв`язку синього кольору марки «Samsung», елемент живлення типу «крона» з написом «Powercell», предмет прямокутної форми розміром приблизно 17смх6см, замотаний у папір коричневого кольору та заклеєний липкою стрічкою сірого кольору, предмет прямокутної форми розміром приблизно 6смх3см чорного кольору, дроти білого, червоного та чорного кольорів, які під`єднані до елемента живлення, апарата мобільного зв`язку та предмета чорного кольору.

Оглядом телефону встановлено, що на моніторі (екрані) наявна інформація про два пропущені виклики із вказівкою часу 07:36 СБ 12 вер, в подальшому встановлено, що вказані виклики здійснювались з сім-карти з номером НОМЕР_23 . У подальшому шляхом вводу комбінації *#06# встановлено IMEI апарата НОМЕР_21. Далі шляхом вводу комбінації *161# встановлено, що у даному терміналі зв`язку міститься сім-карта з номером телефону НОМЕР_20 . Також у виявленій коробці містяться п`ять шматків поролону білого кольору.

В подальшому всі виявлені предмети були поміщені у першопочаткову коробку чорного кольору із написом «LG lifes good», після чого дану коробку поміщено до картонної коробки, яку поміщено у пакет з полімерного матеріалу, завантажувальний отвір якого зв`язано коричневою ниткою, кінці якого виведено на бирку з пояснювальним написом. На бирці проставлено підписи понятих та учасників слідчої дії та відтиски печатки. Пакету умовно присвоєно № 1.

В ході огляду вилучено: коробку чорного кольору із написами «LG lifes good», апарат мобільного зв`язку синього кольору марки «Samsung», ІМЕІ НОМЕР_21 , з сім-карткою із номером НОМЕР_20 , елемент живлення з написом «Powercell»,предмет прямокутної форми розміром приблизно 17смх6см, замотаний у папір коричневого кольору та заклеєний липкою стрічкою сірого кольору, предмет прямокутної форми розміром приблизно 6смх3см чорного кольору, дроти білого, червоного та чорного кольорів, які під`єднані до елемента живлення, апарата мобільного зв`язку та предмета чорного кольору, п`ять шматків поролону білого кольору.

(т. 4 а.п. 153-158).

28. 12.09.2020 старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області звернувся до слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області з клопотанням про проведення огляду по даному кримінальному провадженні.

Ухвалою слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області від 14.09.2020 клопотання задоволено, надано дозвіл на проведення 12.09.2020 огляду території (місцевості) за адресою: Рівненська область, Гощанський район, с. Горбаків, вул. Центральна, 46, яке належить РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал», з метою виявлення та вилучення предметів, що мають значення для досудового розслідування (є знаряддями вчинення злочину), а саме: коробки чорного кольору із написами «LG lifes good», апарат мобільного зв`язку синього кольору марки «Samsung», ІМЕІ НОМЕР_21 , з сім-карткою із номером НОМЕР_20 , елемент живлення з написом «Powercell», предмету прямокутної форми розміром приблизно 17смх6см, замотаного у папір коричневого кольору та заклеєного липкою стрічкою сірого кольору, предмету прямокутної форми розміром приблизно 6смх3см чорного кольору, дротів білого, червоного та чорного кольорів, які під`єднані до елемента живлення, апарата мобільного зв`язку та предмета чорного кольору, п`яти шматків поролону білого кольору.

Згідно протоколу огляду від 23.12.2020, старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області провів огляд: речових доказів, які містяться в спец-пакеті МВС експертної служби № 42005767, який є додатком до протоколу огляду від 12.09.2020 за адресою: Рівненська область, Гощанський район, с. Горбаків, вул. Центральна, 46 у даному кримінальному провадженні.

Оглядом встановлено, що у вмісті спец-пакету МВС експертної служби № 42005767, який належним чином упакований без наявних пошкоджень цілісності, виявлено предмет, схожий на вибуховий пристрій, що складається із коробки прямокутної форми чорного кольору з кришкою та друкованим написом на верхній частині «LG lifes good», з наступними розмірами: висотою 6 см довжиною 28 см шириною 13 см. Коробка прямокутної форми чорного кольору з кришкою та друкованим написом на верхній частині «LG life's good», в коробці прямокутної форми знаходиться п`ять частин поролону. Мобільний телефон марки «Samsung», модель GТ-Е1200М кольору, схожого на темно-синій в якій знаходиться SІМ-карта Lifecell з номером НОМЕР_20 та друкований ІМEI НОМЕР_21 . Номер сім-карти встановлено шляхом увімкнення даного телефону та перегляду його функціонального меню, щодо налаштувань телефону, а саме інформації щодо відображення сім-карти, яка влаштована у вказаний вище мобільний телефон «Samsung», модель GТ-Е1200М ІМEI НОМЕР_21 .

У тому числі у вказаному пакеті, виявлено первинне упакування предмету, зовні схожого на вибуховий пристрій та бирку з підписами учасників слідчої дії вищевказаного огляду. Хід слідчої дії відбувався відповідно до порядку фотографування зазначених предметів, відображається у нумерації фото.

Зазначені вище предмети, окрім предмету чорного кольору прямокутної форми розміром приблизно 6смх3см (GPS трекер), первинне упакування та спец-пакет МВС експертної служби № 42005767, після проведення огляду поміщено до поліетиленового пакету сірого кольору № 1, горловина якого обмотана ниткою чорного кольору, кінці якої виведені назовні та скріплено паперовою биркою із відтиском печатки синього кольору «Для довідок № 1. Слідчий відділ. Управління Служби безпеки України в Рівненській області. Служба безпеки України», що відповідно унеможливлює несанкціоноване проникнення до нього, з підписом слідчого.

В коробці прямокутної форми під п`ятьма частинами поролону знаходиться середніх розмірів предмет, схожий на пластид прямокутної форми, обгорнутий пергаментним папером світло-коричневого кольору та армованим скотчем сірого кольору. Предмет схожий на пластид, під`єднаний до телефону, GPS-трекеру та до учбового детонатору. В коробці прямокутної форми чорного кольору також знаходиться: акумуляторна батарея GP на 9 V; задня кришка та акумуляторна батарея для телефону «Samsung», модель GТ-Е1200М. GPS -трекер з друкованим надписом 1 OFT, та під`єднаний до проводів чорного та червоного кольору.

Постановою старшого слідчого СВ УСБУ в Рівненській області від 23.12.2020 визначено місце зберігання даних речових доказів.

(т. 4 а.п. 159-168).

29. Постановою прокурора від 12.09.2020 у даному кримінальному провадженні кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 14 ч. 1 ст. 111 КК України, перекваліфіковане на кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 111 КК України, а кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 14 ст. 113 КК України, перекваліфіковане на кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 15 ст. 113 КК України. Відомості про прийняте рішення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

(т. 4 а.п. 169-171).

30. 12.09.2020 старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області повідомив ОСОБА_1 про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 111 та ч.2 ст. 15 ст. 113 КК України, вручено пам`ятку про права та обов`язки обвинуваченого.

(т. 4 а.п. 172-179).

31. 13.09.2020 старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області звернувся до слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області з клопотанням про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ОСОБА_1 по даному кримінальному провадженні.

Ухвалою слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області від 14.09.2020 клопотання задоволено, застосовано щодо ОСОБА_1 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів - до 10.11.2020, строк тримання під вартою рахувати з 07 год. 48 хв. 12.09.2020, визначено розмір застави 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

(т. 4 а.п. 181-186).

32. 08.10.2020 старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області звернувся до слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області з клопотанням про тимчасовий доступ до документів по даному кримінальному провадженні.

Ухвалою слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області від 12.10.2020 клопотання задоволено, надано слідчим слідчого відділу Управління СБ України в Рівненській області тимчасовий доступ до документів, із можливістю вилучення в паперовому та електронному вигляді, до документів (інформації), які становлять банківську таємницю та знаходяться у АТ «Universal Bank», ЄДРПОУ 21133352, МФО 322001, м. Київ, вул. Автозаводська, 54/19, зокрема:

- документів, що стали підставою для видачі платіжних карток АТ «Universal Bank», ЄДРПОУ 21133352, МФО 322001, а саме картка/рахунок № НОМЕР_8 , НОМЕР_9 (заяв та інше);

- роздруківку руху грошових коштів по картковим рахункам № НОМЕР_8 , НОМЕР_9 за період з 01.08.2020 по 12.09.2020, із зазначенням осіб, номерів банківських карток/рахунків, які здійснювали переказ грошових коштів на дані картки та з даних карток;

- відомості щодо місць та часу зняття грошових коштів із карткових рахунків № НОМЕР_8 , № НОМЕР_9 , за період з 01.08.2020 по 12.09.2020.

Згідно протоколу тимчасового доступу до речей та документів та опису речей та документів від 30.10.2020, дану інформацію було скопійовано на диск DVD-R Videx та диск долучено до матеріалів кримінального провадження.

Згідно протоколу огляду від 27.12.2020, старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області провів огляд вмісту DVD-R диску з написом 18646 вк - додатку до протоколу тимчасового доступу від 30.10.2020, де виявлено файл з розширенням .хlsх з назвою «21874», у якій міститься дві папки.

Одна з папок має назву «НОМЕР_9» розміром 560 МБ (5 881 205 байт), інша має назву «НОМЕР_8» розміром 3,67 МБ (3 858 882 байт), що відповідає номерам карткових рахунків, щодо яких здійснювався тимчасовий доступ.

У папці, яка має назву «НОМЕР_9» розміром 560 МБ (5 881 205 байт) наявний вміст, що відображений у знімку № 1.

У файлі з назвою «ОСОБА_38_Виписка_за_період_з_01-08-2020_по_12-09-2020» наявна інформації щодо транзакції 04.09.2020 у сумі 1000 гривень на рахунок НОМЕР_9 від ОСОБА_22 . Даний картковий номер ( НОМЕР_9 ) відкритий на ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .

У папці, яка має назву «НОМЕР_8» розміром 367 МБ (3 858 882 байт) наявний наступний вміст, що відображений у знімку № 2.

У файлі з назвою «ОСОБА_39_Виписка_за_період_з_01-08-2020_по_12-09-2020» наявна інформація про поповнення 13.08.2020 14:54:41 картки НОМЕР_8 через термінал ІВОХ на суму 1000 гривень.

Роздруківка вказаної виписки додана до протоколу. Даний картковий номер ( НОМЕР_8 ) відкритий на ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Дана інформація збігається з інформацію щодо переказів згідно протоколів за результати проведення спеціального слідчого експерименту у даному кримінальному провадженні.

Як додаток додано роздруківку з файла з розширенням .хlsх «ОСОБА_38_Виписка_за_період_з_01-08-2020_по_12-09-2020», на 1 арк.; - роздруківка з файла з розширенням .хlsх з назвою «ОСОБА_39_Виписка_за_період_з_01-08-2020_по_12-09-2020», які досліджено судом.

(т. 5 а.п. 1-12).

33. 08.10.2020 старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області звернувся до слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області з клопотанням про тимчасовий доступ до документів по даному кримінальному провадженні.

Ухвалою слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області від 12.10.2020 клопотання задоволено, надано слідчим слідчого відділу Управління СБ України в Рівненській області тимчасовий доступ до документів (інформації), які становлять банківську таємницю та знаходяться у АТ КБ «Приватбанк» (МФОЗ 05299, код ЄДРПОУ 14360570, адреса: 49094 м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 50), зокрема: - документів, які стали підставою для відкриття та обслуговування банківського рахунку за картковим номером рахунку № НОМЕР_10 , який належить ОСОБА_16 , з можливістю вилучення копій зазначених документів як в паперовому, так і в електронному вигляді, у тому числі документів (інформації) про рух коштів, фото та відеоматеріали обготівкування коштів через банкомати за вищевказаним картковим рахунком у період з 01.05.2020 по 12.09.2020.

Згідно протоколу тимчасового доступу до речей та документів та опису речей та документів від 02.11.2020, дану інформацію було скопійовано на диск СD-R та диск долучено до матеріалів кримінального провадження.

Згідно протоколу огляду від 27.12.2020, старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області провів огляд вмісту СD-R диску з написом ухвала 569/13155/20 1-кс/569/5328/20 - додатку до протоколу тимчасового доступу від 02.11.2020, де виявлено файл з розширенням .zip з назвою «4451».

У файлі з назвою «НОМЕР_53.pdf» наявна інформація про поповнення 24.07.2020 о 14:39:00 та 14:41:59 картки НОМЕР_10 через термінал самообслуговування на загальну суму 5986 гривень. Роздруківка вказаного файлу додана до протоколу. Даний картковий номер НОМЕР_10 відкритий на ім`я ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Дана інформація збігається з інформацією щодо переказів згідно протоколу за результатами проведення спеціального слідчого експерименту у даному кримінальному провадженні.

(т. 5 а.п. 13-21).

34. 20.10.2020 старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області звернувся до командира військової частини № 2896 із запитом в порядку ст. 93 КПК України про надання інформації щодо перебування ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на території військової частини за період з 01.07.2020 по 30.07.2020 з долученням документів та інших матеріалів, які підтверджують вищезазначену діяльність останнього.

02.11.2020 отримано відповідь на запит № 1515 від 20.11.2020, з якої вбачається, що у пункті постійної дислокації військової частини А2896 міста Кодима є: книга запису відвідувачів на КПП військової частини А2896; - книга обліку порушень пропускного режиму військової частини А2896; - книга обліку видачі одноразових перепусток військової частини. Вищезазначені книги черговою службою КПП належним чином не велись, на підставі цього, облік відвідувачів належним чином не здійснювався та інформація про перебування осіб на території у проміжки часи відсутня.

(т. 5 а.п. 22-23).

35. 15.09.2020 старшим слідчим СВ УСБУ в Рівненській області надано доручення в порядку п.3 ч.2 ст. 40 КПК України, на адресу начальника ВКР УСБУ в Рівненській області провести слідчі (розшукові) дії, а саме: провести огляд мобільного телефону ХІАОМІ в чохлі чорного кольору, з сім-картами «Київстар» з цифрами НОМЕР_15 та сім-картою з цифрами НОМЕР_16 , який поміщено у поліетиленовий пакет сірого кольору, горловина пакета обмотана ниткою чорного кольору, що унеможливлює допуск в середину без пошкодження упакування. Кінці нитки виведені на паперову бирку із пояснювальним написом, відтиском печатки «Для довідок № 1 слідчий відділ УСБУ в Рівненській області» (Пакет № 3); - за результатами даного огляду скласти відповідний протокол огляду з дотриманням вимог, визначених КПК України.

Згідно протоколу за результатами проведення огляду мобільного телефону чорного кольору з чохлом марки «Xiaomi Redmi 6a» в даному кримінальному провадженні, від 21.10.2020, старшим оперуповноваженим в ОВС 1 сектору ВКР УСБУ в Рівненській області проведено огляд мобільного телефону чорного кольору з чохлом марки «Xiaomi Redmi 6a».

Оглядом встановлено:

При розкриванні поліетиленового пакета виявлено мобільний телефон чорного кольору з чохлом марки «Xiaomi Redmi 6a». При відкритті слоту 1 для сім картки, було виявлено сім-картку мобільного оператора звязку «Київстар» із цифровими позначеннями: НОМЕР_24 , НОМЕР_25 , НОМЕР_26 , НОМЕР_27 . При відкритті слоту 2 для сім-картки було виявлено сім-картку мобільного оператора «Водафон», з цифрофими позначеннями: 7004, 0299, 1126, 4GLTE.

При увімкненні телефону виявлено, що телефон не перебуває під графічним чи іншим захистом. В розділі меню «Налаштування» «загальна інформація» встановлено, що в слоті 1 знаходиться мобільний номер оператора «Київстар» - НОМЕР_28 та ІМЕІ НОМЕР_29 , в слоті 2 знаходиться мобільний номер оператора «Водафон» НОМЕР_7 та ІМЕІ НОМЕР_30 .

На першому головному екрані телефона виявлено додаток для спілкування «Вайбер» та додаток соціальної мережі Інтернет «Вконтакте». При відкритті «Вайберу» виявлено листування з наступними абонентами, які підписані:

1. «ОСОБА_41», який використовує мобільний номер НОМЕР_31 ;

2. «ОСОБА_40» - використовує мобільний номер НОМЕР_32 ;

3. Без назви НОМЕР_33 ;

4. «ОСОБА_33» НОМЕР_34 ;

5. «ОСОБА_43».

6. «ОСОБА_42» НОМЕР_35 ;

7. НОМЕР_36 ;

8. НОМЕР_37 ;

9. «ОСОБА_44» НОМЕР_38 ;

10. «Монобанк»;

11. «ОСОБА_45» НОМЕР_39 .

В ході огляду встановлено, що листування у додатку «Вайбер» із абонентами «ОСОБА_40» НОМЕР_32 , без назви НОМЕР_33 , ОСОБА_33 НОМЕР_34 лише мають значення для досудового розслідування, решта не містить оперативно-вагомої інформації, носять лише побутовий характер.

Додано додатки у вигляді скріншотів переписки у «Вайбері» з абонентом «ОСОБА_33», без назви НОМЕР_33 , «ОСОБА_40» НОМЕР_32 .

При огляді телефонної книжки виявлено 105 контактів, які записані в даний телефон та журнал викликів.

При відкритті додатку соціальної мережі Інтернет «Вконтакте», на головній сторінці: id НОМЕР_6, підписана як «ОСОБА_12» «НЕ ВЕРЬ…НЕ БОЙСЯ…НЕ ПРОСИ…» із зображенням особи в мотошоломі, сидячи на чорному мотоциклі, в особистій інформації вказано: город Одесса. В приватних повідомленнях виявлено два користувача « ОСОБА_23 » та « ОСОБА_13 », з якими із вказаної соціальної сторінки велося листування. Із користувачем « ОСОБА_23 » листування не містить інформації, яка б могла мати значення для досудового розслідування.

Також на вказаній сторінці виявлено 11 користувачів, які значаться у розділі «друзі». При огляді соцсторінок вказаних користувачів інформації, яка могла мати значення для досудового розслідування, не виявлено.

Додаток до протоколу «скріншоти» соціальної мережі «Вконтакте» та листування із користувачем « ОСОБА_13 ».

Додаток до протоколу «скріншоти» листування в месенджері «Вайбер» із абонентом «ОСОБА_40», яка користується мобільним номером НОМЕР_32 .

Додаток до протоколу - скріншоти соціальної мережі «Вконтакте» та листування із користувачем « ОСОБА_13 ».

Як вбачається з додатку до протоколу - скриншотів листування в месенджері «Вайбер» з абонентом «ОСОБА_33», який користувався мобільним номером НОМЕР_34 , з переписки, дослідженої судом, вбачається, що ОСОБА_1 писав на російській мові: «Если ты помнишь, я говорил тебе…Я мечтал быть спецом…ГРУ ФСБ» (т.5 а.п.35). З дослідженої судом подальшої переписки вбачається обговорення щодо прибуття в с. Горбаків Гощанського району, закладення коробки та механізму для її вибуху, надіслання скриншотів геолокації та місцеперебування обвинуваченого, обвинувачений звітував про вивчення місцевості та можливих точок для закладення вибухівки, звітував про всі дії, пов`язані із закладкою вибухівки.

(т. 5 а.п. 24-76).

Як вбачається з додатку до протоколу - скриншотів листування в месенджері «Вайбер» з абонентом, який користувався мобільним номером НОМЕР_33 , з переписки, дослідженої судом, вбачається обговорення стану здоров`я та подальших дій ОСОБА_1 (т. 5 а.п. 77-78).

Як вбачається з додатку до протоколу - скриншотів листування в месенджері «Вайбер» з абонентом «ОСОБА_40», яка користується мобільним номером НОМЕР_32 , з переписки, дослідженої судом, вбачається у вересні 2020 року обговорення стану здоров`я ОСОБА_1 та спілкування на особисті теми (т.5 а.п. 79-84).

Як вбачається з додатку до протоколу - скриншотів листування в соціальній мережі «Вконтакте» з користувачем « ОСОБА_13 », з переписки, дослідженої судом, вбачається обговорення співпраці ОСОБА_1 з агентами спецслужб Російської Федерації, налагодження зв`язку з ними, які корисні навички має ОСОБА_1 , обговорення роботи по об`єктах, суми винагороди та інші питання, пов`язані з співпрацею ОСОБА_1 з агентами спецслужб Російської Федерації (т.5 а.п. 85-88).

36. 30.10.2020 старшим слідчим СВ УСБУ в Рівненській області постановою призначено судову комп`ютерно-технічну експертизу.

Як убачається з висновку експерта Рівненського НДЕКЦ при МВС України ОСОБА_24 № 1.4-137/20 від 03.12.2020:

- Не виявлено з`ємних цифрових носіїв інформації в мобільному телефоні «Xiaomi Redmi 6a» (М1804С3СG), ІМЕІ: НОМЕР_29 , ІМЕІ2: НОМЕР_30 , S/N: « НОМЕР_40 », призначених для зберігання файлів зображень. Серед доступного наявного інформаційного вмісту цифрового носія інформації мобільного телефону виявлено 4657 файлів зображень. Виявлені файли, їх перелік з атрибутами та контрольними сумами записано у електронному вигляді, на один оптичний диск для лазерних систем зчитування: «DVD-R» до папки з назвою «Files», що додається до висновку експерта у вигляді Додатку 1 (файл-перелік «FileList.xlsx», контрольна сума за алгоритмом SHA1 - «D92DЕ5957DDF09522ЕD6А7165ЕF237DВЕF8С5942»).

Відповісти на питання: «Чи присутні серед видаленого та наявного інформаційного вмісту цифрового носія інформації мобільного телефону ХІАОМІ файли зображень? Виявлені файли разом з їхніми атрибутами прошу скопіювати на цифровшй носій інформації» в частині «серед видаленого інформаційного вмісту» не представилось можливим в зв`язку з відсутністю у розпорядженні експерта спеціального програмно-апаратного комплексу.

2. Серед доступного наявного інформаційного вмісту пам`яті мобільного телефону «Xiaomi Redmi 6a» (М1804С3С6), ІМЕІ: НОМЕР_29 , ІМЕІ2: НОМЕР_30 , S/N: «cf9ec6e87d31» виявлено 4657 файлів зображень. Виявлені файли, їх перелік з атрибутами та контрольними сумами записано у електронному вигляді, на один оптичний диск для лазерних систем зчитування: «DVD-R» до папки з назвою «Files», що додається до висновку експерта у вигляді Додатку 1 (файл-перелік «FileList.xlsx», контрольна сума за алгоритмом SHA1 - «D92DЕ5957DDF09522ЕD6А7165ЕF237DВЕF8С5942»).

(т. 5 а.п. 89-100).

37. 20.08.2020 старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області звернувся до слідчого судді Рівненського апеляційного суду з клопотаннями про надання дозволу на проведення комплексу негласних слідчих (розшукових) дій.

Ухвалою слідчого судді Рівненського апеляційного суду від 20.08.2020 клопотання задоволено, надано дозвіл на проведення стосовно ОСОБА_1 таких негласних слідчих (розшукових) дій:

- аудіо-, відеоконтроль особи;

- зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж - абонентського номера: НОМЕР_7 , мобільного терміналу системи зв`язку - ІМЕІ НОМЕР_41 , що знаходяться у володінні та користуванні ОСОБА_1 , із застосуванням відповідних засобів відбору та фіксації змісту інформації, яка передається особою та має значення для досудового розслідування, а також одержання, перетворення і фіксації різних видів сигналів, що передаються каналами зв`язку;

- зняття інформації з електронних інформаційних систем - мобільного терміналу системи зв`язку - ІМЕІ НОМЕР_41 , електронної поштової скриньки - ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

- установлення місцезнаходження радіоелектронного засобу - абонентського номера: НОМЕР_7 , мобільного терміналу системи зв`язку - ІМЕІ НОМЕР_41 , що знаходяться у володінні та користуванні ОСОБА_1 , без розкриття змісту повідомлень, що передаються,

- спостереження за особою з використанням відеозапису, фотографування, спеціальних технічних засобів для спостереження.

Ухвалою слідчого судді Рівненського апеляційного суду від 20.08.2020 клопотання задоволено, надано дозвіл на проведення стосовно ОСОБА_1 таких негласних слідчих (розшукових) дій:

- обстеження публічно недоступних місць, житла чи іншого володіння особи, а саме: квартири, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 (належить на праві приватної власності ОСОБА_25 ) та "Горбаківсько-Гориньградськоговодозабору" за адресою: АДРЕСА_5 , шляхом таємного проникнення до них, з метою виявлення і фіксації слідів вчинення особливо тяжких злочинів, речей і документів, що мають значення для досудового розслідування (імітаційний вибуховий пристрій) та встановлення технічних засобів аудіо-, відеоконтролю особи;

- установлення місцезнаходження радіоелектронних засобів - абонентських номерів: НОМЕР_3 , НОМЕР_2 , мобільних терміналів системи зв`язку - ІМЕІ НОМЕР_21 , ІМЕІ НОМЕР_17 та ІМЕІ НОМЕР_42 , без розкриття змісту повідомлень, що передаються.

Згідно постанови прокурора Прокуратури Рівненської області від 20.08.2020 про проведення негласної слідчої (розшукової) дії - контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту, прийнято рішення:

1. В ході досудового розслідування кримінального провадження № 22020180000000025 від 16.06.2020 з метою отримання відомостей щодо дійсності намірів вчинення злочину проти основ національної безпеки України, встановлення інших осіб, які можуть бути причетні до вчинення кримінального правопорушення, а також перевірки наявності в діях ОСОБА_1 ознак інших кримінальних правопорушень проти основ національної та громадської безпеки, провести відносно громадянина України ОСОБА_1 , негласну слідчу (розшукову) дію - контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту, шляхом проведення зустрічі з ОСОБА_1 з метою поставлення йому завдань від імені представника спецслужби ФСБ Російської Федерації для вчинення ОСОБА_1 дій, направлених на шкоду державній безпеці України у формі вчинення диверсії на території Рівненської області.

2. Під час проведення негласної слідчої (розшукової) дії використати технічні імітаційні засоби, раніше створений імітаційний обліковий запис у «месенджері».

3. Під час проведення негласної слідчої (розшукової) дії використати заздалегідь ідентифіковані засоби - грошові кошти Національної валюти України зі спеціального фонду УСБУ в Рівненській області в сумі, яку буде обумовлено з ОСОБА_1 , для реалізації умислу останнього. Спеціальні імітаційні засоби не використовувати.

4. Для підтвердження умислу ОСОБА_1 на вчинення диверсії використати несправжній (імітаційний) засіб щодо проведення вибухів, що імітує вибуховий пристрій з дистанційним методом підриву, виготовлення якого доручити співробітникам ВКР УСБУ в Рівненській області, про що скласти відповідний протокол.

5. Залучити для проведення зустрічі особу з числа співробітників СБУ, яка проводитиме зустріч з ОСОБА_1 від імені співробітника спецслужби ФСБ Російської Федерації для постановлення вищезазначених завдань.

6. Негласну слідчу (розшукову) дію провести протягом 30 (тридцяти днів) з 20 серпня 2020 року по 18 вересня 2020 року включно.

7. Виконання постанови про проведення негласної слідчої (розшукової) дії - контроль за вчиненням злочину доручити оперативним співробітникам ВКР УСБУ в Рівненській області,

та надано відповідне доручення оперативному підрозділу ВКР УСБУ в Рівненській області на проведення негласної слідчої (розшукової) дії - невідкладно виконати вказану постанову.

21.08.2020 старшим слідчим СВ УСБУ в Рівненській області надано доручення в порядку статті 40 КПК України, на адресу начальника ВКР УСБУ в Рівненській області провести слідчі (розшукові) дії, вказані в резолютивній частині вказаних ухвал слідчих суддів Рівненського апеляційного суду.

Згідно протоколу про результати проведення негласної слідчої розшукової дії - аудіо контролю особи, від 18.09.2020, старшим оперуповноваженим в ОВС ВКР УСБУ в Рівненській області, встановлено:

- 08.09.2020 приблизно о 17 год. 35 хв., в м. Одеса, по вул. Макаренка, на автостоянці біля будівлі № 2а, відбулася розмова між ОСОБА_1 (Особа 2) та особою на ім`я « ОСОБА_26 » (Особа 1), який згідно постанови про проведення негласної слідчої (розшукової) дії - контролю за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту № 20-1667т від 20.08.2020 року був залучений для проведення зустрічі від імені співробітника спецслужби ФСБ РФ. Судом досліджено роздруківку розмови між ОСОБА_1 (Особа 2) та особою на ім`я « ОСОБА_26 » (Особа 1), на російській мові, в ході якої ОСОБА_1 вказав, що він розуміє, яку організацію представляє його співрозмовник, який представився офіційним співробітником ФСБ РФ, на запитання співрозмовника чим може бути корисним ОСОБА_1 повідомив, що він був в злочинному угрупуванні «Карабас», займався «ліквідацією та зачисткою», вчиняв вбивства за допомогою пістолета «ТТ», виконував завдання агента на ім`я ОСОБА_14 щодо отримання інформації по військовій частині завдяки діючим військовослужбовцям, мотиви співпраці є матеріальні та ідеологічні, родичі проживають в Російській Федерації. На запитання ОСОБА_1 відповів, що готовий співпрацювати, під диктовку написав зобов`язання про добровільну згоду на конфіденційну співпрацю з Федеральною службою безпеки Російської Федерації, та зобов`язується виконувати поставлені задачі, взяв собі псевдонім «ОСОБА_47», отримав від співрозмовника завдання їхати в м. Рівне, де орендована квартира за адресою АДРЕСА_4 , в шафі сумка з іншою частиною коштів, також отримав 5000 грн. та під диктовку написав розписку про отримання коштів.

(т. 5 а.п. 101-128).

38. Згідно розписки від 08.09.2020, дослідженої судом, убачається, що ОСОБА_1 власноручно написав на російській мові: «Я, ОСОБА_47 отримав від співробітника Федеральної служби Безпеки Російської Федерації грошові кошти в сумі 5000 грн.». У судовому засіданні обвинувачений підтвердив факт власноручного написання даної розписки.

(т. 5 а.п. 129).

Згідно зобов`язання від 08.09.2020, дослідженого судом, убачається, що ОСОБА_1 власноручно написав на російській мові: «Зобов`язання. Я, ОСОБА_1 , даю добровільну згоду на конфіденційну співпрацю з Федеральною службою Безпеки Російської Федерації. При цьому зобов`язуюсь виконувати всі поставлені йому завдання співробітниками ФСБ. При цьому зобов`язують таємно зберігати факт співпраці з органами ФСБ РФ. З метою конспірації обираю собі псевдонім «ОСОБА_47». В судовому засіданні обвинувачений підтвердив факт власноручного написання даного зобов`язання.

(т. 5 а.п. 130).

Постановою старшого слідчого СВ УСБУ в Рівненській області від 13.10.2020 дані розписки визнано речовими доказами та визначено зберігати їх при матеріалах справи.

(т. 5 а.п. 131-132).

39. Згідно протоколу про результати проведення негласної слідчої розшукової дії - у вигляді негласної (розшукової) дії у вигляді зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж - абонентського номеру НОМЕР_7 , від 18.09.2020, старшим оперуповноваженим в ОВС 1 сектору ВКР УСБУ в Рівненській області, встановлено, що в ході його проведення отримано фактичні дані, які згідно з п.1 ст. 10 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» та ч.1 ст. 256 КПК України, можуть бути використані для початку досудового розслідування. У ході даної негласної слідчої розшукової дії досліджено зміст телефонних розмов ОСОБА_1 з абонентом на ім`я ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , з яких убачається, що ОСОБА_1 розповідає про прибуття в інше місто; з абонентом НОМЕР_43 , якій ОСОБА_1 10.09.2020 замовляє таксі з с. Горбаків Гощанського району до м. Рівне від кафе «Кавуся», з абонентом НОМЕР_44 - водієм таксі, з абонентом «ОСОБА_46» НОМЕР_32 , з розмови вбачається, що вона будила ОСОБА_1

12.09.2020 о 02:38 та 03:27 год.; з абонентом служби таксі «Опті», з розмови убачається, що ОСОБА_1 о 03.31 год. 12.09.2020 замовив таксі на 04.30 год. ранку з АДРЕСА_8 , з абонентом НОМЕР_4 - водієм таксі.

Убачається з розмови з абонентом служби таксі «Опті», що ОСОБА_1 о 05.51 год. 12.09.2020 замовив таксі з АДРЕСА_8 , з абонентом НОМЕР_4 - водієм таксі.

Досліджено зміст телефонних розмов ОСОБА_1 з абонентом НОМЕР_45 на ім`я ОСОБА_28 , з яких убачається, що ОСОБА_1 розповідає про виконання роботи в іншому місті, що її повинні у нього прийняти, що в процесі виконання роботи він змок і сушить одяг.

(т. 5 а.п. 133-148).

40. Згідно протоколу про результати проведення негласної слідчої розшукової дії - у вигляді негласної (розшукової) дії від 18.09.2020 у вигляді аудіо-, відеоконтролю особи в АДРЕСА_4 , стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у період з 20.08.2020 по 18.09.2020 включно, складено цей протокол про те, що в ході його проведення отримано фактичні дані, які згідно з п. 1 ст. 10 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» та ч.1 ст. 256 КПК України можуть бути використані для початку досудового розслідування.

Як убачається з даного протоколу:

09 вересня 2020 р. Епізод №1 (04:45-05:00). О 04:49 в контрольоване приміщення зайшов громадянин України ОСОБА_1 , поклав сумку чорного кольору прямокутної форми на ліжко. Після чого взяв мобільний телефон, сів на ліжко. О 04:52 ОСОБА_1 оглянув тумбочку коричневого кольору, яка знаходилась біля ліжка, а також шафу коричневого кольору із двома дзеркалами. За дверима шафи, у відділенні ОСОБА_1 взяв предмети - сумку синього кольору, яку дістав та поставив на ліжко. У подальшому ОСОБА_1 почав оглядати сумку, дістав з неї конверт коричневого кольору, у якому останній знайшов грошові кошти, після чого, ОСОБА_1 вказаний предмет відклав на ліжко та почав далі оглядати вміст сумки. О 04:53 ОСОБА_1 дістав із сумки синього кольору коробку прямокутної форми чорного кольору, яку відкрив та оглянув, потім закрив та сховав у сумку. У подальшому ОСОБА_1 дістав із коричневого конверту мобільний телефон чорного та червоного кольорів і грошові кошти, відставив сумку на підлогу та почав на ліжку перераховувати грошові кошти, які він дістав із коричневого конверту, перериваючись брав мобільний телефон, з яким він зайшов до приміщення. Перерахувавши грошові кошти, ОСОБА_1 сховав їх у конверт коричневого кольору, з якого він їх дістав, та поклав його на ліжко. Потім поклав до конверту мобільний телефон червоно-чорного кольору, який він з нього дістав, та сам конверт поклав на ліжко. Після чого, ОСОБА_1 взяв сумку синього кольору, яка стояти на підлозі біля ліжка та поклав її до шафи із двома дзеркалами. О 04:59 ОСОБА_1 взяв конверт коричневого кольору, який лежав на ліжку та сховав його у тумбу, яка знаходиться біля ліжка.

10 вересня 2020 р. Епізод № 2 (06:45-07:00).

06:53 ОСОБА_1 лежить на ліжку у контрольованому приміщенні. о 06:54 ОСОБА_1 бере мобільний телефон, який знаходився біля розетки та був підключений до зарядного пристрою. Бере мобільний телефон, відключає його від зарядного пристрою, розвертається та починає розмову з особою жіночої статі, в ході якої ОСОБА_1 говорить: - «та это не сдача, это не сьемная квартира, это - явочная квартира, «блат-хата», понимаешь?».

10 вересня 2020 р. Епізод № 3 (07:45-08:00). 07:51 ОСОБА_1 лежить на ліжку у контрольованому приміщенні, розмовляє по телефону через відеозв`язок із особою жіночої статі. Під час розмови він відкриває тумбу коричневого кольору, яка знаходиться біля ліжка, у яку він попередньо поклав конверт коричневого кольору із грошовими коштами та мобільним телефоном, відкриває шухляду та показує зазначені речі співрозмовниці.

10 вересня 2020 р. Епізод № 6 (21:45-22:00). 21:57 ОСОБА_1 говорить по мобільному телефону на гучномовці. ОСОБА_1 : - «Так, так. Просто мне было интересно что это, руки полезли понимаешь». В ході розмови ОСОБА_1 вказав співрозмовнику на ім`я ОСОБА_14 , що відкрив коробку, там знаходиться мобільний телефон, дроти і збоку квадратна крона. ОСОБА_33 вказав приєднати перед виїздом. Потім вони обговорюють через яке місце проникати на територію і де покласти пристрій. У ході розмови ОСОБА_1 вказав на російській мові: «Да рассвет будет уже позний. Я вернусь сюда полюбому. Это факт, я видел как что и почем. Просто я тебе еще раз говорю, был бы у меня ТТ с глушителем, я бы легко там..».

10 вересня 2020 р. Епізод № 7 (22:45-23:00). 22:48 ОСОБА_1 говорить по своєму мобільному телефоні по відеозвязку із особою жіночої статі, підходить до шафи із двома дзеркалами, дістає сумку синього кольору, кладе її на ліжко, дістає чорну коробку прямокутної форми, відкриває та демонструє її співрозмовниці. При цьому говорять. ОСОБА_1 : - «Смотри видишь? Невстановлена особа: - Что-то вижу. ОСОБА_1 : - Чтобы ты понимала, это разнесет, слов не говори, а просто посмотри. Как-то так короче. Полтора килограмма. Это я делаю сегодня ночью заклад. Невстановлена особа: - А зачем мне это ты сейчас говоришь? ОСОБА_1 : - Я хочу тебе это сказать, я тебя люблю».

Під час розмови ОСОБА_1 кладе коробку чорного кольору назад в сумку синього кольору та ставить її до шафи із двома дзеркалами, потім розмовляють на сторонні теми.

ОСОБА_1 : - «Я буду себя приводить в форму, потому что в четыре утра валю».

11 вересня 2020 р. Епізод № 8 (05:30-05:45). 05:35 ОСОБА_1 говорить по мобільному телефону, бере із шафи з двома дзеркалами сумку синього кольору, дістає із неї коробку прямокутної форми чорного кольору, відкриває її, підключає батарейку, та вмикає мобільний телефон, який міститься в коробці. Потім він закриває коробку, ховає її у сумку синього кольору та ставить її назад до шафи із двома дзеркалами.

11 вересня 2020 р. Епізод № 8 (08:45-09:00). 08:57 ОСОБА_1 говорить по телефону з особою чоловічої статі на імя ОСОБА_14 , дістає із шафи з двома дзеркалами сумку синього кольору, із неї дістає прямокутну коробку чорного кольору, відкриває її, вимикає телефон, який знаходиться в коробці та від`єднує крону (батарейку). Далі спілкуються по телефону.

12 вересня 2020 р. Епізод № 8 (04:15-04:30). 04:15 ОСОБА_1 спілкується по мобільному телефону із особою чоловічої статі на ім`я ОСОБА_14 . Говорять нерозбірливо. Обговорюють можливі шляхи проникнення на об`єкт. 04:16 ОСОБА_1 заходить у приміщення, відкриває шафу із двома дзеркалами, дістає з неї сумку синього кольору та ставить її на ліжко. При цьому говорить, що телефон червоно-чорний лежить в тумбі біля ліжка. Бере його, вмикає та перевіряє чи є номер телефону у розділі набрані, дістає коробку чорного кольору, диктує номер НОМЕР_20 , бере червоно-чорний телефон та вимикає його, кладе його в тумбочку коричневого кольору, яка знаходиться біля ліжка. Потім, бере коробку чорного кольору прямокутної форми, відкриває її, підключає крону (батарейку) та вмикає телефон, який знаходиться в коробці, закриває коробку, кладе коробку до сумки синього кольору. Сумка розташована на ліжку, ОСОБА_1 виходить із кімнати та говорить по телефону. 04:28 ОСОБА_1 заходить до кімнати, одягається.

12 вересня 2020 р. Епізод № 10 (04:30-04:45). 04:31 У ОСОБА_1 дзвонить мобільний телефон, він розмовляє. Дзвонить невстановлена особа чоловічої статі, представляється таксистом. ОСОБА_1 каже, що виходить за три хвилини. Бере сумку синього кольору, виходить.

12 вересня 2020 р. Епізод № 10 (06:45-07:00). 06:48 ОСОБА_1 заходить до приміщення, знімає верхній одяг, сідає на ліжко. Бере до рук власний мобільний телефон. 06:50 дзвонить особі чоловічої статі на ім`я ОСОБА_14 . Розмовляють.

ОСОБА_1 : « Алло , братуха, я - дома. ОСОБА_33: - Все нормально? ОСОБА_1 : - У меня все нормально. ОСОБА_33: - Я жду пока ты мне скажешь, что ты все сделал. ОСОБА_1 : - Я все сделал... я немножко запачкал это ковровое покрытие в квартире, ничего страшного...ты смотрел эту штуку, или кто там будет смотреть? ОСОБА_33: - Эту штуку будут смотреть. ОСОБА_1 : - Смотри , я просто еще раз повторюсь, я не хочу сбоя с моей стороны. Мы были на связи, я надеюсь, что я сделал, я не хочу сбоя, понял о чем я?... ОСОБА_33: - Смотри, мы говорили что, может будет лучше, что ты не с хаты сделаешь это? ОСОБА_1 : - Да, конечно...я считаю, допустим я выйду за километр-два и тогда...у меня эта труба выключена, она выключена, вот я уже ее достал...смотри, вот где мы положили штучку не может быть что ее поднял кто-то? ОСОБА_33: - Нет, такого нет, ты давай переодивайся и выходи. ОСОБА_1 : - Сейчас скупнусь и выхожу, ты мне скажи сколько у меня есть времени?... ОСОБА_33: - Ну давай минут десять тебе достаточно? ОСОБА_1 : - Достаточно...Короче я пошел, искупнусь и наберу. ОСОБА_33: - Давай. 06:56 ОСОБА_1 говорить із особою жіночої статі, говорить що тільки що зайшов додому, розповідає що забруднив квартиру...

12 вересня 2020 р. Епізод № 11 (07:15-07:30). 07:22 ОСОБА_1 одягається. 07:27 ОСОБА_1 бере з тумбочки коричневого кольору, яка знаходиться біля ліжка мобільний телефон червоно-чорного кольору та виходить із приміщення.

(т. 5 а.п. 149-156).

41. Згідно протоколу про результати проведення негласної слідчої розшукової дії - контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту від 18.09.2020, спрямованого на створення відповідних умов в обстановці, максимально наближеній до реальної, з метою перевірки спрямованості намірів, спостереженням за поведінкою та прийняттям рішень щодо вчинення злочину громадянином України ОСОБА_1 .

У результаті проведення негласної слідчої (розшукової) дії - контролю за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту отримано дані, що можуть самостійно слугувати доказом або в сукупності з іншими доказами мати суттєве значення для з`ясування обставин злочину або встановлення осіб, що вчинили злочин. Під час проведення негласної слідчої (розшукової) дії використовується комп`ютер персональний - планшетний, який перебуває на інвентаризаційному обліку у відділі контррозвідки Управління, марки «Samsung SM-T510», на якому створено імітаційний обліковий запис у додатку для спілкування «Вайбер» підписаний як «ОСОБА_33» з мобільним номером оператора зв`язку «Вееline» (Республіка Казахстан) НОМЕР_34 . ОСОБА_1 використовує мобільний телефон марки «Xiaomi Redmi 6А» з IМЕI НОМЕР_41 та мобільним додатком для спілкування «Вайбер», зареєстрований за мобільним номером НОМЕР_22 та підписаний як « ОСОБА_32 ».

У ході проведення вказаної слідчої дії, з 02.09.2020 шляхом штучного створення умов для телефонного, електронного та особистого спілкування з використанням програми інтерактивного спілкування «Вайбер» почала відбуватися переписка між ОСОБА_1 та особою, яка представилась співробітником ФСБ РФ на ім`я «ОСОБА_33» (в якості вказаної особи виступає співробітник СБУ), дану переписку досліджено судом. В ході переписки відбувалося організація замовлення для ОСОБА_1 , який надав інформацію по банківській картці, на яку потрібно перераховувати кошти, відбувався інструктаж дій ОСОБА_1 , в тому числі дій з коробкою з вибухівкою, переписка стосовно всіх дій ОСОБА_1 , з 25.08.2020 по 12.09.2020, в тому числі щодо закладення вибухівки, повернення до квартири, вихід ОСОБА_1 та вжиття ним дій щодо приведення вибухівки в дію - здійснення телефонних викликів на номер мобільного оператора, звітування про вчинення всіх дій для особи на ім`я ОСОБА_33

(т. 5 а.п. 157-189).

42. Згідно протоколу про результати проведення негласної слідчої розшукової дії - контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту від 18.09.2020, спрямованого на створення відповідних умов в обстановці, максимально наближеній до реальної, з метою перевірки достовірності фактів, отриманих під час досудового розслідування, що можуть свідчити про причетність до злочинної діяльності ОСОБА_1 , а також розкриття тяжкого злочину. У результаті проведення негласної слідчої ( розшукової) дії - контролю за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту отримано дані, що можуть самостійно слугувати доказом або в сукупності з іншими доказами мати суттєве значення для з`ясування обставин злочину або встановлення осіб, що вчинили злочин.

У ході проведення вказаної слідчої дії, з 25.08.2020 по 12.09.2020 року шляхом штучно створенних умов для телефонного, електронного та особистого спілкування, з використанням програми інтерактивного спілкування «Вайбер» відбувалась переписка між ОСОБА_1 та особою, яка представилась співробітником ФСБ РФ на ім`я «ОСОБА_33». У ході спілкування ОСОБА_1 домовився із вказаним співробітником спецслужби РФ про зустріч в м. Одеса з посередником (особа 1), який також представився співробітником ФСБ РФ та перебуває на території України. Вказана зустріч відбулася 08.09.2020 в м. Одеса, вул. Макаренка, у дворі будівлі № 2а.

Згідно постанови про проведення негласної слідчої (розшукової) дії - контролю за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту, посередником між «ОСОБА_34» та ОСОБА_1 виступала Особа 1, яка в ході зустрічі представилася ім`ям « ОСОБА_26 ». Узгодження зустрічі та дата її проведення попередньо відбулась з « ОСОБА_34 » через мобільний додаток «Вайбер». « ОСОБА_26 » 08.09.2020 використовувавши мобільний телефон марки «Blackview» з ІМЕІ НОМЕР_46 з мобільним номером телефону оператора «Водафон» № НОМЕР_47 зателефонував ОСОБА_1 на номер НОМЕР_7 та домовився про зустріч.

Зустріч відбулася о 17 год. 40 хв. за вищевказаною адресою в автомобілі марки «Рено Лоджі», попередньо обладнаною технічними засобами для аудіо-, відеоконтролю особи. ОСОБА_1 підійшов до авто та сів на переднє пасажирське сидіння, був одягнений в сині джинси, чорну футболку та сонцезахисні окуляри, при собі мав чорну шкіряну борсетку та мобільний телефон чорного кольору марки «Ксіомі». Розмова відбувалася в авто приблизно 20 хв., у ході якої ОСОБА_1 повідомив свої мотиви співпраці із спецслужбами країни-агресора, а також в письмовій формі дав добровільну згоду про конфіденційне співробітництво з ФСБ РФ та розписку про отримання 5 тисяч гривень від представника даної спецслужби. Після вказаної розмови « ОСОБА_26 » та ОСОБА_1 вийшли з авто та прослідували до закладу громадського харчування, де придбали кавовий напій. Через 10-15 хв. до авто марки «Рено Лоджі» під`їхало авто марки «Шкода Октавія», яка слідувала в напрямку м. Рівне та водій якої, через мобільний додаток «Блаблакар» погодився взяти ОСОБА_1 в якості пасажира у вказане місто (протокол АК, ВК додається).

09.09.2020 ОСОБА_1 прибув в м. Рівне та оселився в заздалегіть обумовленій квартирі з посередником на імя « ОСОБА_26 », від якого і отримав адресу даного помешкання. О 04 год. 40 хв., зайшовши у вказане приміщення, ОСОБА_1 у спальній кімнаті в шафі для одягу віднайшов синю сумку, в якій був розміщений імітаційний вибуховий пристрій та кошти в розмірі 15 тисяч гривень. Про імітаційний вибуховий пристрій, залишений у даній квартирі, ОСОБА_1 попередньо обговорював із співробітником на імя « ОСОБА_14 », тому ОСОБА_1 чітко усвідомлював, що він віднайде у вказаному житловому приміщенні (протокол вручення коштів та імітаційного вибухового пристрою додається).

Проживаючи за вказаною адресою, ОСОБА_1 готувався до вчинення злочину, передбаченого ст. 113 КК України, 12.09.2020 на території Рівненської області, а саме на «Горбаківсько-Гориньградському водозаборі» в АДРЕСА_5 . Інформацію про даний обєкт ОСОБА_1 отримав від співробітника ФСБ РФ на імя «ОСОБА_33» у вигляді повідомлення на «Вайбер» з геолокацією на «Гугл Мап». Дані про вказаний обєкт, а саме назву, призначення, функціонування, охорону, ОСОБА_1 мав довідатися самостійно.

У зв`язку з цим, 10.09.2020 ОСОБА_1 на таксі відвідав с. Горбаків Гощанського району Рівненської області з метою провести розвідку на зазначеному об`єкті. У подальшому, проживаючи на квартирі на АДРЕСА_4 ОСОБА_1 за допомогою мережі Інтернет вивчав всю наявну інформацію про «Горбаківсько-Гориньградський водозабір», а також вивчав та приводив в дію імітаційний вибуховий пристрій. Також перебуваючи на вказаній адресі підтримував зв`язок через мобільний додаток «Вайбер» із представником ФСБ РФ на ім`я «ОСОБА_33». Крім того, в телефонному режимі та через вказаний мобільний додаток ОСОБА_1 повідомляв своїм знайомим про місце свого проживання та частково повідомляв про свої злочинні наміри.

Згідно отриманого завдання від представника ФСБ РФ на ім`я «ОСОБА_33» щодо розміщення імітаційного вибухового пристрою на «Горбаківсько-Горинградському водозаборі» попередньо привівши в дію вибуховий пристрій ОСОБА_1 о 04 год. 30 хв. 12.09.2020, замовивши таксі, направився в с. Горбаків (протокол АК, ВК додається).

Близько 05 год. 30 хв. 12.09.2020 ОСОБА_1 прибув в с. Горбаків, де вийшов з таксі поблизу «Горбаківсько-Горинградського водозабору», пройшовши центральні ворота вказаного об`єкту, останній переліз через бетонну загорожу та проник на територію водозабору. Пройшовши по території водоканалу, ОСОБА_1 віднайшов резервуар відкачки питної води та на даху по центру вказаного резервуару помістив імітаційний вибуховий пристрій, попередньо його перевіривши. Після цього, переліз через паркан та лісосмугою направився в напрямку кафе «Кавуся», де викликав таксі та направився в м. Рівне.

Прибувши в м. Рівне, ОСОБА_1 направився за місцем тимчасового проживання. Орієнтовно через 30 хв. вийшов на вулицю та прослідував в напрямку приватних гаражних приміщень, що знаходяться поблизу будинків №№ 42, АДРЕСА_9 . Зайшовши на територію зазначених гаражів, ОСОБА_1 здійснив дзвінок із мобільного телефону, який слугувовав дистанційним засобом для детонації вибухового пристрою, який ним був залишений на «Горбаківсько-Гориньградському водозаборі». Після вказаної дії ОСОБА_1 був затриманий співробітниками підрозділу ЦСО «Альфа».

(т. 5 а.п. 190-192).

43. Згідно протоколу вручення заздалегідь ідентифікованих засобів від 07.09.2020, грошові кошти в сумі 5000 грн., надані старшим оперуповноваженим в ОВС 1 сектору ВКР УСБУ в Рівненській області для начальника Сарненського МРВ УСБУ в Рівненській області для участі у проведенні негласної слідчої (розшукової) дії - контроль за вчиненням злочину, у формі спеціального слідчого експерименту з метою перевірки дійсних намірів ОСОБА_1

(т. 5 а.п. 193-199).

44. Згідно протоколу виготовлення ідентифікованих імітаційних засобів від 07.09.2020, з метою виготовлення імітаційного засобу - вибухового пристрою, взято картонну коробку прямокутної форми чорного кольору з кришкою, з наступними розмірами: висотою 6 см, довжиною 28 см шириною 13 см. Всередину вказаної коробки поміщено наступне. З метою імітації вибухової речовини - пластиду, взято пластилін сірого кольору та розмірами: висотою 2,5 см, шириною 6,5 см та довжиною 17 см, який обмотано пергаментним папером світло-коричневого кольору та армованим скотчем сірого кольору. Крім того, до вказаної коробки поміщено учбовий електродетонатор, під`єднаний до пристрою, акумуляторної батареї марки «GР», напругою 9 V, мобільного телефону марки Samsung моделі «GТ-Е1200» синього кольору, ІМЕІ НОМЕР_21 , з мобільним номером оператора «Lifecell» НОМЕР_3 , який слугуватиме імітаційним детонатором для активізації макету вибухового пристрою та мобільний телефон марки Ergo моделі «F181 Stер» з ІМЕІ НОМЕР_17 та ІМЕІ НОМЕР_42 , з корпусом червоно-чорного кольору, в якому міститься SІМ-картка з номером НОМЕР_2 , який слугуватиме дистанційним пристроєм для активації макету вибухового пристрою.

Крім того, вказаний імітаційний вибуховий засіб поміщено в сумку марки «Dockers» синього кольору, виготовленої з цупкого матеріалу, прямокутної форми з наступними розмірами: висотою 27 см, шириною 14 см, довжиною 37 см. На виготовлення даного імітаційного вибухового пристрою та придбання сумки було використано грошові кошти в сумі 1200 (одна тисяча двісті) гривень.

Ідентифіковані засоби - грошові купюри, макет вибухового пристрою з мобільним телефоном Samsung моделі «GТ-Е1200», які надано Управлінням СБ України в Рівненській області для старшого оперуповноваженого в ОВС 1 сектору ВКР Управління СБ України в Рівненській області та в подальшому підлягають залишенню в житловій квартирі за адресою: АДРЕСА_4 по місцю тимчасового проживання громадянина України ОСОБА_1 . Тобто передаються ОСОБА_1 у спосіб, раніше обумовлений з ним. Грошові кошти зі спецфонду являють собою українську валюту.

В ході проведення слідчої дії виготовлено фото-таблицю макету вибухового пристрою, на 3 аркушах, світлокопії усіх вищевказаних грошових купюр, які на 25 аркушах додаються до даного протоколу і складають невід`ємну його частину.

(т. 5 а.п.200-230).

45. Згідно протоколу про результати проведення негласної слідчої розшукової дії - спостереження за особою з використанням відеозапису, фотографування, спеціальних технічних засобів для спостереження від 18.09.2020, у зведеннях візуального спостереження об`єкт - ОСОБА_1 проходив під прізвиськом « ОСОБА_35 ».

Як вбачається з протоколу, о 04 год. 35 хв. об`єкт був зафіксований при під`їзді до вказаної адреси на задньому пасажирському сидінні автомобіля Шкода "Октавія" сірого кольору (авто відоме ініціатору). "ОСОБА_35" вийшов з авто та зайшов у 2-й під`їзд буд. АДРЕСА_8 . При собі мав сумку-планшет чорного кольору розміром близько 20*30*5 см, одягнену через плече. До 08 год. 00 хв. "ОСОБА_35" з адреси не виходив.

О 08 год. 12 хв. об`єкт вийшов з адреси та рушив у напрямку супермаркету "АТБ", що по вул. Відінська, куди й зайшов. Придбавши продукти харчування, зворотнім маршрутом "ОСОБА_35" повернувся в адресу.

З 09 год. 00 хв. до 14 год. 30 хв. об`єкт кілька разів виходив з помешкання та відвідував магазин, після чого повертався в ту ж адресу.

З 14 год. 30 хв. до 09 год. 07 хв. 10.09.2020 "ОСОБА_35" з адреси: вул. Відінська, 41, 2 під`їзд не виходив.

О 09 год. 07 хв. 10.09.2020 спостережуваний вийшов з адреси, при собі мав раніше згадану чорну сумку. "ОСОБА_35" повільним кроком рушив у напрямку супермаркету "АТБ" по вул. Відінська. Рухаючись вул. Відінська, перетнув проїжджу частину вул. С. Бандери, продовжував рух у напрямку супермаркету "Вопак" по вул. Київська, 10. По маршруту руху об`єкт час від часу розмовляв по мобільному телефону. О 09 год. 39 хв. "ОСОБА_35" зайшов у супермаркет "Сім23" по вул. Київська, 17. Придбавши баночку "RED BULL" та батончик "Снікерс", вийшов з магазину та прослідував до буд. 6/8 по вул. Київська. Тут "ОСОБА_35" підійшов до припаркованого на тротуарі автомобіля таксі «Dacia Logan» білого кольору номерний знак НОМЕР_48 . Переговоривши з водієм, сів на заднє пасажирське сидіння. Авто з об`єктом рушило вулицями міста на виїзд з м. Рівне в напрямку м. Корець.

О 10 год. 27 хв. таксі зі спостережуваним трасою М-06 приїхало на АЗС "ОККО" по трасі Київ-Чоп у с. Горбаків Гощанського району Рівненської області. Тут об`єкт вийшов з салону таксі та прослідував у напрямку лісосмуги, що знаходиться поруч з зазначеною АЗС. Далі "ОСОБА_35" звернув на ґрунтову дорогу лісосмуги та рушив у напрямку ферми. Пройшовши близько 50 м, спостережуваний зупинився та почав уважно оглядати місцевість. "ОСОБА_35" постійно дивився у смартфон. Через 2 хв. "ОСОБА_35" розвернувся та зайшов у лісосмугу. З метою збереження конспірації, розгледіти подальші дії об`єкта у лісосмузі було неможливо (Проведено захід ОТЗ ВК, флешка № 59цт).

Об 11 год. 00 хв. спостережуваний вийшов з вказаної лісосмуги на трасу Київ-Чоп у с. Горбаків та через 2 хв. прийшов на зупинку "Водоканал", що розміщена поруч з комплексом водоочисних споруд Горбаківсько-Горинградського водозабору, що у с. Горбаків Гощанського району. "ОСОБА_35" протягом 10 хв. ходив вздовж траси біля вказаної зупинки та постійно здійснював дзвінки з мобільного (Проведено захід ОТЗ ВК, флешка № 59цт).

Об 11 год. 22 хв. "ОСОБА_35" знову рушив у напрямку вищевказаної лісосмуги, куди й звернув (ВС у лісосмузі, по узгодженню з ініціатором, не велось). Через 8 хв. об`єкт вийшов з лісу та рушив у напрямку с. Горбаків.

Об 11 год. 43 хв. об`єкт підійшов до магазину "Кавуся", що у с. Горбаків по вул. Центральна. Тут "ОСОБА_35" сів у щойно під`їхавший автомобіль служби таксі "579" та рушив трасою Київ-Чоп у напрямку м. Рівне, де, по узгодженню з ініціатором, був залишений без ВС, яке було перенесено в м. Рівне на вул. Відінська, 41.

О 13 год. 17 хв. "ОСОБА_35" був зафіксований при підході до адреси тимчасового мешкання: АДРЕСА_8 , де зайшов у 2-й під`їзд. О 15 год. 55 хв. об`єкт вийшов з адреси та рушив вул. Відінська. Через 10 хв. "ОСОБА_35" прийшов до відділення ПриватБанку по вул. Відінська, 8, куди й зайшов. В приміщені банку ВС не велось.

О 16 год. 23 хв. "ОСОБА_35" вийшов з ПриватБанку та рушив зворотнім маршрутом. О 16 год. 30 хв. об`єкт зайшов у кафе "Орлан" по вул. Відінська, 9, де зробив замовлення. О 18 год. 22 хв. "ОСОБА_35" вийшов з кафе та повільним кроком, розмовляючи по мобільному телефону, прийшов в свою адресу. З 18 год. 30 хв. 10.09.20 р. до 04 год. 30 хв. 12.09.20р. "ОСОБА_35" з адреси: вул. Відінська, 41 2 під`їзд не виходив.

О 04 год. 30 хв. 12.09.2020 об`єкт вийшов з адреси проживання та підійшов до таксі марки «Нісан "Альмера"» чорного кольору номерний знак НОМЕР_49 , яке очікувало біля під`їзду. Об`єкт сів на заднє пасажирське сидіння вказаного авто, при собі мав сумку синього кольору розміром близько 35*25 см, накинуту через плече, а також барсетку чорного кольору (Проведено захід ОТЗ ВК, флешка № 63цт). Авто з об`єктом вулицями міста рушило на виїзд з м. Рівне у напрямку м. Корець.

О 04 год. 53 хв. "ОСОБА_35" на трасі приїхав у с. Горбаків Гощанського району Рівненської області, де вийшов на зупинці громадського транспорту. Перетнувши проїжджу частину траси Київ-Чоп, об`єкт рушив у зворотному напрямку (м. Рівне). Пройшовши тротуаром повз АЗС "ОККО", "ОСОБА_35" підійшов до комплексу водоочисних споруд Горбаківського водозабору, що у с. Горбаків та повернув на стежку, що йде вздовж паркану вказаного комплексу. Відповідно до плану організації ВС, об`єкт був залишений без ВС, яке було перенесено у місця ймовірної появи. Через 3 хв. "ОСОБА_35" був зафіксований рухаючись вздовж паркану у зворотному напрямку. Після чого об`єкт обійшов зазначену станцію з іншого боку, де і був залишений без ВС згідно плану організації і тактики ВС.

О 06 год. 08 хв. "ОСОБА_35" був зафіксований при виході з лісосмуги біля АЗС "ОККО" на трасу Київ-Чоп, рухаючись у напрямку с. Горбаків. При собі "ОСОБА_35" мав тільки барсетку чорного кольору, перекинуту через плече. О 06 год. 20 хв. об`єкт, перетнувши проїжджу частину траси на світлофорі, підійшов до автомобіля таксі «Нісан "Альмера"», який був припаркований біля магазину "Кавуся" у с. Горбаків (Дане таксі доставляло об`єкта з м. Рівне у с. Горбаків) (Проведено захід ОТЗ ВК, флешка № 63цт). "ОСОБА_35" сів на заднє пасажирське сидіння автомобіля, який рушив у напрямку м.Рівне.

О 06 год. 44 хв. "ОСОБА_35" на авто приїхав до свого помешкання, де вийшов з таксі та зайшов у другий під`їзд адреси.

О 07 год. 30 хв. спостережуваний вийшов з адреси, розмовляючи по мобільному телефону. Перетнувши проїжджу частину вул. Відінська, рушив між буд. №№ НОМЕР_50 у напрямку ДНЗ № 28 (Проведено захід ОТЗ ВК, флешка № 63цт). Далі "ОСОБА_35", рухаючись вздовж буд. 42 на вул. Відінська, зупинився біля входу на територію приватних гаражів. Протягом 3 хв. об`єкт здійснював маніпуляції з мобільним телефоном. О 07 год. 44 хв. об`єкт був переданий під затримання співробітникам відділу "А" УСБУ в Рівненській області.

В результаті спостереження за особою з використанням відеозапису встановлено: Епізод 1. Тривалість відео 02 хв. 40 сек. Особа чоловічої статі рухається по пішохідній доріжці, вздовж «Горбаківсько-Гориньградського водозабору», проходить зупинку громадського транспорту з надписом «Горбаків», переходить по регульвоному пішохідному переході проїжджу частину та сідає в таксі, яке було припарковане біля «Кавуся» в с. Горбаків Гощанського району Рівненської області. Після чого таксі починає рух в напрямку м. Рівне.

Епізод 2. Тривалість відео 00 хв. 06 сек. ОСОБА_1 виходить з під`їзду буд. № 41 на вул. Відінська м. Рівне , одягнений в куртку темно-синього кольру, сині джинси, чорну футболку, сонцезахисні окуляри. При собі мав чорну шкіряну борсетку, яка була одягнена через праве плече.

Епізод 3. Тривалість відео 00 хв. 09 сек. ОСОБА_1 по пішохідній доріжці рухається в напрямку «Горбаківсько-Горинграньградського водозабору», що знаходиться в с. Горбаків, вул. Центральна, 46 Гощанського району Рівненської області.

Епізод 4. Тривалість відео 00 хв. 25 сек. ОСОБА_1 з АЗС «Окко» по пішохідній доріжці рухається в напрямку «Горбаківсько-Горинграньградського водозабору», що знаходиться в с. Горбаків, вул. Центральна, 46 Гощанського району Рівненської області.

Епізод 5. Тривалість відео 01 хв. 25 сек. ОСОБА_1 сидить на зупинці громадського транспорту з написом «Водоканал» та розмовляє по мобільному телефону, що розміщена поблизу «Горбаківсько-Горинграньградського водозабору» в с. Горбаків, вул. Центральна, 46 Гощанського району Рівненської області. Також, розмовляючи по мобільному телефону, ходить вздовж даної зупинки.

Епізод 6. Тривалість відео 00 хв. 53 сек. У двір будинку за адресою: АДРЕСА_8 , під`їхало таксі марки «Нісан Альмера» чорного кольору з д.н.з. НОМЕР_51 , з якої вийшов ОСОБА_1 в рухах тримаючи куртку темного кольору, сумку темного кольору та алкогольний напій «Рево». Вийшовши з авто, щось сказав водієві та направився в під`їзд даного будинку.

Епізод 7. Тривалість відео 00 хв. 07 сек. ОСОБА_1 слідує двором будинку та заходить в під`їзд будинку АДРЕСА_8 , при цьому несучи в руках куртку та сумку синього кольору.

Епізод 8. Тривалість відео 04 хв. 01 сек. У ході спостереження за особою ОСОБА_1 з використанням спеціального технічного засобу для спостереження - приладу нічного бачення (тепловізійний приціл) та відеокамери зафіксовано як останній о 05 год. 15 хв. 12.09.2020 підходить до одного із колекторів для забору питної води. У подальшому ОСОБА_1 здійснює огляд зазначеного колектора. Орієнтовно у 05 год. 20 хв. ОСОБА_1 дістав з сумки предмет, за зовнішніми ознаками схожий на коробку прямокутної форми. В подальшому вказаний предмет ОСОБА_1 поставив на колектор для забору питної води.

Після цього зафіксовано, як ОСОБА_1 нагнувся до зазначеного невідомого предмету та протягом орієнтовно однієї хвилини здійснював невідомі дії. 0 05 год 30 хв ОСОБА_1 одягнув через плече сумку, в якій знаходився вищезазначений невідомий предмет прямокутної форми, після чого направився у північно-східному напрямку від місця спостереження та зйомки. Додано диск DVD-R № 2/714.

(т. 5 а.п. 231-236).

46. Згідно рапорту старшого оперуповноваженого в ОВС 1 сектору відділу КР УСБУ в Рівненській області від 29.12.2020, в рамках кримінального провадження було отримано від відповідальної особи відділу контррозвідки кошти в розмірі 30000 (тридцять тисяч) гривень з метою фіксації протиправної діяльності, а саме, проведення негласної слідчої (розшукової) дії - контроль за вчиненням злочину, у формі спеціального слідчого експеременту. У подальшому, з метою фіксації протиправної діяльності проведено негласну слідчу (розшукову) дію - контроль за вчиненням злочину, у формі спеціального слідчого експерименту та використано грошові кошти у сумі 30 000 гривень. При цьому, в ході проведення негласної слідчої (розшукової) дії - контроль за вчиненням злочину, у формі спеціального слідчого експеременту безповоротно витрачено 28 080 гривень, тобто, втрачено, а 1920 (одна тисяча девятсот двадцять) гривень було вилучено та повернуто в фінансовий відділ Управляння.

(т. 5 а.п. 237).

47. Постановою старшого слідчого СВ УСБУ в Рівненській області від 15.10.2020 по даному кримінальному провадженні призначено експертизу відеозапису.

Як убачається з висновку експерта № 6665/6666/8081-8090 від 24.11.2020, проведеного Львівським НДІСЕ при Міністерстві юстиції України, дослідженого судом:

1. Встановити, чи на відеофонограмах 1, 2, що знаходяться на карті пам`яті «НІ-RALI micro SD YC I 16 GB» зафіксоване усне мовлення ОСОБА_1 , не виявляється можливим по причині наявності на даних відеофонограмах висловлювань, які непридатні для ідентифікаційного дослідження усного мовлення.

2. На відеофонограмі 3, що знаходиться на карті пам`яті «Kingston CANVAS Select Plus micro SD HC I 16 GB», зафіксоване усне мовлення ОСОБА_1 . Висловлювання ОСОБА_1 в текстовому змісті досліджуваних висловлювань, який в основному відповідає викладеному у протоколі (реєстр. № 2/2666 т) від 18.09.2020 про результати проведення негласної слідчої (розшукової) дії- аудіо контролю особи, позначені як «Особа 2».

Висловлювання, зафіксоване на відеофонограмі 3, яке позначене як «Особа 2» у п. 1.3 дослідницької частини висновку, належать ОСОБА_1 .

Висловлювання, зафіксовані на відеофонограмі 3, які позначені як «Особа 1» у п. 1.3 дослідницької частини висновку, не належать ОСОБА_1 .

3. На відеофонограмі 4, що знаходиться на оптичному диску «RіDАТА DVD-R» з рукописною позначкою: «№ 2/712т», зафіксоване усне мовлення ОСОБА_1 . Висловлювання ОСОБА_1 в текстовому змісті досліджуваних висловлювань, який в основному відповідає викладеному у протоколі (№ 2/2664) від 18.09.2020 за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальному провадженні № 22020180000000025, позначені як « ОСОБА_1 ».

4. На відеофонограмах 5-8, що знаходяться на оптичному диску «RіDАТА DVD-R» з рукописною позначкою: «№ 2/711т» зафіксоване усне мовлення ОСОБА_1 . Висловлювання ОСОБА_1 в текстовому змісті досліджуваних висловлювань, який в основному відповідає викладеному у протоколі (№ 2/2664) від 18.09.2020 за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальному провадженні № 22020180000000025, позначені як « ОСОБА_1 ».

5. На фонограмах 9-23, що знаходяться на оптичному диску «VIDEX DVD-R» з рукописною позначкою: «2/709т», зафіксоване усне мовлення ОСОБА_1 . Висловлювання ОСОБА_1 в текстовому змісті досліджуваних висловлювань, який в основному відповідає викладеному у протоколі (реєстр. № 2/2663) від 18.09.2020 за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальному провадженні № 22020180000000025, позначені як «ОСОБА_12» (фонограми 9-11, 13-16, 18-23), «Ч» (фонограми 12, 17).

6. На фонограмі 24, що знаходиться на оптичному диску «RіDАТА DVD-R» з рукописною позначкою: «№ 2/699», зафіксоване усне мовлення ОСОБА_1 . Висловлювання ОСОБА_1 в текстовому змісті досліджуваних висловлювань, який в основному відповідає викладеному у протоколі (реєстр. № 2/2352) від 25.08.2020 за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальному провадженні № 22020180000000025, позначені як «ОСОБА_12». Висловлювання, зафіксовані на фонограмі 24, які позначені як «ОСОБА_12» у п. 1.10 дослідницької частини висновку, належать ОСОБА_1 .

Висловлювання, зафіксовані на фонограмі 24, які позначені як «ОСОБА_33» у п. 1.10 дослідницької частини висновку не належать ОСОБА_1

(т. 6 а.п. 1-20).

48. Постановою старшого слідчого СВ УСБУ в Рівненській області від 19.10.2020 по даному кримінальному провадженні відібрано експериментальні зразки почерку у ОСОБА_36 , згідно протоколу відібрання зразків почерку для проведення експертизи від 19.10.2020 з додатками. Постановою старшого слідчого СВ УСБУ в Рівненській області від 30.10.2020 призначено судову почеркознавчу експертизу.

Як убачається з висновку експерта № 03-20 від 13.11.2020, проведеного Українським науково-дослідним інститутом спеціальної техніки та судових експертиз Служби Безпеки України, дослідженого судом:

Досліджувані рукописні написи, розташовані: на аркуші паперу формату А 4 «Обязательство… ОСОБА_36 »; на аркуші паперу формату А 4 «Рассписка ... «ОСОБА_47» виконані ОСОБА_1 .

(т. 6 а.п. 21-37).

49. Вироком Рівненського міського суду Рівненської області від 02.03.2020 ОСОБА_2 було засуджено за ч.1 ст. 111 КК України до 12 років позбавлення волі.

(т. 6 а.п. 38-42).

50. Згідно протоколу огляду від 24.12.2020, старшим слідчим СВ УСБУ в Рівненській області було оглянуто мобільний телефон «ХІАОМІ Redmi 6А» ІМЕI1: НОМЕР_29 , ІМЕІ2: НОМЕР_30 , сім-карти: № НОМЕР_52 , № НОМЕР_22 . В результаті програмно-технічного комплексу було отримано інформацію про вміст даного мобільного терміналу у електронному вигляді та створено звіт. Інформацію, що має значення для даного кримінального провадження записано на оптичний носій DVD-R.

(т. 6 а.п. 43-44).

51. Згідно протоколу огляду від 25.12.2020, старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області провів огляд вмісту DVD-R диску з написом додатку до протоколу огляду від 24.12.2020, де виявлено вміст загальним розміром 416 КБ (426 893 байт) у вигляді фотозображень. Файли 1) «83430722», 2) «345998686», 3) «2019896643» містять інформацію у вигляді фотозображень, а саме намальовані схеми та фотокопія розписки ОСОБА_1

(т. 6 а.п. 45-47).

52. Згідно протоколу пред`явлення особи для впізнання за фотознімками від 29.12.2020, проведеного старшим слідчим СВ УСБУ в Рівненській області, в присутності свідка ОСОБА_8 . На запитання слідчого свідок ОСОБА_8 відповів: що якщо йому пред`являють зображення цієї особи, то він зможе її впізнати. Оскільки 12.09.2020 ОСОБА_1 підвозив як водій таксі з м. Рівне до с. Горбаків Гощанського району.

Впізнати може за такими ознаками: чоловік, віком приблизно 40 років, високого росту (180 см), худорлявої тілобудови, обличчя овальне, лоб високий, очі середньої величини, ніс продовгуватий, підборіддя виступає, губи нормальні, лоб високий, вуха овальні.

Після чого слідчий пред`явив для впізнання фототаблицю № 1, яка є невід`ємним додатком протоколу. На запитання, чи впізнає він когось з осіб, зображених на фотознімках, свідок ОСОБА_8 заявив, що на фотознімку № 4 зображений ОСОБА_1 , якого останній підвозив як водій таксі з м. Рівне до с. Горбаків, Гощанського району. Вказану особу свідок впізнає за такими ознаками: чоловік, віком приблизно 40 років, високого росту (180 см), худорлявої тілобудови, обличчя овальне, лоб високий, очі середньої величини, ніс продовгуватий, підборіддя виступає, губи нормальні, лоб високий, вуха овальні. Осіб, зображених на фотознімку № 1, 2, 3 не впізнає. З протоколом ознайомлені шляхом надання письмового протоколу. Ознайомившись із текстом протоколу від свідка, понятих клопотань про внесення до нього змін, доповнень і зауважень не надходили.

(т. 6 а.п. 51-54).

53. 03.11.2020 старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області звернувся до слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області з клопотанням про продовження строку досудового розслідування по даному кримінальному провадженні.

Ухвалою слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області від 09.11.2020 клопотання задоволено, продовжено строк досудового розслідування до 12.01.2021.

28.12.2020 старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області звернувся до слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області з клопотанням про продовження строку досудового розслідування по даному кримінальному провадженні.

Ухвалою слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області від 30.12.2020 клопотання задоволено, продовжено строк досудового розслідування до 12.02.2021.

05.11.2020 старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області звернувся до слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області з клопотанням про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ОСОБА_1 по даному кримінальному провадженні.

Ухвалою слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області від 09.11.2020 клопотання задоволено, продовжено щодо ОСОБА_1 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів - до 07.01.2021.

28.12.2020 старший слідчий СВ УСБУ в Рівненській області звернувся до слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області з клопотанням про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ОСОБА_1 по даному кримінальному провадженні.

Ухвалою слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області від 30.12.2020 клопотання задоволено, продовжено щодо ОСОБА_1 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів - до 12.02.2021.

30.12.2020 ОСОБА_1 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри.

(т. 6 а.п. 55-88).

Судом в порядку статті 359 КПК України в залі судового засідання досліджено відеозаписи, доводів та заперечень від учасників судового провадження не надійшло.

При вирішенні питання про допустимість та належність досліджених доказів суд враховує, що Європейський суд з прав людини неодноразово зазначав, що допустимість доказів є прерогативою національного права і, за цим правилом, саме національні суди повноважні оцінювати надані ним докази (параграф 34 рішення у справі «Тейскера де Кастро проти Португалії» від 09.06.1998, параграф 54 рішення у справі «Шабельника проти України» від 19.02.2009), а порядок збирання доказів, передбачений національним правом має відповідати основним правам, визнаним Конвенцією, а саме: на свободу, особисту недоторканість, на повагу до приватного і сімейного життя (статті 5, 8 Конвенції) тощо.

Судом також врахована позиція ЄСПЛ, викладена у рішеннях «Ірландія проти Сполученого Королівства» від 18.01.1978, «Коробов проти України» від 21.10.2011 - «…що при оцінці доказів суд, як правило, застосовує критерій доведення «поза розумним сумнівом», така доведеність може випливати із співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків».

Дослідивши безпосередньо всі обставини кримінального провадження, керуючись законом, оцінюючи кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного рішення, суд дійшов висновку, що вина обвинуваченого в скоєнні кримінальних правопорушень знайшла своє підтвердження у судовому засіданні і доведена повністю поза розумним сумнівом. У суду не має сумнівів щодо об`єктивності та правдивості показань обвинуваченого та свідків, які узгоджуються між собою, оскільки ці покази підтверджені дослідженими безпосередньо у судовому засіданні іншими доказами, яким суд дав належну оцінку.

Оцінюючи докази, досліджені в судовому засіданні, в їх сукупності, суд вважає їх допустимими, достатніми та достовірними, такими, що узгоджуються між собою, в зв`язку з чим вважає доведеною винність обвинуваченого у скоєнні інкримінованих йому кримінальних правопорушень.

Показання обвинуваченого про те, що він не мав наміру передавати достовірну інформацію та передавав недостовірну вигадану інформацію, мав намір розірвати стосунки з особами, яких вважав співробітниками спецслужб Російської Федерації, не мав бажання співпрацювати з ними, суд вважає як обраний спосіб захисту від обвинувачення та бажання уникнути відповідальності за скоєні кримінальні правопорушення, тому такі показання відхиляє.

Порушень вимог КПК України під час отримання доказів по даному кримінальному провадженні під час досудового розслідування, які мали б наслідком визнання їх неналежними або недопустимими, судом не встановлено.

Дії обвинуваченого ОСОБА_1 правильно кваліфіковані:

- за ч. 1 ст. 111 КК України як державна зрада, тобто надання допомоги представнику іноземної організації в проведенні підривної діяльності проти України;

- за ч. 2 ст. 15 ст. 113 КК України як закінчений замах на диверсію, шляхом здійснення вибуху на пошкодження об`єкта, який має важливе народногосподарське значення.

При призначенні покарання суд враховує ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, особу винного, обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.

Судом досліджено характеризуючі дані обвинуваченого, який раніше судимий, на диспансерному обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, з місця проживання та відбуття покарання відсутні негативні характеристики.

Обставинами, що пом`якшують покарання, передбаченими ст. 66 КК України, суд визнає щире каяття, вчинення кримінального правопорушення внаслідок збігу тяжких особистих, сімейних обставин.

Обставиною, яка обтяжує покарання, передбаченою ст. 67 КК України, є рецидив злочинів.

При призначенні покарання суд відповідно до статтей 65-68 КК України враховує ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, які згідно ст. 12 КК України є особливо тяжкими злочинами, особу обвинуваченого, який свою вину визнав частково, в скоєному розкаявся, раніше судимий, не перебуває на «Д» -обліку у лікарів нарколога та психіатра, а також обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.

Призначаючи покарання обвинуваченому, суд у відповідності до положень ст. 65 КК України та п. 3 Постанови Пленуму Верховного суду України № 7 від 24.10.2003 «Про практику призначення судами кримінального покарання», враховує, що обвинувачений раніше судимий, на шлях виправлення не став, а вчинив нові особливо тяжкі злочини. Враховуючи тяжкість вчинених ним злочинів, вік обвинуваченого, стан його здоров`я, наявність обтяжуючих та пом`якшуючих покарання обставин, суд вважає, що виправлення та перевиховання обвинуваченого ОСОБА_1 можливе тільки в умовах ізоляції від суспільства, і вважає за можливе призначити йому покарання в межах санкції ч. 1 ст. 111 та ст. 113 КК України у виді позбавлення волі із застосуванням ст. 70 КК України, з конфіскацією майна, яке буде необхідним та достатнім для його виправлення, а також попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень, що відповідає меті покарання, зазначеної в ст. 50 КК України.

Суд, враховуючи тяжкість вчинених злочинів та особу винного, який раніше судимий, не вбачає підстав для застосування статті 69 КК України та призначення основного покарання нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статей, про що зазначала в судових дебатах сторона захисту, оскільки такі пом`якшуючі покарання обставини як щире каяття та вчинення кримінального правопорушення внаслідок збігу тяжких особистих, сімейних обставин істотно не знижують ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, які кваліфікуються як державна зрада та диверсія.

Крім того, суд також вважає за необхідне стягнути з обвинуваченого на користь держави витрати, пов`язанні із залученням експертів, відповідно до ч.2 ст.124 КПК України, а саме:

- 3922 грн. 80 коп. за проведення судової дактилоскопічної експертизи № 1.3-312/20 від 23.10.2020; 4413 грн. 15 коп. за проведення судової комп`ютерно-технічної експертизи № 1.4-137/20 від 03.12.2020; 9806 грн. 40 коп. за проведення експертизи відеозапису № 6665/6666/8081-8090 від 24.12.2020; 2614 грн. 88 коп. за проведення судової почеркознавчої експертизи № 03-20 від 13.11.2020.

Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлено.

Питання про долю речових доказів суд вирішує відповідно до вимог ст. 100 КПК України.

Що стосується запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_1 , суд вважає, що необхідно продовжити термін тримання його під вартою, оскільки він може переховуватися від суду, зважаючи на тяжкість вчинених кримінальних правопорушень та вид покарання, перебуваючи на волі, може перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином. Всі ці обставини в сукупності дають підстави вважати, що на даний момент існують ризики, передбачені ст. 177 КПК України. Беручи до уваги вищевказані обставини, суд вважає, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не забезпечить запобігання цим ризикам.

Керуючись ст.ст. 369-374 КПК України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

ОСОБА_1 визнати винуватим в скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 15 ст. 113 КК України і призначити йому покарання:

- за ч. 1 ст. 111 КК України у виді позбавлення волі на строк 13 (тринадцять) років з конфіскацією майна, яке є його особистою власністю;

- за ч. 2 ст. 15 ст. 113 КК України у виді позбавлення волі на строк 10 (десять) років з конфіскацією майна, яке є його особистою власністю.

На підставі ч. 1 ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначити покарання ОСОБА_1 у виді позбавлення волі на строк 13 (тринадцяти) років з конфіскацією майна, яке є його особистою власністю.

Строк відбуття покарання ОСОБА_1 рахувати починаючи з 07 години 48 хвилин 12.09.2020 включно, зарахувавши у строк покарання термін перебування під вартою.

Запобіжний захід ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити попередній у виді тримання під вартою.

Утримання ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу проводити в Державній установі «Рівненський слідчий ізолятор» (33001, Рівненська область, м. Рівне, вулиця Дворецька, 116).

Процесуальні витрати, пов`язані із залученням експертів, стягнути з ОСОБА_1 на користь Державного бюджету України в розмірі 20 757 (двадцять тисяч сімсот п`ятдесят сім) гривень 23 коп.

Речові докази по справі:

- сумку чорного кольору, захисну маску, носову хустинку, джинси темно-синього кольору з написом «JROKKO», сумку темно-синього кольору із написом «DOCKERS», - повернути ОСОБА_1 ;

- зв`язку із двох ключів - знищити;

- картку платника податків ОСОБА_1 № НОМЕР_1 , посвідчення водія НОМЕР_13 на ім`я ОСОБА_1 - повернути ОСОБА_1 .

- мобільний телефон марки "XIAOMI" в чохлі чорного кольору, з сім-картами «Київстар» з цифрами НОМЕР_15 та сім-картою з цифрами НОМЕР_16 , мобільний телефон «Ergo» F 181 Step EMEI 1: НОМЕР_17 , вилучені 12.09.2020 в ході проведення огляду місця події, які знаходяться в кімнаті зберігання речових доказів УСБУ в Рівненській області, - залишити у розпорядженні Управління СБУ в Рівненській області.

- грошові цінності загальною сумою 3925 гривень, вилучені 12.09.2020 в ході проведення огляду місця події, які передані на відповідальне зберігання до фінансового відділу УСБУ в Рівненській області, - залишити у розпорядженні фінансового відділу УСБУ в Рівненській області;

- диски DVD-R, CD-R, DVD-R Videx з написом 18646, DVD-R з написом GD-20-09589/КІ, DVD-R з написом 18646 вк, СD-R диск з написом ухвала 569/13155/20 - зберігати при матеріалах кримінального провадження.

- мобільний телефон чорного кольору з чохлом марки «Xiaomi Redmi 6a» - конфіскувати в доход держави;

- аркуші паперу формату А 4, а саме: зобов`язання ОСОБА_1 про співробітництво з Федеральною службою безпеки Російської Федерації від 08.09.2020, розписку від 08.09.2020 про отримання від співробітника Федеральної служби безпеки Російської Федерації грошових коштів в сумі 5000 грн. - зберігати при матеріалах кримінального провадження.

- коробку чорного кольору із написами «LG lifes good», апарат мобільного зв`язку синього кольору марки «Samsung», ІМЕІ НОМЕР_21 , з сім-карткою із номером НОМЕР_20 , елемент живлення з написом «Powercell», предмет прямокутної форми розміром приблизно 17 см х 6 см, замотаний у папір коричневого кольору та заклеєний липкою стрічкою сірого кольору, предмет прямокутної форми розміром приблизно 6 см х 3 см чорного кольору, дроти білого, червоного та чорного кольорів, які під`єднані до елемента живлення, апарату мобільного зв`язку та предмета чорного кольору, п`ять шматків поролону білого кольору, передані на відповідальне зберігання старшому о/у ВКР УСБУ в Рівненській області, - знищити.

Вирок може бути оскаржено до Рівненського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Гощанський районний суд Рівненської області протягом тридцяти днів з моменту його проголошення, а обвинуваченим ОСОБА_1 - протягом цього ж строку з моменту вручення йому копії вироку.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники судового провадження мають право в суді отримати копію вироку.

Копія вироку вручається обвинуваченому, прокурору негайно після його проголошення.

Учасникам судового провадження, які не були присутні при проголошення вироку, копія вироку направляється не пізніше наступного дня після його проголошення.

Головуючий Д.В. Пацко

Судді Ю.В. Оленич

П.В. Тишкун

 • 1267

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1267

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні судові рішення

  Дивитись всі судові рішення
  Дивитись всі судові рішення
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст