31.01.2017    Переглядів:  233
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram youtube

Генеральна прокуратура повідомила Вищу раду правосуддя про свою правову позицію щодо порядку затримання судді, утримання його під вартою чи арештом

Відповідно до офіційного листа Генерального прокурора Ю. Луценка,  який надійшов на адресу Вищої ради правосуддя  30 січня 2017 року, «позиція щодо неможливості застосування до судді запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою чи домашнього арешту, зокрема і в тих випадках, коли суддю затримано під час або відразу ж після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, до винесення обвинувального вироку судом без згоди Вищої ради правосуддя є безумовною та цілком підтримується».

Генеральний прокурор звернув увагу членів Вищої ради правосуддя на існування проблемних питань застосування приписів Закону України «Про Вищу раду правосуддя» в частині строків надання згоди на утримання під вартою чи арешт судді.

Згадайте новину: БЕЗ ЗГОДИ Вищої ради правосуддя суддю не може бути затримано або утримувано під вартою чи арештом!

Нагадаємо, що за встановленим Конституцією України (стаття 29) та Кримінальним процесуальним кодексом України (статті 12, 211) правилом особа може бути затримана на строк не більше 72 годин.

Однак, відповідно до частини першої статті 59 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» подання про надання згоди на затримання судді, утримання його під вартою чи арешт розглядається не пізніше п’яти днів з дня його отримання. На думку Генерального прокурора, яка висловлена в офіційному листі, розгляд Вищою радою правосуддя у встановлений п’ятиденний строк відповідає вимогам зазначеного Закону, проте може призвести до ситуації, коли затриманого необхідно буде звільнити через 72 години після затримання не через об’єктивні умови, а через відсутність відповідного рішення Вищої ради правосуддя.

Сторони домовилися про вирішення цієї правової колізії шляхом проведення відповідних консультацій, зокрема і з метою оперативного розгляду вказаних матеріалів.

Джерело: ВРП

2
Подобається
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: