2
0
1860
Служба безпеки України розслідує несанкціоноване втручання в роботу «ЄСІТС» та використання потужностей серверного обладнання ДП «Інформаційні судові системи».
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 18 червня.
За матеріалами справи, на веб-сайтах судів та веб-порталі «Судова влада України», зникли усі новини за період з 06.12.2018 по 27.12.2018 і певний період не функціонував сервіс електронної пошти в ДСА України, в судах, інших органах та установах системи правосуддя був відсутній доступ до ряду електронних послуг, що забезпечуються «ЄСІТІС».
СБУ проведено перевірку комп`ютерного та серверного обладнання дата-центру ДП «ІСС» ДСА і виявлено шкідливе програмне забезпечення «MinerGate», яке було інстальовано на FTP-сервері та починаючи з 01.01.2018, використовуючи потужності і електроенергію ДСА України, здійснювало видобуток електронних грошей (криптовалюти); незаконне використання серверного обладнання ДСА для роботи низки приватних ресурсів; безпідставне надання віддаленого доступу до інформації, що міститься на серверах дата-центру стороннім особам; інсталяційний файл шкідливого програмного забезпечення з функцією спеціального технічного засобу негласного отримання інформації. Шкідливе програмне забезпечення і спеціальний технічний засіб отримання інформації було встановлено на окремих ноутбуках ДП «ІСС», які використовувались для налаштування серверів, ПЕОМ ДСА України, а також судів міста Києва та тривалий час здійснювало приховані аудіо-записи розмов оточуючих.
Згадайте новину: Суд засудив чоловіка на 6 років за спробу шахрайського заволодіння $1 млн за закриття справи Онищенка
Державна судова адміністрація зазнала фінансових збитків. Так, з метою усунення негативних наслідків було укладено договір з ТОВ «Кайт.Юа» на надання інформаційно-консультаційних послуг вартістю 198 тис. грн.
З метою встановлення службових осіб ДП «Інформаційні судові системи», які причетні до скоєння злочину та з вини яких вони були допущені збитки, суд за клопотанням слідчого призначив комплексну судово-інженерно-технічну та судово-економічну експертизу.
Нагадаємо, що 22 травня 2019 суд затвердив угоду про визнання винуватості з керівницею компанії, якій ДП «Інформаційні судові системи» заплатило 4,5 млн грн за невиконані роботи. Також підозри у цій справі повідомлено двом екс-директорам ДП «Інформаційні судові системи» Віталію Живаєву і Леоніду Богданову.
Згадайте новину: Пам’яті мільйонів з банку Януковича або реквієм по справедливості
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
70
Коментарі:
0
Переглядів:
79
Коментарі:
0
Переглядів:
123
Коментарі:
0
Переглядів:
236
Коментарі:
0
Переглядів:
211
Коментарі:
0
Переглядів:
236
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.