Головна Блог ... Новини Електронний паспорт чи так все просто на практиці

Електронний паспорт чи так все просто на практиці

Відключити рекламу
Електронний паспорт чи так все просто на практиці - tn1_elektronniy_pasport_chi_tak_vse_prosto_na_praktitsi_24_5ea29a17ca7a3.jpg

Постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2020 р. № 278 «Про реалізацію експериментального проекту щодо застосування відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, та відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України для виїзду за кордон» затверджено Порядок застосування відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки та відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України для виїзду за кордон.

Постановою передбачається, що громадяни, за допомогою Єдиного державного веб‑порталу електронних послуг “Портал Дія”, можуть використовувати електронний паспорт громадянина України та електронний паспорт для виїзду за кордон без їх пред’явлення у вигляді матеріального носія інформації.

Електронні паспорти можуть застосовуватись у таких випадках:

  • перевезення пасажирів повітряним, залізничним транспортом (у межах держави);
  • надання послуг поштового зв’язку;
  • проведення банківських операцій;
  • підтвердження віку під час придбання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів;
  • надання послуг з медичного обслуговування;
  • пред’явлення на вимогу працівника правоохоронного органу документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
  • користування бібліотеками та надання бібліотечних послуг;
  • надання готельних послуг;
  • надання телекомунікаційних послуг;
  • пред’явлення на вимогу уповноваженої особи під час відвідування адміністративних будівель;
  • надання адміністративних послуг;
  • повернення сплачених за товар коштів;
  • участь у виборах Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, всеукраїнських та місцевих референдумах.

Юридичні та фізичні особи мають право застосовувати у своїй діяльності е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон також в інших випадках за умови виконання вимог цього Порядку.

* Примітка: у цьому порядку не визначено, що мається на увазі під «іншими випадками»

Постанова набирає чинності з дня опублікування, крім абзацу другого пункту 9 Порядку, затвердженого цією постановою, який набирає чинності з 1 червня 2020 року.

Особа може подавати е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон через Портал Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія, як електронну копію паспорта громадянина України у формі картки та/або паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Як вбачається з Постанови, застосування відображення в електронному вигляді інформації, що міститься в паспорті громадянина України та закордонному паспорті є експериментальним проектом, який буде реалізовуватись впродовж 2020-2021 років.

Таким чином, Постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2020 р. № 278 визначений порядок використання електронних паспортів.

Постановою визначена сфера застосування електронних паспортів.

Варто відзначити, що постановою прямо не зазначено, яку електронні паспорти мають юридичну силу та чим вони відрізняються від даних документів, створених на матеріальних носіях.

Окрім цього до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» так і не було внесено змін до переліку документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України або спеціальний статус документів з додатку «Дія».

Тому наявність паперового чи пластикового документу бажана, для можливості зекономити час у разі відсутності пристроїв, що можуть перевірити справжність документа та для запобігання непорозумінь при оформлені правочинів.

Юрист АО Кравець і партнери

Дмитро Цикуненко

Адвокат АО Кравець і партнери

Ростислав Кравець

  • 4977

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 4977

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст