Головна Блог ... Консультації від юристів Електронний лікарняний лист: що це і як оформити

Електронний лікарняний лист: що це і як оформити

Відключити рекламу
 - tn1_e49075604a0f4e850dc80b79dfe4bc6b_5fc5f807dfb65.jpg

Зміст:

Що таке електронний лікарняний лист

Введення електронних листків, що підтверджують непрацездатність, є черговим етапом дигіталізації та частиною електронного документообігу нашої країни. Електронний лікарняний, що підтверджує тимчасову непрацездатність, являє собою документ, зареєстрований в зазначеному МОЗ порядку під індивідуальним номером в спеціальному реєстрі, і є підставою для нарахування страхових виплат. Порядок оформлення, видачі, реєстрації листка непрацездатності встановлено Наказом МОЗ України.

Необхідно вказати, що зараз медустанови можуть видавати або електронний або паперовий лікарняний. При цьому, слід звернути увагу, що за своєю силою, поки що, лікарняні і в паперовій і в електронній формі однакові.

Серед плюсів введення електронного листка непрацездатності є в тому числі, економія грошей і інших витрат на виготовлення спеціальних бланків для лікарняних, зниження можливості підробити лікарняний, можливість закриття лікарняного в автоматичному режимі (без "погодження" багатьох лікарів).

Далі, в цій консультації юридичний інтернет-ресурс "Протокол" розповість більш детально, як зробити лікарняний в електронній формі, чи можна поміняти електронний лікарняний на паперовий, як здійснюється перевірка електронного лікарняного і інше.

Користуйтеся консультацією: Лікарняний під час відпустки: права і гарантії для працівника

Оформлення електронного лікарняного

електронний лікарняний листМожливо, у деяких людей електронний лікарняний лист асоціюється з дистанційним прийомом сімейного лікаря, наприклад, оглядом онлайн по відеозв'язку тощо, але це зовсім не так, принаймні, поки що. Так, для того щоб "виписати" і отримати електронний лист непрацездатності пацієнтові необхідно, як і раніше, особисто прийти до лікаря на прийом. За результатами лікарського огляду, лікар вже визначає чи потрібно направляти пацієнта до профільного фахівця або призначає лікування самостійно. Тільки після "живого прийому" сімейний лікар має право відкривати лікарняний в електронному вигляді в спеціальному веб інтерфейсі. При заповненні даних в лікарняний електронний лист, сімейний лікар обов'язково вносить інформацію про діагноз та стан пацієнта, встановлює термін лікарняного (з можливим продовженням). Після внесення всіх даних на спеціальному веб порталі сімейний лікар обов'язково ставить свій електронний підпис і позначає дані про свою посаду, дату і час реєстрації інформації про звернулася пацієнта.

Необхідно відзначити, що якщо людина одужає в попередньо визначений сімейним лікарем термін, лікарняний закриється автоматично без особистого візиту медустанови пацієнтом. Якщо лікарняний потрібно буде продовжити, необхідно буде здійснити додаткове відвідування лікаря - для того, щоб сімейний лікар оцінив стан здоров'я і переконався в необхідності продовження лікарняного.

Користуйтеся консультацією: Чи залишилася ще безкоштовна медицина і що робити в разі відмови в безкоштовному лікуванні?

Порядок дій лікаря з оформлення електронного лікарняного такий:

  • дані про випадок тимчасової втрати працездатності вносяться в спеціальний електронний реєстр (ЕРНЛ) за номером облікової картки платника податків - ідентифікаційним номером;
  • кожному зареєстрованому електронному лікарняному листку автоматично присвоюється індивідуальний номер;
  • лікарняний листок вважається виданим з моменту реєстрації внесеної інформації про тимчасову непрацездатність до Реєстру за цим номером;
  • після реєстрації лікарняного пацієнтові за бажанням можуть видати повідомлення про реєстрацію листка непрацездатності в паперовій формі (грубо кажучи, таким чином можна замінити електронний лікарняний на паперовий);
  • про видачу лікарняного пацієнту інформується Пенсійний фонд в той же день через Електронний кабінет на порталі електронних послуг такого фонду, за допомогою СМС;
  • повідомлення про видачу лікарняного автоматично направляється роботодавцю в електронний кабінет, оскільки він є страхувальником пацієнта.

Слід зазначити, що видані вищеописаним способом електронні лікарняні повинні автоматично потрапляти до Фонду соціального страхування (ФСС), що тягне наслідком прискорення призначення страхових виплат за електронним лікарняним. Такий лікарняний дозволяє автоматично створити заявку для ФСС, щоб бути врахованим в страховий стаж і в середній зарплаті.

Protocol звертає увагу, що оплата електронного лікарняного нічим не буде відрізнятися від оплати паперового.

Слід зазначити, що порядок ведення ЕРНЛ врегульовано Кабінетом Міністрів в цій постанові. Згідно пункту 21 такого Порядку, дані з реєстру можна отримати в паперовому вигляді. Так, для цього необхідно звернутися до органу Пенсійного фонду для отримання виписки з ЕРНЛ або ж замовити таку виписку онлайн в електронній формі. У такій виписці, в тому числі, буде зафіксована інформація про ПІБ пацієнта, дату звернення, номер лікарняного, дату його відкриття, продовження та закриття, час непрацездатності. Необхідно вказати, що така виписка носить характер офіційного документа і такий документ можна, в разі необхідності, подати в суд або інші державні органи як підтвердження видачі лікарняного і факту тимчасової непрацездатності.

Судової практики станом на 19.11.2020 щодо оскарження електронного листка, з огляду на те, що система видачі таких лікарняних ще не запрацювала в повному обсязі, поки немає.

Користуйтеся консультацією: Декретна відпустка: все що потрібно знати про декрет

Перевірка електронного лікарняного листа

Роботодавці можуть перевірити електронний лікарняний своїх співробітників через особистий електронний кабінет на веб порталі Пенсійного фонду (оскільки, реєстр електронних лікарняних працює саме на цьому веб порталі і його адміністратором є Пенсійний фонд). Така перевірка відбувається за ідентифікаційним номером працівника. Зареєструватися на зазначеному вище порталі можна за цим посиланням, там же і детально розписано як здійснити покрокову реєстрацію. Слід зазначити, що для доступу в ЕРЛН і для перевірки листка непрацездатності оформленого в електронному вигляді, роботодавцю потрібно мати електронний підпис.

Якщо Вам потрібна індивідуальна консультація фахівця, скористайтеся послугою нашого порталу "Протокол" "Тендер на юридичну послугу".

Автор консультації: Колотуха Катерина

Джерело: юридичний ресурс Протокол

  • 8956

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 8956

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст