Головна Блог ... Новини Експерт пояснив, навіщо Трамп обкладає всіх митами Експерт пояснив, навіщо Трамп обкладає всіх митами...

Експерт пояснив, навіщо Трамп обкладає всіх митами

  • 0

  • 0

  • 54

Відключити рекламу

2 квітня 2025 року, у "День визволення Америки", Дональд Трамп ввів нові митні тарифи на імпорт майже з усіх країн світу, крім авторитарних режимів у РФ, КНДР, Ірані та на Кубі. Це вже обвалило світові та американські фондові ринки, та сприятиме інфляції у США. Але досі тривають дискусії навіщо це самому американському лідеру.

Як йдеться у статті УНІАН, на думку Івана Уса, головного консультанта Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень, не слід вважати дії Трампа виключно емоційними й невиваженими, адже за цим ховається ціла стратегія, яка має на меті закріпити економіку США в якості "економіки номер один" на все ХХІ сторіччя.

"Всі дії Трампа покладаються на дослідження, опубліковані за його минулої каденції. Так, у 2017 році PWC опублікувала аналіз розвитку світової економіки до 2050 року. Якщо їх розрахункам вірити, то у 2050 році першою економікою світу буде не США, а Китай. Другою, з великим відставанням, стане Індія. США залишаться на третьому місці. Найбільша ж економіка ЄС - Німеччина - буде на 9-й позиції. Британія буде десятою. У 2000 році частка країн G7 у світовому ВВП була 65%, а у 2024 році - вже 45%. Тобто, якщо нічого не змінювати, то США втратять лідерство у світі. А країни Глобального Півдня домінуватимуть", - сказав експерт.

Фахівець з економіки пояснює, що діюча система торгівлі у світі сприймається Трампом як головна загроза економічному домінуванню США на планеті. Бо лібералізація світової економіки та торгівлі у 1990-ті та 2000-ні роки дала потужний розвиток країнам Глобального Півдня. І тому на "День визволення Америки" найбільші мита були встановлені саме для цих держав. Він пояснив:

"Але змінити ситуацію могли лише непопулярні кроки (американського президента, - УНІАН). На які й пішов Трамп, порушивши сталі правила. Він створює умови для вирішення всіх питань по торгівлі поза СОТ. Я не думаю, що ця організація взагалі тепер залишиться. Оце й буде "Mar-a-Lago Accord", як замінник Бреттон-Вудської та Ямайської систем".

Експерт нагадав, що після Другої світової війни були створені спеціальні інститути, щоб забезпечити тренд на лібералізацію світової торгівлі - спочатку Бретон-Вудська система, потім Ямайська, а у 1980-ті - угода Plaza Accord.

"І зараз Трамп хоче змінити правила та укласти угоду "Mar-a-Lago Accord" (за назвою вілли Трампа, - УНІАН). Це не офіційний термін, але він символізує нові правила у царині світової економіки, які нав’язує США світу", - додав Ус.

Назад у 1930-ті

Іван Ус застеріг, що минула подібна хвиля протекціонізму створила умови спочатку для "світової торгової війни", а потім і для "гарячої" Другої світової:

"Дещо подібне до "Дня визволення" світ вже бачив наприкінці 1920-х та у першій половині 30-х років. Це була рецесія та підвищення митних тарифів. Велика депресія та популярність кейнсіанства спровокували шалену хвилю протекціонізму. Ці спроби захищати свої ринки й створили підґрунтя для Другої світової війни. Є чіткий алгоритм - "Велика депресія - протекціонізм - війна". - Тому після Другої світової всім було зрозуміло, що не варто так зловживати протекціонізмом. Що потрібно навпаки рухатись у напрямку лібералізації світової торгівлі".

Нові мита Трампа - ключові новини

Аналітики українського Центру стратегічних досліджень наполягають, тотальна торговельна війна, оголошена 2 квітня Білим домом, призведе до зростання цін для самих американців, а багато товарів американського виробництва просто втратять конкурентоспроможність.

У свою чергу, інші країни світу готують відповідь на агресивну торгову політику США. Зокрема, у ЄС вже дуже різко відреагували заявами, що "Європа готова відповісти". Це попри те, що більшість урядів проявляють стриманість у висловлюваннях.

Натомість західні ЗМІ та аналітики роблять висновок, що нові мита Трампа "перевернуть світову економіку з ніг на голову". Зокрема, Bloomberg наголошує, що ці мита торкнуться обсягу товарів на 33 трильйони доларів США, а торгові партнери США втратять від 4% до 90% свого імпорту.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 54

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 54

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати