Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура провели спільний брифінг щодо корупції у Верховному суді.
Напередодні стало відомо про затримання голови Верховного суду Всеволода Князєва за підозрою в 2,7 млн доларів хабара.
Згадайте новину: НАБУ схопило голову Верховного Суду Князєва на хабарі у 3 млн доларів
Цю інформацію офіційно підтвердили.
Як повідомили на брифінгу, на початку цього року НАБУ отримано інформацію про діяльність злочинного угрупування за участі суддів.
У розслідуванні використовувалось спеціальне завдання детективом під прикриттям.
Було зафіксовано контакти власника фінансової групи «Фінанси та кредит», яким є Костянтин Жеваго, з одним із власників адвокатського обʼєднання, яке використовувалось для прикриття злочинної діяльності під виглядом надання юридичних послуг. Підприємець і адвокат, за версію слідства, домовилися про передачу хабара керівництву Верховного суду за рішення щодо права власності на 40% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Ferrexpo.
Згадайте новину: Громадянина росії суддю Львова не звільнили під час таємного голосування - вже час звільняти весь цей "суд"
15 березня мало відбутися засідання у справі, але його відклали, щоб реалізувати ці домовленості і, зокрема, зібрати гроші.
19 квітня було прийнято рішення на користь Жеваго. На початку травня адвокату було надано вказівку почати розподіляти гроші між суддями.
3 травня була передана перша частина, а 15-го – друга і на гарячому зафіксовано керівництво ВС.
Члени злочинного угрупування нібито намагалися також вплинути на процес обрання членів ВККС. Їхня діяльність, за словами керівника САП, стосувалась судів на всій території України і зараз інші можливі епізоди перевіряються.
Козлы.
Чергове шоу яке закінчиться пшиком. Ніби щось сталося надзвичайне. Всьомо світу відомо,що Україна неправова мафіозно-кланова держава а правосуддя відсутнє і даний випадок тільки підтвердження тому. Просто в даному випадку винесення відповідного рішення ВП ВС переважило хабар незалежно яка була б його сума. Тобто винесене рішення пошкодило дуже впливовій людині при владі. Найбільш смішно те,що дана справа показує суть українського правосуддя. Здається причому тут голова ВС і його вплив на суддів. Голова ВС не був доповідачем по справі і не готовив висновок і проект рішення. Він немає жодного впливу на суддів ВС ні в процесуальному ні дисциплінарному порядку. ВП ВС приймає рішення колегіально і по даному рішенню не було жодної особливої думки судді. Якщо рішення неправосудне,а в даному випадку воно і злочинне і нанесло великої шкоди, то кримінальне провадження має бути відкрито до кожного з 17 суддів ВП ВС які виносили рішення і ставили свої підпису. Даний випадок підтверджує те,що я вже не раз писав. В суддівські практиці немає верховенства права,Конституції і законів України. Все відбувається за понятіями і договорняками. Суддя першої інстанції перш чим постановити рішення в зацікавлених справах погоджує його з куратором апеляційного суду. Раніше суддя брав рішення і возив його для ознайомлення своєму куратору,а тепер це робиться дистанційно. Так само відбувається між суддями апеляційних судів з кураторами ВС. Тому рішення,не тільки не законні і винесені з порушення всіх норм ЦПК,законів і Конституції,але і взагалі абсурдні по суті, ніколи не скасовуються. Тому суддівська мафія безсмертна. Судді вищих інстанцій прикривають суддів нищих інстанцій,а всіх їх прикриває ВРП.