0
0
1391
У цій публікації дізнавайтесь…
Кампанія одноразового добровільного декларування активів громадян, так звана «податкова амністія» почалася 1 вересня 2021 і до 1 вересня 2022 року повинна була закінчитися. Водночас, у зв'язку із воєнним станом, податкову амністію вирішили продовжити.
Відтак, 15 серпня 2022 року Верховна Рада України прийняла закон, яким продовжила кампанію одноразового добровільного декларування (так звана — податкова амністія) для фізичних осіб, які мають бажання розкрити свої реальні доходи перед державою до 1 березня 2023 року.
Тому, якщо Ви маєте певний дохід, але не повідомляли про нього податкові органи, або повідомляли, але не в повній мірі, у Вас все ще є така можливість. Підкреслюють також те, що декларування активів у межах податкової амністії є добровільним — фізичні особи можуть скористатися цим інструментом за власним бажанням.
На питання від клієнтів: «ЧОМУ ВАРТО ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ПОДАТКОВІЙ АМНІСТІЇ?» я відповідаю завжди дуже просто. Податкова амністія — це остання можливість для фізичних осіб легалізувати свої статки та уникнути відповідальності за ухилення від сплати податків.
Необхідно розуміти, що завершення податкової амністії стане початком нового етапу податкової політики у сфері детінізації доходів українців, який включатиме:
- запровадження механізму оподаткування доходів, джерело походження яких фізична особа не зможе пояснити
- посилення фінансового моніторингу операцій, які здійснюватиме платник податків (наприклад, купівля та продаж активів).
Натомість, участь у кампанії одноразового декларування дозволить платнику податків уникнути негативних наслідків нової політики податкових органів.
Які ж наслідки ігнорування податкової амністії?
Неподання особою одноразової декларації розглядатиметься податковими органами як визнання такою особою відсутності в її власності активів, отриманих за рахунок доходів, з яких, всупереч вимогам податкового законодавства, не було сплачено податки та збори.
Як наслідок, виявлення у такого платника активів, джерело походження яких особа не зможе пояснити, матиме наслідком притягнення платника до відповідальності за ухилення від сплати податків.
Окремі аспекти податкової амністії.
1. Чи є якісь обмеження щодо того, хто може декларувати активи, а хто ні?
Так. Законодавець чітко встановив, що декларантами не можуть бути:
1) особи, які починаючи з 1 січня 2010 року виконують або виконували в Україні публічні функції (повний перелік таких осіб встановлений Законом України № 361-ІХ);
2) малолітні, неповнолітні, недієздатні та обмежено дієздатні особи;
3) особи, по відношенню до яких застосовані санкції.
2. Які активи можна декларувати, а які ні?
Які активи можуть бути задекларовані в межах податкової амністії?
Податкова амністія поширюється на активи, одержані за рахунок доходів, які підлягали оподаткуванню та з яких не були сплачені податки і збори, та / або не були задекларовані протягом податкових періодів, які мали місце до 1 січня 2021 року.
При цьому, не можуть бути об'єктом декларування:
- готівкові кошти (лише після розміщення готівки на банківському рахунку);
- активи з джерелом походження на території Росії;
- активи, отримані внаслідок вчинення кримінальних правопорушень.
3. Чи є якісь ризики розкриття активів податковому органу?
Ні. Законодавець передбачив, що відомості, надані особою в межах податкової амністії, не можуть бути використані:
- як докази у кримінальних провадженнях, справах про адміністративні правопорушення, цивільних чи адміністративних справах;
- як підстава для відкриття кримінального провадження щодо ухилення особи від сплати податків чи зборів.
Які об’єкти вважаються такими, що оподатковані відповідно до законодавства (навіть без добровільного їх декларування)?
1) активи, сумарна вартість яких не перевищує 400 тис. грн. станом на дату завершення періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування (тобто, станом на 28 лютого 2022 року);
2) нерухоме майно, розташоване на території України, в обсязі:
а) об’єкти житлової нерухомості:
б) об'єкти нежитлової нерухомості - нежитлові будинки некомерційного призначення та/або нежитлові будинки незавершеного будівництва некомерційного призначення, загальна площа яких не перевищує 60 кв. м;
в) земельні ділянки, сукупний розмір яких по кожній окремій ділянці не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу:
- для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство;
- для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 га;
- для ведення садівництва - не більше 0,12 га;
- для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 га, в селищах - не більше 0,15 га, в містах - не більше 0,10 га;
- для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 га;
- для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 га;
3) один транспортний засіб особистого некомерційного використання (крім транспортного засобу, призначеного для перевезення 10 осіб і більше, включаючи водія, легкового автомобіля з робочим об'ємом циліндрів двигуна не менше як 3 тис. куб. см та/або середньоринковою вартістю понад 400 тис. грн., мотоцикла із робочим об'ємом циліндрів двигуна понад 800 куб. см, літака, гелікоптера, яхти, катера), право власності на який було зареєстровано відповідно до законодавства України станом на дату завершення періоду Декларування.
Також не потрібно подавати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію у разі якщо об'єкти рухомого або нерухомого майна були отримані у спадок (подарунок) від члена сім'ї першого або другого ступеня споріднення.
Отож, якщо сукупне ваше майно та грошові кошти перевищують встановлені законодавством межі, і при цьому, Ви наврядчи зможете довести джерело походження таких коштів, податкова амністія це Ваш шанс уникнути податкових та інших проблем в майбутньому з незадекларованими активами та офіційно легалізувати набуті статки.
У випадку виникнення запитань проконсультую індивідуально, з конкретної ситуації. Відповім на поставлені запитання. Консультація дозволить скласти оптимальний план дій і уникнути неочікуваних та негативних наслідків. Консультація адвоката отримана сьогодні – ваша безпека та впевненість завтра та завжди.
Індивідуальні консультації надаються за попереднім записом за телефоном: +3805019-359-42, +38067-940-63-00.
У випадку якщо виникли запитання або необхідно вивчити конкретні документи, звертайтеся за електронною адресою - rogozin555@ukr.net (для пересилки документів) або за вказаними телефонами.
Автор консультації: З повагою, Адвокат Сергій Леонідович РОГОЗІН
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
293
Коментарі:
0
Переглядів:
609
Коментарі:
1
Переглядів:
524
Коментарі:
0
Переглядів:
493
Коментарі:
0
Переглядів:
382
Коментарі:
0
Переглядів:
1028
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.