Головна Блог ... Консультації від юристів Чия земля під господарським двором?

Чия земля під господарським двором?

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 2

  • 0

  • 12539

Відключити рекламу
 - tn1_chiya_zemlya_pid_gospodarskim_dvorom_5bf5687576881.jpg

Коли наш колгосп припинив свою діяльність, спецтехніка і будівлі були розпайовані, а потім майнові паї викуплені в селян. А кому належить господарський двір площею 10 га? Спочатку райдержадміністрація, а тепер регіональне агентство земресурсів роздають її під садівничі товариства та селянські господарства невідомим нам особам. Ми, колишні працівники колгоспу, вважаємо, що ця земля має бути розпайована між нами. А як має бути за законом?

Іван Гнідий, Хмельницька обл.

Паювання майна членів КСП відбувається згідно із ЗУ «Про колективне сільськогосподарське підприємство» (№ 2114-XII від 14.02.1992, із наступними змінами та доповненнями).

Щодо землі, то в цьому законі, а точніше в ч.1 ст.10, зазначено, що земля під майном не завжди є власністю КСП. Вона могла бути надана в постійне чи тимчасове користування, у тому числі на умовах оренди. Зрозуміло, що в цих випадках, вона не підпадає під паювання.

Користуйтеся консультацією: Як знайти земельні паї?

Якщо хтось із членів КСП бажає вийти з його складу й створити фермерське господарство, то, відповідно до ч.4 ст.10 вказаного закону, місцева влада має надати йому земельну ділянку із земель запасу, а в разі їхньої відсутності – із земель КСП, що придатні для сільськогосподарського виробництва.

Відповідно до положень Цивільного кодексу України (ст.377) право власності (користування) на земельні ділянки під господарськими будівлями, які паювалися, мали переходити до власників майнових паїв. Однак це не стосується земель загального користування (внутрішньогосподарських шляхів, полезахисних лісосмуг та інших ґрунтозахисних насаджень, гідротехнічних споруд тощо). А також внутрішньогосподарських земельних ділянок, до яких належить господарський двір (ч.5 ст.10 ЗУ «Про колективне сільськогосподарське підприємство»).

Залежно від місцезнаходження таких земельних ділянок – у межах чи за межами населеного пункту – розпорядження ними здійснюється або місцевими радами, або органами Держгеокадастру (раніше Держземагентство).

Таким чином, земельна ділянка під господарським двором не може бути розпайована між членами КСП.

Користуйтеся консультацією: Як примусити ЖЕК виконувати свою роботу ?

Автор консультації: Наталія КРУЧОК, юрист

Джерело: /13112?fbclid=IwAR3wh1nqgeAxHk7fV9kHQcxxzPVNz0r1pEq7DwD0cP0gfGnKNEUy0d0G7kk" rel="nofollow" style="color: rgb(7, 130, 193);" target="_blank">ridneselo.com

  • 12539

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 12539

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати