24.10.2014    Переглядів:  355
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Чиновники всемогутнього ГАСКу (ДАБІ) поступово втрачають корупційні можливості.

Чиновники всемогутнього ГАСКу  (ДАБІ) поступово втрачають корупційні можливості.  - chinovniki_vsemogutnogo_gasku_(dabi)_postupovo_vtrachayut_koruptsiyni_moglivosti_5449811c869c7.jpg

Уряд вже тривалий час широко анонсує не тільки спрощення процедури надання адміністративних послуг за принципом «єдиного вікна», а і впровадження механізму надання електронних адмінпослуг, як найкращого засобу усунення людського фактору, тому і корупційної спокуси.

Всім юристам, які зайняті в сфері будівництва та супроводжують отримання правовстановлюючих документів на нерухомість, відомі такі «славетні» органи як державні архітектурно - будівельні інспекції або як їх називають при спілкуванні ГАСК.(колишня їх назва).  

Із прийняттям закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» ДАБІ переважно займалися тим, що реєстрували різні декларації пов’язані із будівництвом або відмовляли заявникам у реєстрації цих декларацій та підписували акти про введення об’єктів будівництва в експлуатацію. Колосальна кількість м’яко кажучи необґрунтованих відмов ДАБІ у реєстрації заявникам декларацій призвела до розквіту корупції та хабарництва і цій сфері.

І ось здоровий глузд все ж таки потроху перемагає. Розпочато пілотний проект, за яким фізичні та юридичні особи, які розпочинають будівництво об'єктів першої, другої та третьої категорій можуть зареєструвати декларацію про початок будівельних  робіт та декларацію про початок підготовчих робіт, а також повідомлення про будівельні роботи та повідомлення про підготовчі роботи через інтернет за допомогою сервісу сайту e-dabi.gov.ua. До вказаних категорій будівництва відносяться насамперед приватні малоповерхові будинки у селах, селищах, містах, а також будівельні роботи направлені на реконструкцію та реставрацію будь-яких будинків, в тому числі і нежитлового фонду.

Істотною новацію в електронних адмінпослугах є електронний підпис заявника на формах, які направляються державному органу через мережу. Це приклад того, як ІТ технології спрощують життя людям, зокрема дозволять реєструвати необхідні документи дистанційно, не відвідуючи відповідний державний орган.

 

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: