Головна Блог ... Новини Чи визнається скріншот допустимим доказом - Голова ККС ВС Станіслав Кравченко Чи визнається скріншот допустимим доказом - Голова...

Чи визнається скріншот допустимим доказом - Голова ККС ВС Станіслав Кравченко

эксклюзив
 • Автор: 

  Автор не вказаний

 • 2

 • 0

 • 11315

Відключити рекламу
 - tn1_c543d17a61607dd99c47500d274e4404_61791567283ff.jpg

Питання оцінки допустимості скріншотів як доказу у судовій практиці на сьогоднішній день залишається спірним і потребує додаткового врегулювання. На цьому наголосив під час заходу «Проблемні питання допустимості електронних доказів на досудовому слідстві та судовому розгляді» Голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіслав Кравченко.

Так, під час свого виступу Станіслав Кравченко зазначив, що КПК не передбачає питання оцінки допустимості скріншоту як доказу, з огляду на що вони вирішуються у процесуальний спосіб на підставі ст. 99 КПК.

Також Станіслав Кравченко акцентував увагу на тому, чи є скріншот копією документа або ж його відображенням в електронній або в паперовій формі.

«З огляду на недостатність нормативно правового регулювання в практиці судів першої інстанції немає єдності щодо оцінки скріншотів як доказу незалежно від того, чи є скріншот окремим файлом на електронному носії, чи роздруківкою з монітору у паперовій формі. У низці випадків суди визнавали допустимим доказом скріншнот листування, зміст яких узгоджувався з іншими доказами.

У КПК термін «відображення» вживається з ч.3 ст.93 КПК виключно в тому сенсі, що оригіналом електронного документа є його відображення. Відповідно до статті 5 Закону України «Про електронні документи та документообіг» візуальною формою подання електронного документа є відображення даних, які він містить, електронними засобами або на папері у формі, придатній для приймання його змісту людиною», – повідомив Голова ККС ВС.

Станіслав Кравченко наголосив: з цього випливає, що скріншот є відображенням електронного документа незалежно від електронної чи паперової форми.

«Проте скріншот може відображати не лише електронний документ у розумінні статті 5 Закону України «Про електронні документи та документообіг», а й окремі кадри відеозаписів, фрагменти контенту, вебсайтів, сторонок соціальних мереж, порядок виготовлення копій яких, як і їх засвідчення не регламентовано законом», – зазначив Станіслав Кравченко.

Голова ККС ВС акцентував увагу на тому, що питання оцінки допустимості скріншотів як доказу у судовій практиці на сьогоднішній день залишається спірним і потребує додаткового врегулювання.

Автор новини: Сергій Попов

Джерело: Судебно-юридическая газета

 • 11315

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 11315

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст