Головна Блог ... Новини Чи можна отримати сертифікат про одужання від COVID-19 на підставі тесту на антитіла? Чи можна отримати сертифікат про одужання від COVI...

Чи можна отримати сертифікат про одужання від COVID-19 на підставі тесту на антитіла?

 • Автор: 

  Автор не вказаний

 • 0

 • 1

 • 3292

Відключити рекламу
 - 73546616800c6d9548361d7625d10a64.jpg

Ігор Кузін на свої сторінці у facebook розповідає наступне.

Багато приватних лабораторій пропонують клієнтам визначити наявність антитіл до COVID-19. Деякі навіть наголошують, що це варто робити перед щепленням проти COVID-19, адже так начебто можна зробити висновки щодо свого імунітету до коронавірусу.

Вимушений спростувати, адже наявність антитіл не означає, що у людини вже повністю сформований імунітет до COVID-19. Так само їхня відсутність не означає, що людина зовсім не захищена, адже антитіла не єдина ланка імунного захисту.

Тест на антитіла показує лише те, що людина хворіла на COVID-19 або щеплена проти нього. Наразі невідомо, яка саме кількість антитіл забезпечує адекватний захист. У багатьох з тих, хто перехворів на COVID-19, взагалі не виявили антитіл.

Водночас, крім антитіл боротись з інфекцією також допомагають і інші агенти. Йдеться про Т-лімфоцити або Т-клітини. Вони відіграють важливу роль у формуванні імунного захисту. Антитіла в першу чергу не дають вірусу проникнути в клітину. Якщо йому це все ж таки вдасться, то в боротьбу вступають Т-лімфоцити. Вони допомагають організмові швидко знешкодити заражені вірусом клітини та перемогти хворобу, а також стимулюють створення антитіл.

На жаль, сам факт того, що ви перехворіли та маєте антитіла, не гарантує того, що ви не інфікуєтеся знову. Втім, якщо після хвороби ви вакцинуєтеся, то це вдвічі покращить ваші шанси не заразитися повторно.

Наразі немає наукових досліджень, які б могли точно сказати, що конкретний титр антитіл захистить людину від повторного інфікування чи ризику тяжкого перебігу. Водночас є багато досліджень, які вказують, що вакцинація захищає від важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби.

Окремо зазначу, що результати тестування на антитіла не є підставою для формування сертифікату про одужання від COVID-19.

Підсумовуючи, ще раз підкреслюю: тест на антитіла показує лише їх наявність або відсутність та не дає можливості передбачити, наскільки людина захищена від ризиків COVID-19.

 • 3292

  Переглядів

 • 1

  Коментарі

 • 3292

  Переглядів

 • 1

  Коментарі


 • Відключити рекламу

  Зверніть увагу: АВТОР не вказаний!!! Тож робимо висновки щодо змісту статті…

  01.02.2022 12:05

  в тексте "Ігор Кузін на свої сторінці у facebook розповідає наступне."

  01.02.2022 12:05

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст