Головна Блог ... Новини Чи допоможе це у працевлаштуванні? Штраф 10 МЗП за дискримінацію у вакансіях... Чи допоможе це у працевлаштуванні? Штраф 10 МЗП за...

Чи допоможе це у працевлаштуванні? Штраф 10 МЗП за дискримінацію у вакансіях...

Відключити рекламу
Чи допоможе це у працевлаштуванні? Штраф 10 МЗП за дискримінацію у вакансіях... - 41b69d7e9efab1ad2cbaa19a23e90f7d.jpg

Мінекономіки повторно оприлюднило проєкт Порядку сплати рекламодавцями до державного бюджету штрафів за порушення вимог Закону «Про рекламу» щодо реклами

Про яке порушення йдеться?

Згідно зі ст. 24-1 Закону «Про рекламу» забороняється в рекламі про вакансії (прийом на роботу) висувати вимоги за ознаками раси, кольору шкіри, віку, статі, стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сексуальної орієнтації, політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших громадських об’єднаннях, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, не пов’язаними з характером роботи або умовами її виконання.

Текст реклами про діяльність суб'єкта господарювання, що надає послуги з посередництва у працевлаштуванні в Україні, повинен містити примітку, що отримувати від громадян, яким надано послуги з пошуку роботи та сприяння в працевлаштуванні, інші пов'язані з цим послуги, гонорари, комісійні або інші винагороди забороняється.

У разі порушення вимог цієї статті рекламодавець сплачує до державного бюджету штраф у 10-тикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент вчинення порушення, у встановленому КМУ порядку.

Власне проєкт Порядку сплати цього штрафу й розробило Мінекономіки.

Згадайте новину: Опубліковано закон про посилення захисту прав працівників - з 27 травня (законопроєкт №5266)

Що передбачено проєктом Порядку?

Цей Порядок визначає процедуру сплати рекламодавцями до державного бюджету штрафу за порушення вимог статті 24-1 Закону “Про рекламу” щодо реклами про вакансії (прийом на роботу).

Штраф сплачується на підставі розпорядчого документу Держпраці про накладання штрафу за порушення вимог статті 24-1 Закону України “Про рекламу” щодо реклами про вакансії (прийом на роботу), прийнятого на підставі акта перевірки за результатами розгляду справи, дослідження матеріалів та вирішення питання щодо наявності підстав для накладення штрафу (розпорядження або іншого розпорядчого документу).

Рекламодавці сплачують суму штрафу в державний бюджет за місцем їх державної реєстрації як юридичних осіб або ФОП на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства.

Згадайте новину: Звільнення із застосуванням засобів дистанційного зв’язку чи можливо це? Чи законно це?

Штраф сплачується в 15-денний термін з для отримання розпорядчого документу Держпраці.

У разі несплати рекламодавцем накладеного до нього штрафу протягом 15 календарних днів з дня вручення або направлення розпорядчого документа, якщо цей розпорядчий документ не був оскаржений до органу державного нагляду (контролю) та/або в судовому порядку та залишений в силі, сума штрафу стягується в судовому порядку.

Органи Державного казначейства за запитом інформують Держпраці про суми штрафів, що надійшли до державного бюджету.

Держпраці та її територіальні органи ведуть облік справ про порушення вимог статті 24-1 Закону України “Про рекламу” щодо реклами про вакансії (прийом на роботу), розпорядчих документів (розпоряджень або інших розпорядчих документів), прийнятих за результатами розгляду цих справ, та відомостей про сплачені штрафи.

Рекламодавець має право звернутися до відповідного центрального органу виконавчої влади або до суду щодо оскарження розпорядчого документу Держпраці про накладення штрафу за порушення вимог статті 24-1 Закону України “Про рекламу” щодо реклами про вакансії (прийом на роботу) (розпорядження або іншого розпорядчого документу).

Автор новини: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Згадайте новину: Як повинні зберігатися трудові книжки під час війни та чи потрібно їх роздавати на руки

 • 1275

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1275

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст