Головна Блог ... Новини Чи допоможе? Суди штрафуватимуть боржників за невиконання їхніх рішень Чи допоможе? Суди штрафуватимуть боржників за неви...

Чи допоможе? Суди штрафуватимуть боржників за невиконання їхніх рішень

Відключити рекламу
Чи допоможе? Суди штрафуватимуть боржників за невиконання їхніх рішень - b0c3d6d1c0e5511b4bc4143be2717ef5.jpg

Механізм контролю за виконанням судових рішень, що наразі діє в адміністративному судочинстві, варто поширити ще на 2 види юрисдикції. Це має покращити рівень виконання судових рішень.

Цим обґрунтовує проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення судового контролю за виконанням судових рішень у господарському і цивільному судочинстві» (№7042) нардеп Денис Маслов.

Він нагадує, що за офіційною статистикою Міністерства юстиції, у 2019 році на примусовому виконанні знаходилося вимог на 796,8 млрд грн. Але стягнуто було лише 20,7 млрд грн. Й одним з інструментів, що може допомогти у цій ситуації, є зобов’язання боржників подавати звіти про виконання судового рішення.

Згадайте новину: Суперечності в сукупності, або як стягнути витрати на адвоката в наказному провадженні

За аналогією зі ст.382 Кодексу адміністративного судочинства, такі ж норми пропонується включити до ЦПК та ГПК. Утім, пропонується визначити обмежене коло справ, у яких суд застосовуватиме такий захід як звіт. У господарському судочинстві це будуть, зокрема, спори про захист ділової репутації та економічної конкуренції, а також справи немайнового характеру, за умови, що відповідача зобов’язано вчинити певні дії. А в цивільному — спори, що виникають із трудових або сімейних правовідносин; відшкодування шкоди, захист прав споживачів та деякі справи немайнового характеру.

При цьому за наслідками розгляду звіту або у разі його неподання суд може накласти на боржника штраф — від 1 до 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (наразі від 2481 до 24810 грн.). Крім того, з наступного дня після набрання такою ухвалою законної сили на суму заборгованості автоматично нараховуватиметься пеня в розмірі 3% річних з урахуванням індексу інфляції.

Джерело: З&Б

  • 4150

    Переглядів

  • 3

    Коментарі

  • 4150

    Переглядів

  • 3

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    "3% річних з урахуванням індексу інфляції ", це не новина, вже давно суди за позовом стягувачів задовольняють вимоги остнанніх щодо 3% та інфляційних втрат за весь період невикоання боржником рішення суду, і така практика судів є досить сталою.

    16.02.2022 10:44

    Вітаю! Підскажіть, ці норми стосуються і до невиконання рішення суду щодо стягнення моральної шкоди чи я помиляюся? Шукаю правову допомогу з даного питання. Дякую!

    16.02.2022 15:51

    в административном судочынстве - один из десяти судей выносит судовый контроль, остальные морозятся до последнего, пока на ВРП не напишешь... Иначе пишут - це право суду, а не його бовьязок и все. пока судью не зобовьяжут контролировать выполнение судового решения (как это написано в статье 129-1 Конституции) - ничего не будет. так и будет - 3 процента решений исполняться

    20.02.2022 21:52

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст