Головна Блог ... Новини Будинок Сікорського у Києві повернуто громаді за рішенням суду Будинок Сікорського у Києві повернуто громаді за р...

Будинок Сікорського у Києві повернуто громаді за рішенням суду

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 0

  • 0

  • 1555

Відключити рекламу
Будинок Сікорського у Києві повернуто громаді за рішенням суду - tn1_budinok_sikorskogo_u_kievi_povernuto_gromadi_566c5954b2598.jpg

11 грудня, рішенням Господарського суду м. Києва задоволено судовий позов Міноборони про розірвання договору оренди та повернення будинку Сікорського

Це вперше за останні роки юридичною службою Міноборони спільно з органами військової прокуратурою досягнуто успішного результату з питань повернення «будинку Сікорського», який ще у 2000 році був переданий у довгострокову оренду благодійному фонду.

Нагадаємо, всупереч умовам договору оренди, за яким передано будинок Міжнародному фонду, споруда перебуває в аварійному, занедбаному стані, а обіцяний капітальний ремонт та реконструкція упродовж років так і не були розпочаті.

Джерело: Міноборони

Згадайте новину: Самострой на Нижнем Валу в Киеве - проверка мэра Кличка на принципиальность

Міністерство оборони України розпочало процедуру повернення будинку «родини Сікорських» до сфери управління оборонного відомства.

У 2000 році будинок було передано в оренду Міжнародному благодійному фонду «Музей повітроплавання та авіації ім. Сікорського» з головною метою — зберегти для нащадків як будинок, так і пам’ять про видатного конструктора та його внесок у розвиток світової авіації. На превеликий жаль цього не сталося. За 15 років перебування в оренді будівля опинилася під загрозою руйнування.

Міністерством оборони України розпочато юридичний процес розриву договору оренди меморіальної будівлі з сумнівним фондом, метою якого є не благодійність, а вандалізм.

Будинок родини Сікорських був збудований у 1903 році на кошти батька майбутнього авіаконструктора — відомого лікаря-психіатра Івана Олексійовича Сікорського і використовувався як прибутковий. Частина квартир у ньому здавалась державним службовцям та офіцерам. В іншій частині мешкала родина Сікорських, де розміщувались кабінети Івана Олексійовича, його бібліотека, що нараховувала понад 12 тисяч томів. Пізніше вона, згідно заповіту була передана до бібліотеки Київського університету Святого Володимира та нині входить до колекції Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка.

Саме в цьому будинку Ігор Іванович Сікорський, у той час — студент Київського політехнічного інституту, у 1908–1911 роках збудував свої перші два найпростіші гелікоптери. Однак, ці гелікоптери не змогли відірватись від землі, й потому Сікорський переключився на конструювання літаків. У січні 1910 року Ігор Сікорський сконструював аеросани і, того ж року, — літак С-2, що здійснив свій перший політ саме у Києві. У 1911 році, одним із перших у світі Ігор Сікорський отримав диплом льотчика.

З 1912 року Ігор Сікорський працював у Санкт-Петербурзі, у лютому 1918-го року емігрував з Росії та мешкав у Парижі. З березня 1919-го жив та працював у Сполучених Штатах Америки, де створив власну фірму, яка розробила понад 50 типів літаків та гелікоптерів.

У США його називають «Батьком гелікоптерів», які почали активно вироблятись та використовуватись з 1946-го року. Вони використовувались як для цивільних, так і для військових цілей. Гелікоптери Ігоря Сікорського вперше подолали Атлантичний та Тихий океани. Його гвинтокрилі машини блискуче показали себе під час Корейської війни 1950–1953 рр., після якої гелікоптери були прийняті на озброєння усіма розвинутими арміями світу.

З часів Першої світової війни будинок родини Сікорських використовувався військовим відомством, яке орендувало у ньому квартири для генералів та офіцерів. Зокрема, у 1918 році у цьому будинку мешкали генерали та офіцери Головного штабу Української Держави гетьмана П.П. Скоропадського, який розміщувався поруч на Ярославовому Валі. Пізніше будинок використовувався радянським оборонним відомством, зокрема, в останні часи — як готель.

Національний військово-історичний музей України, як структурний підрозділ Міністерства оборони України головним своїм завданням вважає збереження даної пам’ятки історії та, безумовно, створення музею повітроплавання та авіації. У розпорядженні музею є колекція речей, які належали авіаторам та повітроплавцям часів Ігоря Сікорського, велика кількість оригінальних та унікальних фотографій, присвячених становленню та розвитку авіації в Києві, а також форма одягу, особисті речі та фото українців — військовослужбовців збройних сил США, які брали участь у Корейській та В’єтнамській війні та літали на перших моделях гелікоптерів. Ці експонати можуть стати основою колекції нового музею, присвяченого життю та діяльності Ігоря Сікорського.

Всім небайдужим та готовим взяти участь в обговоренні питань подальшого майбутнього історичної пам’ятки державного значення просимо надсилати свої бачення та пропозиції до Національного військово-історичного музею України (м. Київ, вул. Грушевського, 30/1). Телефон: 284-62-12; електронна пошта: mil_muz@ukr.net.

  • 1555

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1555

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст