Головна Блог ... Новини Близько 400 українців звернулися до омбудсмена через зґвалтування окупантами Близько 400 українців звернулися до омбудсмена чер...

Близько 400 українців звернулися до омбудсмена через зґвалтування окупантами

Відключити рекламу
 - fd597037754ea5d7e6c56f40028eb54e.jpg

До Офісу омбудсмена з 1 по 14 квітня надійшло близько 400 звернень про випадки сексуального насильства з боку російських окупантів.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради із захисту прав людини Людмила Денісова в інтерв’ю "Суспільному".

Зокрема, звертаються громадяни з тимчасово окупованих або уже визволених територій.

"З Херсонської області наразі є такі звернення. Там, де зв'язок поновлюється, там люди і розповідають. А якщо немає зв’язку – то як вони зателефонують?" – заявила Денісова.

За словами омбудсмена, люди почали активно телефонувати на "гарячу лінію" для отримання психологічної допомоги, коли наприкінці березня українські військові почали визволяти окуповані міста Київської області.

Тоді сотні мирних жителів нарешті змогли вийти з підвалів Бучі, Ірпеня, Бородянки тощо. Люди, звертаючись про допомогу, зізнавалися, що стали жертвами сексуального насильства з боку російських загарбників.

Таких звернень за перші два тижні квітня надійшло близько 400, і вони продовжують надходити, наголошує Людмила Денісова.

Уповноважена зізнається, що 5 психологів Офісу не справляються з таким навантаженням.

"Тож я висловила прохання ЮНІСЕФ, щоб вони збільшили майже у 2 рази кількість психологів, щоб і допомога була якісною, і щоб не було вигорання, у тому числі цих психологів, які і вдень і вночі отримують такі звернення. І ці випадки дуже страшні", – розповіла вона.

Зараз перед Офісом омбудсмена стоять завдання зафіксувати усі страшні факти сексуального насильства, визначити відповідність дій росіян міжнародному гуманітарному праву і дотриманню Женевських конвенцій та протоколів до них, щоб розповісти про все світу.

Крім того, Денісова вважає, що сексуальне насильство може у майбутньому вплинути на бажання або навіть здатність постраждалих жінок та дівчат народжувати дітей.

У зв'язку з цим омбудсмен вбачає у діях російських загарбників ознаки геноциду.

"Також ознаки геноциду мають ті випадки, коли дітей вивозять, щоб Україна не мала майбутнього.

Немає дітей – немає майбутнього, немає українців. Це і є геноцид українського народу", – наголосила уповноважена із захисту прав людини.

Раніше Людмила Денісова неодноразово розповідала про звірства росіян на тимчасово окупованих ними територіях України. Зокрема, в Ірпені загарбники на очах у дівчини зґвалтували маму і молодшу сестру, внаслідок чого обидві загинули.

 • 1841

  Переглядів

 • 1

  Коментарі

 • 1841

  Переглядів

 • 1

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Ніхто, николи цього не пробачить. Немає більше братів росіян, є лише злочинці та гвалтівники, яким не місце в цивілізованому світі. Сум та скорбота всім кого вже з нами немає.

  28.04.2022 09:17

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст